Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam her dle kategorií

Registrovaným čtenářům je v Ústřední knihovně umožněno půjčování deskových her. Deskové hry si mohou zájemci půjčit v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc.

Využijte ke hraní místnosti pro mládež (3. NP). Prostor je otevřen každý všední den od 14.00 hod.


Seznam her

Karetní hry

6 bere!
Karetní hra pro příznivce karetních logických válek. Úkolem každého hráče je uhrát nulový počet trestných bodů a rozvrhnout si všechna kola tak, aby žádnou trestnou kartu nezískal. Jak? Stačí dobře počítat a doufat, že protihráči nemají nižší kartu. Je to typická party hra s rychlým spádem.

 • Věk: od 10 let

7 divů světa: Duel
Každý hráč má k dispozici 4 divy, které může dostavět. Zároveň jsou ve hře 3 způsoby, jak vyhrát. Můžete hru ukončit okamžitým vojenským vítězstvím, ziskem 6 stejných vědeckých symbolů nebo klasicky na body.

 • Věk: od 10 let

Bang!

Pravá přestřelka z Divokého západu. Šerif honí bandity, bandité střílí po šerifovi. Šerifovi pomocníci brání šerifa a jsou připraveni pro něj položit život. Kulky sviští kolem uší a vy musíte zjistit, kdo je kdo. Kdo z hráčů je pomocník šerifa? Kdo je bezcitný bandita? A kdo je odpadlík, který to hraje na obě strany tak, aby se stal novým šerifem?

 • Věk: od 8 let

Bílé historky

Bílé historky tě naplní děsem a naženou ti husí kůži. Setkáš se se zámeckými strašidly, upíry a tajuplnými úkazy. Budeš potřebovat odvahu a rozhodnost, ale i logické uvažování, neboť občas mívají strašidelné jevy zcela neškodné vysvětlení… Obrň se proti duchům noci a nezapomeň na česnek! Prozař temnotu a vylušti hádanku! Strašidelné úkazy odhalíš pomocí otázek a logického myšlení.

 • Věk: od 8 let

Blafuj!

Myslíte si, že umíte dobře odhadnout, kdy vám soupeř lže? Úkolem hráčů je posílat protihráčům nechtěné karty a pokusit se je „oblafnout“. Prohrává hráč, který jako první nasbírá 4 karty stejného hmyzu. Všichni ostatní hráči vítězí.

 • Věk: od 8 let

Cink!
Zkuste si představit, že před Vámi leží obrovská mísa ovocného salátu. Pomocí karet můžete vytvořit velmi pestrý salát, ale body získá jen ten, kdo první uvidí 5 odkrytých stejných druhů ovoce a jako první zazvoní na zvoneček.

 • Věk: od 6 let

Citadela
Karetní hra, ve které v každém kole hraje hráč roli jiné postavy žijící ve středověkém městě. Svou roli se snaží maximálně utajit. Cílem je vybudovat si své město s co největším počtem staveb vysoké hodnoty.

 • Věk: od 10 let

Citadela: Temná země
Karetní hra Citadela s rozšířenou verzí, ve které v každém kole hraje hráč roli jiné postavy žijící ve středověkém městě. Svou roli se snaží maximálně utajit. Cílem je vybudovat si své město s co největším počtem staveb vysoké hodnoty.

 • Věk: od 10 let

Černé historky 2
Karetní a detektivní hra s tématem zločinů a mysteriózních úmrtí. Jeden z hráčů zná celý příběh zločinu a ostatním řekne jednu větu, která slouží jako vodítko. Další hráči potom musí pomocí otázek, na které smí hráč, který zná příběh, odpovídat jen ano a ne, rozmotat celý případ.

 • Věk: od 12 let

Dixit
Zajímavá karetní hra plná fantazie všech hráčů. Postupně se všichni stávají vypravěčem a vypráví příběh ke své kartě. A pak už je na ostatních, jestli dokáží mezi vyloženými kartami najít tu správnou. Ocenění Spiel des Jahres 2010.

 • Věk: od 8 let

Dixit: Odyssey

Zajímavá karetní hra plná fantazie všech hráčů. Postupně se všichni stávají vypravěčem a vypráví příběh ke své kartě. A pak už je na ostatních, jestli dokáží mezi vyloženými kartami najít tu správnou. Třetí díl fenoménu Dixit, hratelný samostatně.

 • Věk: od 8 let

Dobyvatelé vesmíru
Hra, ve které se hráči stávají dobyvateli vesmíru. Hra se skládá z několika kol (obvykle 7-11) a každé kolo je podle volby karet hráčů jiné. Během kola může dojít ke 4 z možných událostí: průzkum, rozvoj, osídlování, spotřeba nebo produkce. Minimálně jedna fáze je vždy vynechána. Vítězem hry se stává hráč, která má na konci hry nejvíce vítězných bodů.

 • Věk: od 12 let

Dračí srdce
Hra, ve které se před vašima očima bude rozvíjet příběh z doby, kdy nad všemi národy měl ochrannou ruku Velký drak. Nic ale netrvá věčně a přišli další, kteří chtějí vládnout. Pomocí karet můžete ovlivnit příběh, který se před vámi rozvíjí.

 • Věk: od 8 let

Hanabi
Karetní hra, při které mají hráči za úkol předvést co největší ohňostroj. Nevidí přitom ale své karty a musí se spolehnout na nápovědy ostatních hráčů.

 • Věk: od 8 let

Chňapni pejska!
Každý hráč si namátkově vybere kartu pejska a nechá si ji schovanou v ruce. Na stůl se vyskládají karty s různými pejsky, které se určitými detaily liší. Na povel začnou hráči všichni zároveň sbírat pejsky, kteří jsou podobní těm jejich. Vyhrává hráč s co největším počtem karet.

 • Věk: od 8 let

Jungle Speed
Hra, která rozvíjí pozornost a přesnost. Hráči mají před sebou každý svou hromádku karet, postupně je otáčí a hledají dvě karty, které jsou stejné. Ti, kteří otočí shodné karty, se snaží co nejdříve získat totem, který leží na stole. Kdo jej dřív uchopí, na krátkou dobu se stane vítězem a předá své otočené karty méně úspěšnému protihráči. Opravdové vítězství je to však až ve chvíli, kdy se některý z hráčů zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 7 let

Jurasik
Objevte a vykopejte kosti dinosaurů a staňte se novými paleontology v této rychlé karetní hře.

 • Věk: od 5 let

Královské rošády
Hra, ve které se hráči snaží získat sady bodových karet s různými symboly. Hra se skládá ze 6 kol, ve kterých hráči bojují pomocí vlastní sady karet o bodový zisk a prestiž. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

 • Věk: od 8 let

Křečkovaná
Hráči se snaží nasbírat co nejvíce karet stejných barev a včas si je schovat do své spižírny. Vyhrává hráč, který má nejvíce karet ve svých zásobách ve spižírně, ale zároveň nejméně karet v ruce.

 • Věk: od 8 let

Malý princ: Udělej mi planetu!
Společenská hrana motivy knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho, která vyšla k jejímu 70. výročí. Hráči staví planety, na kterých se objevují jednotlivé věci z románu – bedýnky, beránci, hadi či sloni. Získávat body pak mohou za použití postav. Také ty odpovídají knižnímu Malému princi, potkáte tak krále, pijana či lampáře. Malý princ je velmi pěkná hra spíše rodinnějšího ražení, kterou si užijí fanoušci knihy, ale nejen oni… Na atmosféře přidá i použití původních ilustrací ze Saint-Exupéryho díla.

 • Věk: od 8 let

Mamma mia!
Stáváme se kuchaři v italské pizzerii, máme k dispozici omezené přísady na pizzu a musíme vyřídit objednávky. Kdo vyřídí více objednávek na pizzy "Bombastica", "Minimale", "Monotoni", stává se nejlepším kuchařem, majitelem pizzerie a v neposlední řadě také vítězem hry. Mamma Mia má velice zajímavý a netradiční herní mechanizmus.

 • Věk: od 10 let

Medvěd Wrr

Karetní hra vycházející z dětské knihy „Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít“. Vžijte se do kůže medvěda Wrr a zabraňte proradným pirátům uskutečnit jejich velkolepý plán na ovládnutí knižního světa! Prozkoumejte nekonečný vesmír, Divoký západ či rozbouřené moře a zkompletujte knihařský stroj dříve, než se to podaří kapitánu Crabsonovi.

 • Věk: od 7 let

Munchkin

Sestup do podzemí. Zabij každého, koho potkáš. Probodni zezadu svého parťáka a vezmi si jeho výbavu. Posbírej poklady a uteč. Cílem hry je projít se svoji postavou přes 10 herních úrovní a dosáhnout té nejvyšší. Úrovně hráči získávají zabíjením nestvůr v podzemí, prodáváním svého vybavení nebo získáním bonusových karet. V průběhu hry si cestu k poslední úrovni znepříjemňují i hráči mezi sebou, například sesíláním různých kleteb.

 • Věk: od 10 let

Myší cestičky

Karetní hra pro jednoho až čtyři hráče. Úkolem hráče je dostat svou myšku k sýru a přitom je nezahnat do pastičky. Hráči však na začátku hry nevědí, kde ze dvou možných pozic se ukrývá sýr a kde pastička.

 • Věk: od 5 let

Na drátě
Jednoduchá karetní hra, která ze všeho nejvíc procvičuje paměť. Cílem hráčů je sbírat karty s různobarevnými ptáčky a vytvářet z nich hejna. Každá karta je oboustranná a na každé straně je zobrazen jiný počet ptáčků nebo ptáčci v jiné barvě. Hráči kartičky otáčejí, snaží se zapamatovat, kde bylo kolik ptáčků v jaké barvě a díky tomu sbírat přesně ty ptáčky, které právě potřebují.

 • Věk: od 6 let

Na palmě
Hra, ve které se snaží rajky každého hráče dosáhnout co nejlepších míst na palmě. Nejsnadnější to mají největší ptáci, ale malí se také nedají. Taky se však občas objeví tygr a ten přemůže i toho nejsilnějšího ptáka. Každá karta rajky má bodovou hodnotu. Hra končí po dvou kolech, vítězí hráč s více body.

 • Věk: od 8 let

Noe
Zábavná hra, ve které se z každého hráče stává biblický hrdina Noe, který musí zachránit zvířata před potopou světa. To nebylo vůbec jednoduché, při naloďování je třeba brát v potaz váhu zvířat, od jednoho druhu musí být pár a podobně.

 • Věk: od 7 let

Nox
Rychlá hra, ve které se hráči stávají zlomyslnými duchy, kteří trávní noc na tajuplném hradě a čas si krátí hraním hry „Nox“. Každý hráč se snaží překvapit a hlavně přelstít ostatní a zároveň získat správný druh karet s maximálním počtem bodů. Matematika a kombinatorika je nedílnou součástí této hry.

 • Věk: od 8 let

Port Royal
Napínavá karetní hra. V přístavu Port Royal je pořádně živo a vy doufáte, že se vám podaří obchod vašeho života. Neriskujte však příliš, nikdy nevíte, kde narazíte na piráty! Vydělané peníze musíte chytře investovat, abyste zajistili přízeň guvernéra a admirálů a najali do svých služeb další užitečné pomocníky. Jen tak bude váš vliv vzrůstat a vy si budete moci dovolit podniknout dobrodružné expedice, které vám přinesou bohatství a slávu.

 • Věk: od 8 let

Poslední slovo
Poslední slovo je jednoduchá a rychlá komunikační hra s hezky ilustrovanými kartami. Začínající hráč vybere nějaký objekt na jedné z karet a pojmenuje jej. Všichni hráči se pak na obrázcích svých karet snaží co nejrychleji najít něco, co začíná posledním písmenem předchozího slova. Kdo se zbaví karet jako první, je vítěz. Rychlá hra, která rozvíjí slovní zásobu.

 • Věk: od 8 let

Rhino Hero
Vtipná dovednostní hra, ve které hráči staví z karet mrakodrap. Jejich úkolem je přikládat papírové stěny a stropy, po kterých šplhá hrdina – nosorožec. A hráči se snaží postavit mrakodrap tak, aby nosorožcovu váhu budova unesla.

 • Věk: od 5 let

Řím
Hra pro dva hráče, která vás přenese do světa legionářů v Římě, do neklidu a neustálých bojů o moc. Vaším úkolem je co nejlépe si vyložit karty a získat rozhodující počet bodů.

 • Věk: od 8 let

Safari Bar
Hráči mají k dispozici dvanáctku zvířat, které se snaží protlačit do baru na velkolepý večírek. Každé ze zvířat má specifické schopnosti, například skunk dokáže svým smradem vyhnat další zvířata, hroch si prošlape cestu a pán tvorstva se dostane vždy na začátek řady. Ve hře jde především o to, zahrát správné zvíře ve správnou chvíli a dostat jich do baru co nejvíce. Soupeřivá hra pro děti i dospělé.

 • Věk: od 8 let

Samurajský meč
V zemi vycházejícího slunce chrání meče samurajů svého vládce Šóguna, jemuž se ninjové všemi způsoby snaží rozvrátit impérium a svrhnout jej. Kdo zvítězí v tuhém boji, kde se občas zaleskne katana a není jasné, kdo je na čí straně? Odhadněte své protihráče a vydejte se do boje. Hra vychází z herního principu světově proslulé karetní hry Bang!.

 • Věk: od 8 let

Skull

Skull je hra pro lidi s pevnými nervy. Blafování a pokerové postupy jsou tu běžné a emoce stoupají. Zahrávejte své žetony, tvrdě licitujte a bojujte o vítězství.

 • Věk: od 10 let

Spící královny
Palačinková královna s jedenácti nejbližšími přítelkyněmi z královských rodin byla prokleta spícím kouzlem. Hráči musí použít strategii, myšlení a také trochu štěstí, aby královny probudili. Kdo vzbudí nejvíce královen, vyhrává!

 • Věk: od 10 let

Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Summoner Wars je vzrušující karetní hra znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde budete vystupovat v rolích mýtických Vyvolavačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele. Kromě bojových jednotek budete mít k dispozici i kamenné zdi, které budou vaše jednotky chránit v boji a také budou sloužit jako magické portály k povolávání nových jednotek na bojiště. Shromážděte mocné vojsko a vrhněte ho proti protivníkovi, sesílejte mocná kouzla a zničte všechny, kdo se vám opováží protivit!

 • Věk: od 8 let

Švábí salát
Úkolem hráče je co nejrychleji vytvořit pestrý salát. Střídavě otáčí své kartičky zeleniny, rychle vynáší karty a také je v rychlosti správně pojmenovává. Pokud se mu to nedaří nebo dlouho přemýšlí, získává celou hromádku karet, která v mezičase vzniká uprostřed. Pravidla ale můžou být i taková, že hráč někdy musí lhát a říct jinou zeleninu, která na kartě není. Součástí hry jsou i švábí karty…

 • Věk: od 6 let

Tik… tak… bum!
Hra je podobná hře „slovní fotbal“. Zapne se bomba a v nastaveném čase (který dopředu nikdo nezná) se otáčejí karty se slabikami. Aby se hráč zbavil bomby, stačí mu říct slovo, které obsahuje otočenou slabiku (v těžší variantě musí být slabika na konkrétním místě podle hodu kostkou). Ten, kdo nestihne a bomba mu vybuchne, získává kartu jako trestný bod. Vítězem je hráč s nejnižším počtem trestných karet. Hra získala ocenění Hra roku 1998 v Cannes a ocenění Hra roku The Daily Telegraph.

 • Věk: od 12 let

Ty krávo!
Hra, ve které se každý hráč snaží posbírat většinu karet statkářského dvora. Hráči si musejí zapamatovat, co se na sedmi různých místech právě nachází. Předměty na těchto místech se neustále mění. Hráč, kterému se podaří nazvat předměty co nejrychleji, má dobré šance na výhru.

 • Věk: od 6 let

Ušáci a paroháči
Netradiční karetní dobrodružství. Hráči si ve hře vystřídají postupně dvě role: zvířátek v lese a vypravěče. Vypravěč sedí naproti hráčům a postupně jim odkrývá příběh, který se zrovna v lese odehrává. Ostatní hráči představují zvířata – losy a zajíce, se snaží na odkryté kartičky co nejlépe reagovat – zvednout ouško, správně rozestoupit paroží losa…prostě být tím správným zvířetem, které ukazuje kartička. Hra, při které jistě zažijete spoustu legrace, ať jste zvíře nebo vypravěč. Hra nabízí základní a pokročilou verzi hry.

 • Věk: od 9 let

V kostce! Pohádky
Rychlá hra pro děti i rodiče, kdy si procvičí paměť a znalosti pohádek. Krabice obsahuje 71 karet s obrázky z českých a světových pohádek i známých příběhů. Na druhé straně je vždy několik otázek ke hře. Dále obsahuje kartu s pravidly hry, přesýpací hodiny a hrací kostku.

 • Věk: od 8 let

Vesmír
Hra Vesmír patří do série Mysli a spojuj! Zavede nás daleko ke hvězdám mezi planety sluneční soustavy. Hráči přiřazují k zobrazeným částem vesmíru karty vesmírných charakteristik. Vyhrává ten, kdo první odehraje své karty.

 • Věk: od 7 let

Vládce Tokia
Hra, která připomíná slavné hororové japonské filmy. Každý z hráčů se stává jedním z monster, které se snaží ovládnout Tokio a přežít útoky svých monster-protihráčů. Ocenění Golden Geek Award – Nejlepší party hra, Nejlepší rodinná hra a Nejlepší hra pro děti.

 • Věk: od 8 let

Wizard
Úkolem každého hráče je odhadnout, kolik v daném kole získá štychů. Předpovědi se zaznamenávají a podle toho, zda hráč odhadl správně nebo ne, si přičte či odečte určitý počet bodů. V prvním kole hráč hraje pouze s jednou kartou, ve hře je tedy jeden štych. V každém dalším kole se přidává jedna karta na hráče a takto postupně dál, dokud v posledním kole nejsou rozdány všechny karty. Štych získá ten, kdo vynese nejvyšší kartu. Přebíjení probíhá způsobem běžným pro štychové hry, navíc jsou ve hře postavy blázna/šaška a čaroděje, které hru ozvláštňují a nezanedbatelně ovlivňují výsledek kola.

 • Věk: od 10 let

Kostkové hry

Banana Matcho
Banana Matcho je zábavná kostková hra, kterou si můžete zpříjemnit každou párty. Je výborná i pro hraní s dětmi. Vítězem se stává nejrychlejší hráč, kterému ale zároveň přeje štěstí. Cílem hry je dostat se na základě kostkových duelů co nejrychleji na vrchol stromu a získat koš s ovocem.

 • Věk: od 6 let

Heckmeck z žížalek
Stolní hra, ne nepodobná dominu, s kostkami, na kterých se občas místo čísla objeví žížala. Každý hráč se stává ptáčkem a snaží se co nejvíce nasytit sám sebe. K tomu mu dopomohou právě kostky a správný úsudek.

 • Věk: od 8 let

Pirátské kostky
Nejtypičtější pirátská hra – kostky. Na žádné plavbě či setkání pirátů nad lahví lahodného moku nesměly chybět. Cílem hry je hodit kostkami a získat tu nejlepší kombinaci… Body se sčítají za každý hod a vítězem se stává ten, kdo jako první dosáhne 6 000 bodů.

 • Věk: od 8 let

Příběh v kostkách
Jedinečná hra, která rozvíjí představivost a kreativitu dětí i dospělých. 9 Kostek, 54 obrázků, 10 miliónů kombinací, nekonečné pohádky... Hoďte kostkami a vyprávějte pohádku. Buď jen tak vyprávějte, nebo soutěžte o nejzajímavější příběh. Prostě hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. Příliš nepřemýšlejte. Prostě se podívejte na obrázky a příběh se sám začne rozvíjet.

 • Věk: od 6 let

Logické hry

Auto blok
Hlavolamová hra pro 1 hráče z řady SMART games. Všem jednotkám! "Podezřelý jede v kradeném červeném sportovním autě. Míří na východ, směrem k centru města. Odmítá zastavit a může být ozbrojen. Obkličte ho a zablokujte všechny únikové cesty!" Ve hře Auto Blok se stáváte velitelem dramatického policejního zásahu. Vaším úkolem je zkoordinovat jednotky v policejních vozech tak, aby obklíčily prchajícího zločince, zablokovaly všechny únikové trasy a zločince zatkly. V 60 rébusech této hry mohou děti i dospělí zažít opravdovou policejní honičku.

 • Věk: od 6 let

Červená karkulka
Hlavolamová hra pro jednoho hráče určená pro menší děti. Pomůžete Karkulce najít cestu k babiččině chaloupce? Umístěte Karkulku, stromy a chaloupku na hrací desku a vytvořte lesní pěšinku vedoucí k babiččině chaloupce. Hra má i těžší variantu se zákeřným vlkem. V této hře vznikají cestičky dvě. Jednou z nich se vydá vlk, druhou Karkulka. Hra obsahuje 48 zadání.

 • Věk: od 4 let

Den a noc
Logická hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba podle vzoru z knihy poskládat správně 10 dílků stavebnice tak, aby vznikl správný obrázek. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Věk: od 3 let

Dinosauři: Tajemné ostrovy
Hlavolamová hra pro jednoho hráče. V této hře je potřeba oddělit býložravce od masožravců pomocí částí ostrovů. Hra obsahuje 80 zadání.

 • Věk: od 6 let

Halali!
Hra plná zvířat a lovu. Jeden hráč hraje za myslivce a dřevorubce, druhý za lišky a medvědy. Cílem hry je ulovit nepřítele a neutrální účastníky lovné sezony. Všechny karty jsou rozloženy na herním plánu lícem dolů a postupným odkrýváním a posouváním těchto karet se hráči snaží ulovit co nejvíce různě bodovaných obyvatelů tohoto lesa. Pokud chtějí mít hráči stejné šance, je nejlepší odehrát dvě hry, pokaždé za jinou stranu a výsledky obou her sečíst.

 • Věk: od 8 let

Hej! To je moje ryba!
V této deskové hře má každý hráč k dispozici několik figurek – tučňáků, se kterými skáče ze kry na kru, aby získal co nejlepší pozici a zároveň určitý počet ryb. Vítězem se stává hráč, jehož tučňáci chytí během hry nejvíce ryb.

 • Věk: od 8 let

Katamino Duo
Logická hra, která má za cíl rozvíjet základy prostorové představivosti. Hráči se snaží poskládat geometrické obrazce různých tvarů do určitého omezeného území. Je možné ji hrát v jednom i ve dvou hráčích (vyhrává rychlejší).

 • Věk: od 3 let

Minecraft: únikovka

Když se s kamarády připojíte ke svému oblíbenému serveru, zjistíte, že hrajete Nemilosrdnou hru. Všude se to jen hemží moby! Vyřešte záhady a odhalte viníka, co má všechno na svědomí. Máte na to 45 minut, ani o minutu navíc!

 • Věk: od 7 let

Patchwork

Nejen šikovné švadlenky mají nyní jedinečnou možnost vytvořit během chvilky ze zbytků látek a záplat tu nejkrásnější a nejhodnotnější přikrývku. Taková práce však vyžaduje kromě spousty píle a času především úsporné nakládání se zásobou knoflíků. Se svou přikrývkou dosáhne vítězství ten, kdo chytře zvolí nejlépe zkombinuje vybrané záplaty.

 • Věk: od 8 let

Piráti: Schovej a najdi
Logická hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet lodí, pirátů, bárek a ostrovů…  V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Věk: od 5 let

Poklady Karibiku

Parta přátel objeví při potápění v Karibiku vrak staré pirátské lodi a rozhodnou se ji prozkoumat. V nedaleké podmořské jeskyni najdou blýskavou minci a začnou soutěžit, kdo najde víc pokladů. Netuší však, že na ně čeká také hrůzostrašný žralok.

 • Věk: od 7 let

Princ a drak: Cestou necestou
Hra pro jednoho, ve které je podle zadání potřeba sestavit cestu vždy od jednoho konkrétního obrázku ke druhému pomocí čtverečků s cestami. Podmínkou je, že se musí vždy umístit všechny čtverečky. Sešit s úkoly je rozdělen dle úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení. Hra rozvíjí logické myšlení.

 • Věk: od 5 let

Rush hour: Bláznivá křižovatka
Bláznivá křižovatka je dopravní hlavolam pro jednoho hráče. V různých zadáních se na hrací desce objevují auta v různých barvách, které se mnou pohybovat jen určitým směrem. Mezi nimi se snaží prosmýknout červené autíčko a dostat se z hrací desky ven. Hra obsahuje 40 zadání i s řešením.

 • Věk: od 8 let

Safari: Schovej a najdi
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet slonů, lvů, zeber, nosorožců a antilop. V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Věk: od 7 let

Skákej!

Pomůžete zajíčkům dostat se do bezpečí? Využijte ostatní zajíčky, muchomůrky a dokonce i pohybující se lišky. Skákejte a skákejte, dokud se všichni zajíčci neschovají do nor.

 • Věk: od 7 let

Tři oříšky pro veverku

Pomozte veverkám s přípravou zásob na zimu – dokážete pohybovat veverkami tak, aby všechny oříšky skryly do podzemních spižíren? Posouvací hlavolam, ve kterém vám 60 zadání pořádně otestuje mozkové závity.

 • Věk: od 6 let

Tučňáci na ledu
Hra pro jednoho hráče. Pomocí ker ledu a postaviček tučňáků budete mít za úkol poskládat navržené situace v připravené brožurce. 4 úrovně obtížnosti.

 • Věk: od 6 let

Ubongo

Každý hráč dostane hrací kartu a 12 barevných dílků. Jeden z hráčů hodí kostkou a otočí přesýpací hodiny. Symbol na kostce určuje, které dílky se smějí používat. Nyní se každý hráč pokusí co nejrychleji vyplnit prázdná pole své karty určenými barevnými dílky. Komu se to podaří, zvolá „Ubongo“ a vezme si drahokamy. Dokud běží čas, ostatní hráči stále hrají. Vítězem je ten, kdo má na konci hry drahokamy nejvyšší hodnoty. A to není vždy ten nejrychlejší.

 • Věk: od 8 let

Únikovka: Za oponou

Únikovka je karetní variací na populární únikové hry, při nichž se skupina přátel nechá zamknout do místnosti plné rébusů a snaží se z ní v časovém limitu uniknout pryč. Hráči společně procházejí balíčkem karet, čímž se jim odhalují nová pravidla a nové rébusy. Některé karty představují hlavolamy, jiné nápovědy a další předměty, které se budou později hodit. Anonymní obálka ve vaší schránce obsahuje volné vstupenky na beznadějně vyprodanou poslední kouzelnickou show velkého iluzionisty Lance Oldmana. Show se bude konat dnes večer v New Yorku. Už se nemůžete dočkat: před vámi se rýsuje zábavný a pohodový večer… ale pokud si začnete s magií, musíte se připravit na cokoliv! Zaujmete svá místa v hledišti, a jakmile začnete přicházet na kloub některým kouzelnickým trikům, show nabere nečekané obrátky!

 • Věk: od 12 let

Únikovka: Zkáza Londýna

Únikovka je karetní variací na populární únikové hry, při nichž se skupina přátel nechá zamknout do místnosti plné rébusů a snaží se z ní v časovém limitu uniknout pryč. Hráči společně procházejí balíčkem karet, čímž se jim odhalují nová pravidla a nové rébusy. Některé karty představují hlavolamy, jiné nápovědy a další předměty, které se budou později hodit. Jako nejlepší tajní agenti byste byli osloveni Scotland Yardem, abyste zneškodnili čtyři bomby, které byly kdesi v Londýně umístěny již v roce 1860 jako tajná zbraň poslední záchrany. Ačkoliv jsou tak staré, byly aktivovány. Čas běží a v případě úspěchu se vám dostane pochvaly od samotné královny. Cesta však nebude jednoduchá a budete muset prokázat svůj důvtip.

 • Věk: od 12 let

Záhadný hrad
Hra pro jednoho hráče. Pomocí sedmi různých dřevěných komponent (části hradu) můžete ve 4 úrovních (začátečník, pokročilý, expert, mistr) stavět různé podoby hradu. Celkem najdete ve hře 48 úkolů, každá rozvíjí logické myšlení a jemnou motoriku, prostorové vnímání a představivost. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Věk: 3-7 let

Zámecké schody
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vyřešit logický problém a spojit cestou rytíře a jeho princeznu. Podmínkou je, že se vždy musí použít všechny komponenty. 48 úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Hra rozvíjí logické a prostorové vnímání a jemnou motoriku. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Věk: od 4 let

Pohybové hry

Zamotej se!: Junior
Skvělá aktivní hra pro malé i velké sportovce. Dva hráči jsou proti sobě a jeden je rozhodčí. To vše vám k zahrání této hry bude stačit. Pomocí dvou „káčí“ zjistíte, kam umístit své nohy a ruce. Vyhrává ohebnější, silnější a chytřejší hráč.

 • Věk: od 5 let

Postřehové hry

Cortex
Postřehová hra, u níž se mění pravidla podle karty, která se zrovna otočí. Jednou hledají hráči na obrázku shodný pár, jindy cestu vedoucí z bludiště nebo nejvíce stejných symbolů. Stejně jako u ostatní postřehových her i tady jde o rychlost.

 • Věk: od 6 let

Dobble: Auta

Hráči se snaží co nejrychleji najít stejný obrázek mezi dvěma kartičkami. V této verze hry se hráči setkají s obrázky z animované pohádky Auta.

 • Věk: od 4 let

Dobble: Hledá se Dory
Hráči se snaží co nejrychleji najít stejný obrázek mezi dvěma kartičkami. V této verze hry se hráči setkají s obrázky z animované pohádky Hledá se Dory.

 • Věk: 4 roky

Duch!
Hra prověřuje rychlost reflexů. Na hrací ploše leží červené křeslo, zelená lahev, modrá knížka, šedá myš a bílý duch. Hráčův úkol spočívá v obracení karet, na kterých jsou namalované dvě věci v různých barvách. Často ale nekorespondují s barvou figurky. Hráč musí uchopit předmět, který na kartě není a jehož barva tam také není. Na některých kartičkách ale je správná kombinace, potom hráč musí chytit tu!

 • Věk: od 8 let

Duchová v koupelně
Pokračování populární hry Duch. Obsahuje pětici nových předmětů a s nimi související pravidla, která prověří postřeh hráčů. Hru lze hrát samostatně nebo kombinovat s původním Duchem.

 • Věk: od 8 let

Hurá zmrzlina!
Dětská hra pro šikovné ruce a bystré hlavy. Hráči musí co nejrychleji přeskládat barevné kopečky a kornouty podle kartiček zadání, ale nic nesmí spadnout! Kdo bude nejrychlejší? Hra prověří pozornost, zručnost a rychlé uvažování.

 • Věk: od 6 let

Padající opičky
Hra je zaměřena na postřeh a koordinaci pohybů. Cílem hráčů je vytáhnout z kmene co nejvíce paliček s opičkami tak, aby žádná nespadla. Ty, které spadnou, se stávají trestnými body. Vyhrává hráč, který má na konci hry nejméně trestných bodů, nejméně opic.

 • Věk: od 5 let

Paní Pavouková
Hra na postřeh a rozvoj motoriky. Všichni hráči se snaží pomocí speciálních kleští zachránit hmyz z pavučiny, kterou hlídá paní Pavouková. Ztráta některého hmyzu ji neprobudí, ale naopak, některý chybějící kus ji může probudit a pak je potřeba mít se na pozoru. Hra se může hrát ve dvou různých úrovních.

 • Věk: od 4 let
Vytisknout stránku Vytisknout stránku