Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam her dle kategorií

Registrovaným čtenářům je v Ústřední knihovně umožněno půjčování deskových her. Deskové hry si mohou zájemci půjčit v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc.

Využijte ke hraní místnosti pro mládež (3. NP). Prostor je otevřen každý všední den od 14.00 hod.


Seznam her

Společenské hry

Activity Junior
Oblíbená hra na představivost ve variantě pro děti od 8 let. Pomocí obrázků, popisu a pantomimy můžete zažít opravdu dobrodružné a veselé klání v týmech.

 • Věk: od 8 let

Biatlonmánie

Hra, která Vám umožní vyzkoušet si biatlon se vším, co k němu patří. Zažijete náročná stoupání, rychlé sjezdy, napětí na střelnici i nervydrásající cílovou rovinku na trati světové úrovně v Novém Městě na Moravě.

 • Věk: od 6 let

Bukanýři
Opravdová pirátská hra, kde se hráči stávají bukanýry na moři a snaží se získat, vlastně „ukrást“ co největší poklad. Nic není ale jednoduché a taktika je pro tuto hru velmi důležitá. Jednoduché a svižné.

 • Věk: od 8 let

Cestujeme po hradech a zámcích
Cestujeme po hradech a zámcích hráče provede po krásách českých zámků a hradů. Vydají se na výlet pěšky, na motorce nebo v autě, dozví se leccos z historie a dostanou i několik tipů na skutečné výlety. Cesta ale vždycky něco stojí. Hráči si tak musí hlídat své výdaje, občas můžou i nějaké peníze vydělat.

 • Věk: od 7 let

Fantom
Spletí uliček starého města Prahy se proplétá tajemný Fantom a uniká pětici detektivů, kteří jdou po jeho stopách. Dokážete odhalit jeho další krok dříve, než jej sám udělá?

 • Věk: od 8 let

Gulo Gulo
Desková hra, ve které se snaží rosomák Gulo Gulo získat vajíčka z hnízda. To však není tak jednoduché. Už se mu to jednou podařilo a přistihla ho paní Supová a zavřela jej do bažiny. Teď je potřeba najít cestu ven, ale zároveň je tak lákavé ukrást další supí vajíčko z hnízda. Paní Supová se však pojistila a v hnízdě je nainstalovaný alarm. Kdo jako první zachrání rosomáka z bažiny, vyhrává.

 • Věk: od 5 let

Hvězdokupy
Každý hráč má karty se souhvězdími, které se potom snaží vytvořit umisťováním a přesunováním žetonů po hracím plánu. Hru je po nasvícení herních dílů hrát i potmě.

 • Věk: od 8 let

Kloboučku hop!
Tuto hru si může zahrát libovolný počet hráčů. Je to něco jako šipky, ale s kloboučky, kterými se hráči musí trefit do terče, který je součástí herní krabice. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 • Věk: od 4 let

Krycí jména
Deduktivní asociační hra, ve které hráči hledají podle asociací skryté agenty pod jejich krycími jmény. Na stole se rozloží 25 krycích jmen a hraje se na týmy. Hlavní špion dává svému týmu jednoslovnou nápovědu. Agenti z jeho týmu se pak mezi krycími jmény snaží najít taková, která se nějak vztahují k nápovědě. Pokud ale odhalí civilistu nebo nepřátelského agenta, tah pro ně končí a hraje druhý tým. Krycí jména je skvělá a rychlá party hra, která pobaví zkušené i příležitostné hráče.

 • Věk: od 12 let

Krycí jména: obrázky
Nová, samostatně hratelná verze hry Krycí jména. Hraje se velmi podobně, jen na kartičkách na stole nenajdete slova, ale obrázky. V této verzi je tak většinou snadnější napovídat a propojovat jednotlivé karty asociacemi. Deduktivní asociační hra, ve které hráči hledají podle asociací skryté agenty pod jejich krycími jmény. Na stole se rozloží 25 krycích jmen a hraje se na týmy. Hlavní špion dává svému týmu jednoslovnou nápovědu. Agenti z jeho týmu se pak mezi krycími jmény snaží najít taková, která se nějak vztahují k nápovědě. Pokud ale odhalí civilistu nebo nepřátelského agenta, tah pro ně končí a hraje druhý tým. Krycí jména je skvělá a rychlá party hra, která pobaví zkušené i příležitostné hráče.

 • Věk: od 8 let

Kuřecí olympiáda
Rychlá hra, rozvíjející paměť se odehrává na dvorku, kde se kuřátka připravují na kuřecí olympiádu. Kuřátka se pěkně vyšňořila, ale jakmile nějaké kuře předběhne jiné kuře, může mu vytrhnout pírko. Vítězí ten, komu se podaří oškubat všechny spoluhráče.

 • Věk: od 4 let

Leo musí ke kadeřníkovi
Rodinná kooperativní hra, ve které se hráči snaží dostat ke kadeřníkovi, než mu Bonobův salón zavřou. Lev Leo se totiž rád zapovídá, třeba se lvicí Elzou, nebo jinými zvířecími kamarády. Abyste zvítězili, budete potřebovat dobrou paměť, dokonalou spolupráci a bezvadné plánování.

 • Věk: od 6 let

Lichožrouti: Lichopolo

Lichožrouti mají jedno základní pravidlo: „Nikdy nevezmeš celý pár“. Poměř si svůj postřeh nejen s nimi, ale i se svými soupeři a neber pár, vytvářej co nejrychleji ponožková LICHOPOLA.

 • Věk: od 6 let

Niagara
Strhující rodinná desková hra s originálním herním systémem. Dobrodružství pro odvážlivé hledače drahokamů nedaleko Niagarských vodopádů. Cílem je sesbírat od každého kamene jeden druh (nebo určitou kombinaci kamenů) a nenechat se strhnout vodním živlem. Hra obdržela ocenění „Spiel des Jahres 2005“.

 • Věk: od 8 let

Origin: Počátek lidstva
Ve hře si všichni hráči zahrají na první obyvatele světa. Budou se moci podílet na objevování světa. Budou se moci podílet na objevování a osídlování prvních území naší planety a pomohou také rozvoji lidstva. Cílem hráčů je získat co nejvíce bodů za splnění cílů, za lovecké žetony, žetony úžin a inovace. Prostě osídlování se vším všudy! Hra má variantu Origin: Junior pro hráče od 8 let a Origin pro hráče od 10 let.

 • Věk: od 8 let

Pátý přes devátý
Veselá rodinná party hra, ve které se budete snažit propojovat věci, které zdánlivě nemají nic společného. Co má společného vlk a narozeninový dort? Nebo mince a basketbalový míč? Právě na to budete muset přijít a co nejrychleji se zbavit karet.

 • Věk: od 6 let

Pictomania
Každý z hráčů si vytáhne kartu, na které je napsáno, co bude malovat.  Všichni hráči potom kreslí zároveň a při tom se snaží uhádnout, co malují ostatní.

 • Věk: od 9 let

Přines si svou knihu

Z vaší staré oblíbené knížky se teď stane vaše oblíbená hra! Zvolte kartu zadání a pak rychle listujte, abyste vyhověli zadání (a sudímu!) co nejvtipnějším příspěvkem. Najdete „směsný titulek z bulvárních novin“ v nejnovějším bestselleru? A co „radu na rande“ ve své ohmatané kuchařce? Protože můžete použít jakoukoli knížku, můžete hrát s jakoukoli skupinou a najít neomezený potenciál zábavy na každé stránce! Kde objevíte „název nejlepší nové párty hry“? Zjistíte sami, když zavelíte: „Přines si svou knihu“!

 • Věk: od 12 let

Příšerky ze skříně
Kdo z vás se jako malý nebál jít sám do sklepa, do lesa nebo třeba sám usínat ve tmě bez rozsvícené lampičky? Já, ty, my... a proč? Všude byli bubáci, kostlivci a příšery. Teď máte nejlepší možnost je zahnat zpět tam, kam patří a stát se úspěšnými krotiteli příšerek. Hru lze hrát kooperativně nebo proti sobě. Procvičte si mozkové závity a aktivujte svou paměť. Výhra nebude zadarmo!

 • Věk: od 4 let

Rej čarodějnic
Desková hra, kdy hráči mají 3 figurky (čarodějnice) a závodí s ostatními, kdo bude první na cílovém políčku. Do hry však vstupují ještě znamení každého klanu čarodějnic, která hráčům mohou pomoci, ale i uškodit.

 • Věk: od 7 let

River Dragons
Rodinná hra zasazená do atmosféry Orientu. Úkolem každého z hráčů je překonat záludnou Dračí Deltu pomocí pokládání můstků vedoucích z ostrůvku na ostrůvek a dostat se tak do cílové vesnice. Ten, kdo si nedá pozor, může spadnout do řeky a musí pak začít od začátku.

 • Věk: od 8 let

Santy Anno
Hráči se ocitnou v roli opilého piráta, který ráno hledá svoji loď. Orientují se podle karet na stole, které přikazují nebo zakazují jít na nějakou loď. Až všichni hráči zjistí, která loď by mohla být opravdu ta jejich, označí si ji svoji značkou. Po označení všech lodí probíhá vyhodnocení.

 • Věk: od 10 let

Slovní jízda
Hra je určená k rozvoji slovní zásoby. V časovém limitu určeném přesýpacími hodinami musí hráči vymyslet slova na dané téma. Aby to ale nebylo tak jednoduché, slova musí mít co nejvíce souhlásek. Podle těchto vymyšlených slov potom hráči posouvají na hrací desce písmena. Vyhrává hráč/tým, který jako první nasbírá osm písmen.

 • Věk: od 8 let

Squeeky
Desková hra, která představuje stůl, na kterém leží velký kus sýru. Každý hráč má figurky ve tvaru myší a pomocí hodů kostkami se snaží dostat až k sýru. Není to však tak jednoduché, na každém políčku může stát jen jedna myš. Navíc má každá myška na břichu bodovou hodnotu. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů.

 • Věk: od 6 let

Šalingrad
Šalingrad je desková hra o Brně a pro Brno, tedy vlastně pro Brňáky. Cílem hry je odhalit pohyb tajemného Barona a dostihnout jej. Jenže zpočátku se Baron pohybuje tajně, jen občas se někde objeví, a tak nezbývá, než dávat stále pozor a vybrat si tu správnou městskou dopravu.

 • Věk: od 7 let

Šnečí závody
Dřevěná závodní hra, ve které se hráči snaží dostat svého šneka co nejdříve do cíle. Z jednotlivých dílků hry se sestaví trať a závod může začít. Šneci na zadních pozicích mají tu výhodu, že hráč hází více kostkami a může si vybrat nejlepší hodnotu.

 • Věk: od 4 let

Takenoko
Desková hra o tom, co může způsobit jeden „diplomatický dárek“. Japonský císař získává od svého protějšku dar – pandu, čínské posvátné zvíře. A tak jako v životě, když dostanete zvířátko, musí se i jeho poddaní naučit, jak se o něj postarat. A tak se opakuje koloběh: obdělávat, pěstovat, sklidit, nakrmit…a do toho začne občas sucho nebo přijdou jiné pohromy. Hra získala ocenění Hra roku 2012 ve Francii.

 • Věk: od 8 let

Telepatie: Mysli na to, na co myslím já!
Hráči se rozdělí do skupin po dvou. Každá dvojice si vezme kartu, a k danému slovu nebo obrázku z karty napíše v časovém limitu asociace, které ho napadnout. Napsaná slova nesmí nikdo vidět, porovnávají se až po vypršení času. Za každé shodné slovo získá tým bod a posune se na herním plánu.

 • Věk: od 8 let

Toník Louže
Desková hra vypráví o netradičních žabích závodech po listech leknínu. Pohyb z jednoho na druhý je možné jen tehdy, pokud se Vám podaří najít správné oko barevné žabky. Pro vítěze je připravena zajímavá odměna – úžasné sluneční brýle.

 • Věk: od 5 let

Z pohádky do pohádky

Vydejte se světem pohádek najít zlatý poklad. Pohádková trasa vyobrazená na hracím plánu je plná odboček s nejrůznějšími nástrahami, ale není se čeho bát, v pohádkách vždy zvítězí dobro nad zlem. Hrou si děti cvičí pozornost a soustředění. Kartonové figurky je možné využít také k vyprávění pohádek. Díky tomu se u dětí přirozeně podpoří vyjadřovací schopnosti a fantazie.

 • Věk: od 5 let

Zeměplocha
Desková hra na motivy knih Terryho Pratchetta se odehrává v nejzajímavějším městě na celé Zeměpološe: Ankh-Morpork. Tam právě došlo ke zmizení patriceje města a lidé volají po novém vládci. Je však těžké vybrat, kdo nejlépe splní podmínky stát se novým pánem města. Každý hráč má tajně přidělenou roli a snaží se plnit co nejlépe úkoly, které jsou před něj předloženy. Je nutné sledovat, co který hráč při hře dělá, abyste vítězství někomu nedarovali.

 • Věk: od 10 let

Želví závody
Desková hra, ve které představuje každý hráč jednu barevnou želvu (tajný los) a snaží se s ní dostat, co nejdřív, k salátu. Hráči pomocí karet hrají se želvami různých barev. Želvy se na políčkách nevyhazují, ale lezou si na záda. V tom případě vede ta nejspodnější. Hra končí, když se na políčko salátu dostane první želva.

 • Věk: od 5 let

Strategické hry

Doba kamenná: Junior
Hráči se ocitnou v pravěku, kde se svým kmenem musí sbírat suroviny a stavět budovy. Vyhrává hráč, který bude nejlépe hospodařit se svými surovinami a jako prvnímu se mu podaří postavit tři chýše.

 • Věk: od 5 let

Galaxy Trucker
Vesmírné dobrodružství plné nečekaných zvratů. Hra se skládá z několika fází. Nejdříve si každý hráč pomocí stavebních dílů postaví vlastní vesmírnou loď a pak už jej čeká neobyčejné a nečekané vesmírné dobrodružství, ve kterém může získat nebo i ztrácet zboží i posádku, utržit zásah lodi či bojovat s expanzí mimozemšťanů.

 • Věk: od 10 let

Karibik
Objevte jako námořníci v 18. století Karibskou oblast a získejte co nejvíce pokladů, které převáží pirátské lodě z bohatých přístavů. Jestli bude poklad váš nebo ne, to závisí na vašem nadání pro taktiku a schopnosti zakrýt svůj záměr.

 • Věk: od 8 let

Klany
Desková hra, která je variací na známou hru Dáma, přináší nový pohled, jak se dá hýbat s kameny (vesnicemi) na hrací desce. Do poslední chvíle nevíte, jestli vyhráváte vy nebo soupeř. Hra byla nominována na „Spiel des Jahres“ v roce 2003).

 • Věk: od 10 let

Labyrinth
Hráči mají za úkol najít v labyrintu cestu k obrázku z karet. Ale aby to nebylo tak jednoduché, zdi a cestičky se pořád přemisťují, protože hráči mají k dispozici jednu volnou kartičku, kterou si labyrint upravují podle své potřeby.

 • Věk: od 7 let

Micro monsters
V této jednoduché hře plné dobrodružství se hráči ocitají ve středu galaxie, kde obíhají malinké asteroidy kolem malinkého slunce. Na jedné planetě – Ares, žijí podivné mikroskopické bytosti – Turboželvy, Autogátoři, Medvěďáci a Rybouni. Cílem hry je uchránit svoji bránu před nežádoucí invazí. Hra je postavena na šikovnosti a obratnosti hráčů. Pomocí speciálního vystřelovače můžete pohybovat bytostmi nebo využívat jejich speciální schopnost. Výběr vám určí kostka. Vyhrává hráč, jehož brána zůstane nejdéle ve hře.

 • Věk: od 4 let

Monster Park

Rodinná hra Monster Park je určena hlavně pro nebojácné milovníky zábavních parků. Pořizujte si do svého parku různé příšery a zároveň se snažte vyhovět požadavkům návštěvníků. Kdo to dokáže nejlépe, získá nejvíce bodů a vyhraje! Stávají se z vás manažeři nově vznikajících parků příšer. Snažíte se kupovat karty prapodivných tvorů obývajících různá prostředí a vylepšujete svůj park tak, abyste splnili co nejvíce požadavků náročných návštěvníků. To však vyžaduje rozumné hospodaření s rozpočtem. Zábavná dynamická hra s jedinečným grafickým ztvárněním učí děti strategicky myslet, odhadovat riziko, plánovat i operativně měnit cíle.

 • Věk: od 7 let

Osadníci z Katanu
Staňte se odvážnými mořeplavci, kteří zakotví u neznámého ostrova Katan. Založte své vlastní kmeny a vesnice a začněte s ostatními spoluhráči rozvíjet výměnný obchod, abyste přežili. Ti nejlepší a nejúspěšnější mají možnost stát se vládci Katanu.

 • Věk: od 10 let

Osadníci z Katanu junior
Dětská verze populární hry. Všichni hráči se stávají dobyvateli nového území, na kterém se snaží co nejrychleji, postavit svých sedm doupat. Komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává. A k takové stavbě samozřejmě musíte přivést svou pirátskou loď, zásoby a obchodovat – na trhu i mezi sebou.

 • Věk: od 6 let

Pandemic: Dokážete zachránit lidstvo?

Lidstvu hrozí globální katastrofa – útočí na něj čtyři smrtelné choroby! Vy jako členové profesionálního mezinárodního týmu máte za úkol udržet šíření chorob pod kontrolou a co nejrychleji vyvinout účinné léky. Budete cestovat po celém světě, ošetřovat nakažené pacienty a hledat zdroje pro vývoj potřebných léků. Musíte spolupracovat jako sehraný tým – Pandemic je kooperativní hra, ve které buď všichni společně vyhrajete, nebo společně prohrajete. Čas neúprosně běží, infekce se šíří, vypuknutí pandemie hrozí každým okamžikem více a více. Dokážete včas vyvinout lék proti každé ze čtyř smrtelných nákaz? Osud lidstva je ve vašich rukou!

 • Věk: od 10 let

Risk: Rovnováha sil
Hra pro pokročilé stratégy a vůdce. Každý hráčů se může připojit k některému ze světových vojevůdců a vyzvat protihráče k boji o strategické území. Možnost zvolit si 2 varianty hry, buď základní výcvik, nebo velitelství.

 • Věk: od 12 let

Rybí trh
Desková hra, kdy se každý hráč stává prodejcem ryb na rybím trhu. Odhadnout, kdy koupit a kdy prodat a jak to zařídit, aby se ryby nezkazily, to může jen opravdový obchodník. Vyhrává ten nejbohatší obchodník.

 • Věk: od 8 let

Sabotér

V pátrání po zlatě se dostanete do zlatokopnického dolu. Náhle se vám zlomí krumpáč nebo zhasne lampa. Sabotér udeřil! Ale kdo z okolních hráčů je Sabotér? Podaří se vám zlato nalézt a nebo temné aktivity dovedou Sabotéra k cíli dřív? Hráč, kterému se podaří nasbírat nejvíce kousků zlata, vyhrává.

 • Věk: od 8 let

Salamanca
Desková hra, ve které hráči budují selské dvory, hrad a kláštery a sbírají dublony. Kromě toho mohou vstupovat do služeb ostatních statkářů jako správcové a pobírat královský honorář. Lákavé plány ovšem často zkříží spoluhráči a různé přírodní katastrofy.

 • Věk: od 10 let

Super farmář
Každý hráč se stane farmářem, který se zabývá chovem domácích zvířat, které postupně přibývat, ale i ubývají, protože se kolem stáda plíží vlk a liška. Vyhrává hráč, který jako první nasbírá aspoň jedno zvíře od každého druhu.

 • Věk: od 7 let

Super farmář: Ranč

Ranč je pokračováním Super farmáře. Ranč je nabídka pro pokročilé hráče, poskytuje totiž více rozhodovacích možností. Ranč si mohou zahrát nejen všichni milovníci Super farmáře, ale i ti, které jeho objevení teprve čeká.

 • Věk: od 7 let

Tash-Kalar: Aréna smrti
Tash-Kalar je jméno prastarého magického bojového umění i nejstarší a nejslavnější arény, která dala názvu umění pojmenování. Ve hře se hráči stávají magickými bytostmi, za které v aréně bojují. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Hra má však několik variant, můžete hrát jako jednotlivci nebo jako týmy.

 • Věk: od 13 let

Trans Europa
Desková hra, ve které hráči staví železniční síť po Evropě a spojují svých vybraných 5 měst. Ten, komu se to prvnímu podaří, končí kolo. Ostatní hráči ztrácejí body. Vyhrává ten, kdo má při ukončení hry nejvyšší počet bodů.

 • Věk: od 8 let

Ubongo: na cesty
Cestovní varianta populární hry. Všichni hráči hrají zároveň a snaží se najít správnou kombinaci tvarů tak, aby byl co nejrychleji pokryt obrazec na kartě. Vítězí hráč, který má na konci hry před sebou nejvíce splněných karet.

 • Věk: od 7 let

Velbloudí dostihy
V této hře se vžijete do role egyptských boháčů účastnících se velbloudích dostihů. Máte možnost vydělat si spoustu peněz, stačí si vsadit na správného velblouda. To ale nebude tak jednoduché, jak se zdá, protože velbloudi se každou chvíli předhánějí.

 • Věk: od 8 let

Vzhůru do podzemí
Jednoduchá fantasy hra, ve které hráči musí pokoušet své štěstí. Při každém tahu se mohou rozhodnou, jestli dají do podzemí novou příšeru, okradou hrdinu o některý předmět nebo jestli zůstanou v kole. Hráč, který v kole zůstane jako poslední, se musí s hrdinou vydat do podzemí pro nehynoucí slávu nebo naopak potupnou smrt.

 • Věk: od 10 let

Vědomostní hry

Cardline: Svět zvířat
Funguje na stejném principu jako populární hra Timeline. Hráči mají kartičky se zvířaty a snaží se odhadnout, kolik měří, váží, nebo kolika se dožijí let. Zvířata postupně tvoří řadu poskládanou podle některého z těchto údajů a přidat další kartu je čím dál víc těžší.

 • Věk: 7 let

Česko junior: otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám. Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách a díky správným odpovědím se dostat do cíle hry. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé.

 • Věk: od 10 let

Jižní Morava: Otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena všem, kteří chtějí objevovat a poznávat Jižní Moravu. Cílem hry je správně zodpovědět správně na 4 různé otázky. Otázky jsou rozděleny do čtyř okruhů: historie, různé, náš kraj a kultura.

 • Věk: od 12 let

Moje první Česko
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám s dětmi od 5 let (otázky se zeleným okrajem) a od 8 let (otázky s červeným okrajem). Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách, které si vyberete na základě hodu kostkomatem (speciální kostkou). Kdo správně odpoví, může vyzkoušet své štěstí v pexesu. Vítězí ten, kdo získá nejvíce dvojic pexesa. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do pěti okruhů: kultura, moje vlast, příroda, rébusy a různé.

 • Věk: od 5 let

Timeline: Česko

Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky znázorňující česká výročí, významné dny a důležité události v naší historii a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné obrázky. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 8 let

Timeline – hudba a film
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky znázorňující slavná filmová a hudební díla a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné obrázky. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 8 let

Timeline – vynálezy
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky vynálezů a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné vynálezy. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 8 let

Večerníček
Kvízová hra nejen pro děti, ale pro všechny, kteří mají rádi pohádky. Hra obsahuje 780 zajímavých otázek týkajících se večerníčků a k tomu 120 zábavných úkolů, ve kterých se zpívá, maluje a předvádí a díky kterým si připomenete své oblíbené večerníčkové postavy a příhody.

 • Věk: od 4 let

Vědomostní pexeso – Osobnosti 20. století
Klasické pexeso, jen hráči místo dvou shodných obrázků hledají dvě informace, které k sobě patří. Pro zjednodušení a kontrolu správnosti obsahují shodné karty číslo.

 • Věk: Od 12 let

Vzdělávací hry

Dávej bacha!
Společenská hra, která seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje, jak si s nimi poradit. Děti se naučí nezbytné opatrnosti, dozvědí se, na co si dát pozor při hraní, sportování, při kontaktu s nebezpečnými nebo neznámými látkami, jak se chránit a u koho hledat pomoc.

 • Věk: od 4 let

Duha: hra na barvy
Několik variací her s hrací sadou obsahující hrací desku a barevné žetony s různými motivy.

 • Věk: od 3 let

Ferda – čísla
Puzzle s tématem Ferdy mravence, díky kterým se děti zábavnou formou naučí počítat. Hra obsahuje různé úrovně obtížnosti.

 • Věk: 3 – 5 let

Kouzelné čtení – Albi tužka: Atlas světa

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se zábavnou a poutavou formou dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací. Je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují.

 • Věk: 6 – 12 let

Kris Kros
Tradiční desková hra, která se podobá křížovce. K sestavování slov na herním plánu se používá jednotlivých písmen, která jsou součástí hry. Úkolem je umístit tato písmena na příslušná pole herního plánu. Hráči jsou hodnoceni za kompletní sestavení slova.

 • Věk: od 5 let

Nešťourej se v nose!
Společenská hra, která je průvodcem základů etiky pro nejmenší

 • Věk: od 3 let

Pexetrio: Státy a jejich symboly
Pexetrio: Z pohádky do pohádky
Pexetrio: Znáš lidská povolání?

Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. K půjčení jsou tři samostatné díly této hry, a to na téma státy a státní symboly, pohádky a povolání.

 • Věk: od 5 let

Pexetrio Kids: Znáš ovoce a zeleninu?
Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. Tento díl je zaměřen na různé druhy ovoce a zeleniny.

 • Věk: od 3 let

Raz dva
Dětská výuková hra zaměřená na procvičování jednoduchého sčítání a odčítání. Úkolem hráčů házet kostkami, spočítat si, o kolik políček mají postoupit a takto projít celou krokodýlí stezkou na herním plánu, kde jsou ve speciálních polích skryté různé zkratky.

 • Věk: od 5 let

Sombrero nebo buřinka?
Několik variací her s hrací sadou obsahující postavičky rozdělené na čtvrtiny. Ve hře je možné také využít etnografický popis a mapy světa s označenými místy původu postaviček.

 • Věk: od 4 let

To je bašta!
Hra seznamuje děti se základními stravovacími návyky a zároveň jim na konkrétních příkladech ukazuje, proč je důležité dbát na zdravou, pestrou a vyváženou stravu.

 • Věk: od 3 let

Trpaslíci – 3 zábavné naučné hry
Sada tří her pro menší hráče. Děti se během hry učí rozeznávat barvy, tvary, vzory, věnovat pozornost detailům a cvičit vnímavost a postřeh. Hru lze tvořivými způsoby využít doma i v mateřských školkách. Pomáhá pochopit základní matematický principy.

 • Věk: od 4 let

V kapse! Dinosauři

Rychlá hra na procvičení paměti, kdy si všichni hráči ve stejný okamžik prohlíží rozdílnou kartu. Poté každý z hráčů pošle kartu sousedovi nalevo, který hráči přečte otázku č. 1, a takto se postupuje u každého z hráčů.

 • Věk: od 5 let

V kostce! - Abeceda
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které je několik předmětů začínajících na jedno písmeno abecedy. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 4 let

V kostce! - Česká republika
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé tematické věci/stavby/osobnosti apod., které jsou typické a významné pro Českou republiku. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 8 let

V kostce! Zvířata

V kostce! Zvířata je rychlá hra pro děti i rodiče, kdy si procvičí paměť a znalosti zvířat. Krabice obsahuje karty s obrázky známých i méně rozšířených zvířat a s informacemi a zajímavostmi o nich. Na druhé straně je vždy několik otázek vztahujících se k danému tématu. Úkolem hráče je zapamatovat si co nejvíce věcí a informací z první strany, aby byl schopen správně odpovědět na otázky.

 • Věk: od 8 let

V kostce! – Zvířecí rodiny
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé obrázky týkající se jedné zvířecí rodiny. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 4 let

Vadí? Nevadí!
Hra, která učí děti respektu a toleranci k druhým, a to bez ohledu na vzájemné odlišnosti.

 • Věk: od 4 let

Zručnostní hry

Veselý kurník
Dřevěná hra o slepicích, které si jen tak vysedávají na svých barevných bidýlkách. Když se ale jedna z nich rozhodne pohnout, bidýlko se začne houpat. Hráči mají za úkol sbírat tolik slepiček, stohů sena a kol, kolik zvládnou předtím, než rozhoupaný kurník přepadne.

 • Věk: od 4 let
Vytisknout stránku Vytisknout stránku