Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Hračky a didaktické pomůcky

hračkyJiž 6. rokem půjčujeme dětem do rodin a škol hračky a didaktické pomůcky. Hračky a pomůcky jsou určeny jak dětem se specifickými potřebami, tak široké veřejnosti. Inspirací k této službě se nám stala již zavedená praxe v zahraničních knihovnách.
Do projektu se zapojila Ústřední knihovna, Mahenův památník a 17 poboček. Na každém místě je k dispozici obrázkový katalog s nabídkou hraček, jejich přehled v on-line katalogu najdete níže.

Lekotékou navazujeme na činnost projektu Ruku v ruce (více o projektu Lekotéka).

Kontaktní osoba

Mgr. Eva Vojtíšková

  • E-mail: projekty@kjm.cz
  • Tel.: 542 532 107

Nabídka hraček a pomůcek – rozcestník

Lekotéka facebook Hračky, které u nás najdete, rozvíjejí fantazii, tvořivost, zručnost, napomáhají k rozlišování barev a tvarů, procvičují přesnost, jemnou motoriku, zlepšují postřeh, logické myšlení... Jedná se o nejrůznější skládanky, puzzle, zvukové knihy, kreslící tabulky, maňásky, muzikoterapeutické hudební nástroje, tyflopomůcky aj.

 

Katalog hraček

Projekt Lekotéka – hračky a pomůcky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byl finančně podpořen z dotačního titulu Knihovna 21. století Ministerstva kultury ČR.


Fotogalerie

Využití hraček a pomůcek pro děti s handicapy z projektu Lekotéka – hračky a pomůcky pro děti se speciálními potřebami ZŠ Kociánkou, Brno.

Datum konání: 7.10.2013 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku