Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Autor: Pavlína Lišovská

Milí čtenáři,

před vámi se otevírá druhé číslo elektronického časopisu MPULSY. V rubrice Čteme si můžete přečíst ukázky ze zajímavých knižních titulů – tentokrát z knih Františka Zacharníka, Venduly Borůvkové a Asy Larssonové, jež pro vás vybrala Helena Hubatková Selucká. Pro rubriku Hledáme vybírala inspirativní tipy mezi knižními novinkami Eva Pallajová, jež se tentokrát zaměřila na knihy se zvířecí a cestovatelskou tematikou a problematiku středověku.

V rubrice Inspirujeme se jsme se zaměřili na jeden z velkých, dnes již mezinárodních projektů – na Noc s Andersenem. Pavlína Lišovská přibližuje ve svém příspěvku, jak se akce vyvíjela v Uherském Hradišti, odkud pochází, a jak ji adaptovali na specifické podmínky v zahraničí naši krajané, kteří se k projektu připojili. Pro rubriku Objevujeme připravil článek o žánru steampunk Jan Hykel. V příspěvku zmiňuje jednak historický vývoj tohoto žánru, ale i nejeden zajímavý knižní titul s danou tematikou. Nově vzniklá rubrika Impulsy na webu se věnuje zajímavým webům, na nichž je možné nalézt inspiraci pro naši práci. První příspěvek pro tuto rubriku nám poskytla Alžběta Škytová z Kabinetu Informačních studií a knihovnictví na Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, jež se zaměřila na web naposlech.cz, který se orientuje na audioknihy, jejich autory a trendy v této oblasti.

Příjemnou novinkou je fakt, že časopis IMPULSY má v současné době již přiděleno své ISSN a rovněž nás velmi těší, že se IMPULSY setkaly s kladnými ohlasy a začínají se objevovat podněty ze strany vás, čtenářů, co byste si přáli do časopisu zařadit. IMPULSY přicházejí a šíří se – a to je dobře.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku