Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Autor: Helena Hubatková Selucká

Nové číslo časopisu IMPULSY vychází po prázdninové přestávce. Za tu dobu si knihovníci nejen vybrali většinu svých dovolených – mají to stejně jako učitelé, prázdniny jsou čas „bez dětí“ – čtenářů a návštěvníků, kteří si často na konci školního roku přijdou do knihovny půjčit četbu na celé léto a pak se vrací jen občas, v mezičase mezi návratem z tábora a odjezdem na rodinnou dovolenou. Ale protože je mezi návštěvníky knihoven i menší procento těch, kteří tráví prázdniny doma, knihovníci nezahálejí a připravují různé soutěže a příměstské tábory, aby dětem čas prázdnin zpříjemnili. To ale nemění nic na tom, že je to čas dovolených a nabírání sil na nový školní rok a vymýšlení nových aktivit. A proto jsme i my v redakci vymýšleli, jak se posunout s dalším číslem časopisu dál.

Rozhodli jsme se vyzkoušet nový formát – a to ten, že zkusíme každé číslo více tematicky zaměřit. V čísle, které právě na svých plochách PC otevíráte, se dočtete o literatuře v době počítačových her, elektronickém prostředí pro sdílení knihovnických programů, portálu, který usnadňuje vytvoření citace jakéhokoliv dokumentu (nejen internetového), a chybět nebude ani náhled pod pokličku vzdělávacího semináře Knihovník versus internet, který připravila Městská knihovna v Praze. I toto číslo přináší dávku zajímavých ukázek z nových knih, jež v poslední době vyšly, a osobní doporučení Mgr. Pavlíny Lišovské, co by se vám v knihovně mohlo při programech hodit. Snad vám budou příspěvky inspirací.

Opět se těšíme na vaše ohlasy, jak se vám četlo, s čím souhlasíte, s čím ne, co by vás zajímalo. Proto pište, těšíme se na vaše názory. 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku