Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Volně dostupné e-knihy

V rámci rozcestníku E-textů nabízí on-line katalog Carmen ke stažení do vlastního čtecího zařízení (notebook, tablet, smartphone, PC aj.) volně dostupné tituly v těchto kategoriích:

E-knihy v různých formátech (PDF, PRC, ePUB, TXT aj.) jsou dostupné všem čtenářům zdarma. Mnohé z titulů nejsou v knihovně fyzicky zastoupeny, čímž podstatně obohacují nabídku tištěné produkce. Taktéž jsou výběrově nahrány do obsahu čteček e-knih k půjčování.


E-knihy z E-knihovny Městské knihovny v Praze

Jedná se o záznamy e-knih, které zdigitalizovala a zpřístupnila Městská knihovna v Praze. V nabídce jsou volně dostupná díla klasické literatury (autoři Karel Čapek, Božena Němcová, Karel Hynek Mácha, Karel Poláček aj.), ale i témata typu První světová válka, žánry jako E-komiksy, díla mladých autorů a další. Jejich záznamy (cca 1000 titulů) se vyznačují pestrým zastoupením čtecích formátů.

Postup stažení e-knihy

Seznam titulů najdete v rozcestníku e-textů pod kategorií E-knihy ke stažení – mlp.cz .

Výběrem titulu (kliknutím na název díla) se dostanete do jeho záznamu. Ze stránky záznamu můžete e-knihu stahovat ve vhodném formátu vzhledem k dostupnému čtecímu zařízení. Na čtecí formáty upozorňují graficky ztvárněné ikony.


E-knihy z edice CZ.NIC

Další e-knihy jsou tematicky specializované, jedná se o odborné a populární publikace spojené s internetem a jeho technologiemi z edice CZ.NIC . V katalogu představují 13 záznamů, stáhnout si je lze výhradně ve formátu PDF.

Postup stažení e-knihy

Seznam titulů najdete v rozcestníku e-knih pod kategorií E-knihv ke stažení – cz.nic .

Záznam e-knihy obsahuje odkaz E-kniha ke stažení. Jeho výběrem získáte PDF verzi titulu.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku