Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Noc s Andersenem 2014 - Starý Lískovec

Pohádkové nocování v knihovně (více o projektu).

Inspirací pro celovečerní program nocování byla kniha Komisař Vrťapka a tajemství Maharadžova vejce . Detektivní kanceláře komisaře Vrťapky, jeho bratránka Čendy a novinářky Hermíny hledaly na různých kontinentech zlaté mahárádžovo vejce, které jim ukradl padouch Zlokrt. A tak na Velikonočních ostrovech museli naši detektivové splnit několik záludných úkolů, vyráběli chameleona Pepeho, zdobili velikonoční vajíčka a objevili alespoň malý poklad...
Správně seřazené zlodějovy stopy je zavedly až do dánského království, takže už byly na dosah objevení mahár. vejce. To jim v průběhu celého večera posílalo  zprávy ukryté v kraslicích a rozmístěné porůznu v knihovně. Těsně před půlnocí malá zelená vajíčka detektivové rozbili a pomocí indicií, které se v nich nacházely, sestavili magické číslo. To zavolali společně do setmělé knihovní chodby, kde se jim pak rozsvítil strom Andersenovník, ve kterém bylo ukryté  zlaté vejce (uvnitř navíc s překvapením).
Pro ty děti, které neměly Vrťapky dost, byly ráno nachystané další Vrťapkovy komiksové příběhy k rozluštění nebo Vrťapkovské pexeso. V úvodu noci jako už tradičně zahrál pan starosta na kytaru a děti se připojily zpíváním písniček z pohádek.

Datum konání: 4.4.2014 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku