Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Noc s Andersenem - Kohoutovice

Pořad byl zasvěcen zejm. Karlu IV. a ostatním českým králům a císařům. V rámci programu jsme se přesunuli ke dvoru Rudolfa II., který byl známý svou zálibou v alchymii. Pozvali jsme paní docentku Hanu Cídlovou z Masarykovy univerzity v Brně, která si přivedla asistenty a spolu s nimi i s dětmi prováděli různé chemické pokusy, ať už s jídlem nebo různými tekutinami či s květinami. Jeden z asistentů se snažil vytvořit zlato...

Pak jsme se opět vrátili v čase a povídali si a četli o Karlu IV . Protože jeho zálibou bylo pletení košíků, i my jsme se pokoušeli nějaký vytvořit i když jen z papíru. Karel IV. byl známý budováním měst a hradů. Děti dostaly slepou mapu a na chvíli se proměnily v architekty a navrhly si vlastní město. Také se pustily do skládaní puzzle 4 českých hradů a luštění tajného písma s názvy hradů. Nechyběla ani detektivní záhada, v níž hledaly vraha sv. Václava. A protože středověk proslul rytířskými turnaji, tak si i u nás bylo možné zahrát na rytíře. Dále děti pomocí pantomimy ztvárnily příběhy o Karlu IV, které si přečetly v knize od L. Seifertové .

Na závěr jsme se opět na chvíli vrátili na dvůr Rudolfa II., abychom zjistili, jak dopadly některé pokusy. Rozloučili jsme se hrou na postřeh a všímavost k sobě navzájem.

Datum konání: 5.4.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku