Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam her dle věku hráče

Registrovaným čtenářům je v Ústřední knihovně umožněno půjčování deskových her. Deskové hry si mohou zájemci půjčit v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc.

Využijte ke hraní místnosti pro mládež (3. NP). Prostor je otevřen každý všední den od 14.00 hod.


Seznam her

Od 3 let

Den a noc
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba podle vzoru z knihy poskládat správně 10 dílků stavebnice tak, aby vznikl správný obrázek. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Duha: hra na barvy
Několik variací her s hrací sadou obsahující hrací desku a barevné žetony s různými motivy.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Ferda – čísla
Puzzle s tématem Ferdy mravence, díky kterým se děti zábavnou formou naučí počítat. Hra obsahuje různé úrovně obtížnosti.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Katamino Duo
Logická hra, která má za cíl rozvíjet základy prostorové představivosti. Hráči se snaží poskládat geometrické obrazce různých tvarů do určitého omezeného území. Je možné ji hrát v jednom i ve dvou hráčích (vyhrává rychlejší).

 • Kategorie: Logické hry

Nešťourej se v nose!
Společenská hra, která je průvodcem základů etiky pro nejmenší

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Pexetrio Kids: Znáš ovoce a zeleninu?
Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. Tento díl je zaměřen na různé druhy ovoce a zeleniny.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

To je bašta!
Hra seznamuje děti se základními stravovacími návyky a zároveň jim na konkrétních příkladech ukazuje, proč je důležité dbát na zdravou, pestrou a vyváženou stravu.

 • Kategorie: Vzdělávací hra

Záhadný hrad
Hra pro jednoho hráče. Pomocí sedmi různých dřevěných komponent (části hradu) můžete ve 4 úrovních (začátečník, pokročilý, expert, mistr) stavět různé podoby hradu. Celkem najdete ve hře 48 úkolů, každá rozvíjí logické myšlení a jemnou motoriku, prostorové vnímání a představivost. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry 

Od 4 let

Červená karkulka
Hlavolamová hra pro jednoho hráče určená pro menší děti. Pomůžete Karkulce najít cestu k babiččině chaloupce? Umístěte Karkulku, stromy a chaloupku na hrací desku a vytvořte lesní pěšinku vedoucí k babiččině chaloupce. Hra má i těžší variantu se zákeřným vlkem. V této hře vznikají cestičky dvě. Jednou z nich se vydá vlk, druhou Karkulka. Hra obsahuje 48 zadání.

 • Kategorie: Logické hry

Dávej bacha!
Společenská hra, která seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje, jak si s nimi poradit. Děti se naučí nezbytné opatrnosti, dozvědí se, na co si dát pozor při hraní, sportování, při kontaktu s nebezpečnými nebo neznámými látkami, jak se chránit a u koho hledat pomoc.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Dobble: Auta

Hráči se snaží co nejrychleji najít stejný obrázek mezi dvěma kartičkami. V této verze hry se hráči setkají s obrázky z animované pohádky Auta.

 • Kategorie: Postřehové hry

Dobble: Hledá se Dory
Hráči se snaží co nejrychleji najít stejný obrázek mezi dvěma kartičkami. V této verze hry se hráči setkají s obrázky z animované pohádky Hledá se Dory.

 • Kategorie: Postřehové hry

Kloboučku hop!
Tuto hru si může zahrát libovolný počet hráčů. Je to něco jako šipky, ale s kloboučky, kterými se hráči musí trefit do terče, který je součástí herní krabice. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 • Kategorie: Společenské hry

Kuřecí olympiáda
Rychlá hra, rozvíjející paměť se odehrává na dvorku, kde se kuřátka připravují na kuřecí olympiádu. Kuřátka se pěkně vyšňořila, ale jakmile nějaké kuře předběhne jiné kuře, může mu vytrhnout pírko. Vítězí ten, komu se podaří oškubat všechny spoluhráče.

 • Kategorie: Společenské hry

Micro monsters
V této jednoduché hře plné dobrodružství se hráči ocitají ve středu galaxie, kde obíhají malinké asteroidy kolem malinkého slunce. Na jedné planetě – Ares, žijí podivné mikroskopické bytosti – Turboželvy, Autogátoři, Medvěďáci a Rybouni. Cílem hry je uchránit svoji bránu před nežádoucí invazí. Hra je postavena na šikovnosti a obratnosti hráčů. Pomocí speciálního vystřelovače můžete pohybovat bytostmi nebo využívat jejich speciální schopnost. Výběr vám určí kostka. Vyhrává hráč, jehož brána zůstane nejdéle ve hře.

 • Kategorie: Strategické hry

Paní Pavouková
Hra na postřeh a rozvoj motoriky. Všichni hráči se snaží pomocí speciálních kleští zachránit hmyz z pavučiny, kterou hlídá paní Pavouková. Ztráta některého hmyzu ji neprobudí, ale naopak, některý chybějící kus ji může probudit a pak je potřeba mít se na pozoru. Hra se může hrát ve dvou různých úrovních.

 • Kategorie: Postřehové hry

Piráti: Schovej a najdi
Logická hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet lodí, pirátů, bárek a ostrovů…  V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Příšerky ze skříně
Kdo z vás se jako malý nebál jít sám do sklepa, do lesa nebo třeba sám usínat ve tmě bez rozsvícené lampičky? Já, ty, my... a proč? Všude byli bubáci, kostlivci a příšery. Teď máte nejlepší možnost je zahnat zpět tam, kam patří a stát se úspěšnými krotiteli příšerek. Hru lze hrát kooperativně nebo proti sobě. Procvičte si mozkové závity a aktivujte svou paměť. Výhra nebude zadarmo!

 • Kategorie: společenské hry

Sombrero nebo buřinka?
Několik variací her s hrací sadou obsahující postavičky rozdělené na čtvrtiny. Ve hře je možné také využít etnografický popis a mapy světa s označenými místy původu postaviček.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Šnečí závody
Dřevěná závodní hra, ve které se hráči snaží dostat svého šneka co nejdříve do cíle. Z jednotlivých dílků hry se sestaví trať a závod může začít. Šneci na zadních pozicích mají tu výhodu, že hráč hází více kostkami a může si vybrat nejlepší hodnotu.

 • Kategorie: Společenské hry

Trpaslíci – 3 zábavné naučné hry
Sada tří her pro menší hráče. Děti se během hry učí rozeznávat barvy, tvary, vzory, věnovat pozornost detailům a cvičit vnímavost a postřeh. Hru lze tvořivými způsoby využít doma i v mateřských školkách. Pomáhá pochopit základní matematický principy.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

V kostce! - Abeceda
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které je několik předmětů začínajících na jedno písmeno abecedy. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

V kostce! – Zvířecí rodiny
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé obrázky týkající se jedné zvířecí rodiny. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Vadí? Nevadí!
Hra, která učí děti respektu a toleranci k druhým, a to bez ohledu na vzájemné odlišnosti.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Večerníček
Kvízová hra nejen pro děti, ale pro všechny, kteří mají rádi pohádky. Hra obsahuje 780 zajímavých otázek týkajících se večerníčků a k tomu 120 zábavných úkolů, ve kterých se zpívá, maluje a předvádí a díky kterým si připomenete své oblíbené večerníčkové postavy a příhody.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Veselý kurník
Dřevěná hra o slepicích, které si jen tak vysedávají na svých barevných bidýlkách. Když se ale jedna z nich rozhodne pohnout, bidýlko se začne houpat. Hráči mají za úkol sbírat tolik slepiček, stohů sena a kol, kolik zvládnou předtím, než rozhoupaný kurník přepadne.

 • Kategorie: Zručnostní hry

Zámecké schody
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vyřešit logický problém a spojit cestou rytíře a jeho princeznu. Podmínkou je, že se vždy musí použít všechny komponenty. 48 úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Hra rozvíjí logické a prostorové vnímání a jemnou motoriku. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Od 5 let

Doba kamenná: Junior
Hráči se ocitnou v pravěku, kde se svým kmenem musí sbírat suroviny a stavět budovy. Vyhrává hráč, který bude nejlépe hospodařit se svými surovinami a jako prvnímu se mu podaří postavit tři chýše.

 • Kategorie: Strategické hry

Gulo Gulo
Desková hra, ve které se snaží rosomák Gulo Gulo získat vajíčka z hnízda. To však není tak jednoduché. Už se mu to jednou podařilo a přistihla ho paní Supová a zavřela jej do bažiny. Teď je potřeba najít cestu ven, ale zároveň je tak lákavé ukrást další supí vajíčko z hnízda. Paní Supová se však pojistila a v hnízdě je nainstalovaný alarm. Kdo jako první zachrání rosomáka z bažiny, vyhrává.

 • Kategorie: Společenské hry

Hej! To je moje ryba!
V této deskové hře má každý hráč k dispozici několik figurek – tučňáků, se kterými skáče ze kry na kru, aby získal co nejlepší pozici a zároveň určitý počet ryb. Vítězem se stává hráč, jehož tučňáci chytí během hry nejvíce ryb.

 • Kategorie: Logické hry

Jurasik
Objevte a vykopejte kosti dinosaurů a staňte se novými paleontology v této rychlé karetní hře.

 • Kategorie: Karetní hry

Kris Kros
Tradiční desková hra, která se podobá křížovce. K sestavování slov na herním plánu se používá jednotlivých písmen, která jsou součástí hry. Úkolem je umístit tato písmena na příslušná pole herního plánu. Hráči jsou hodnoceni za kompletní sestavení slova.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Moje první Česko
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám s dětmi od 5 let (otázky se zeleným okrajem) a od 8 let (otázky s červeným okrajem). Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách, které si vyberete na základě hodu kostkomatem (speciální kostkou). Kdo správně odpoví, může vyzkoušet své štěstí v pexesu. Vítězí ten, kdo získá nejvíce dvojic pexesa. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do pěti okruhů: kultura, moje vlast, příroda, rébusy a různé.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Myší cestičky
Karetní hra pro jednoho až čtyři hráče. Úkolem hráče je dostat svou myšku k sýru a přitom je nezahnat do pastičky. Hráči však na začátku hry nevědí, kde ze dvou možných pozic se ukrývá sýr a kde pastička.

 • Kategorie: Karetní hry

Padající opičky
Hra je zaměřena na postřeh a koordinaci pohybů. Cílem hráčů je vytáhnout z kmene co nejvíce paliček s opičkami tak, aby žádná nespadla. Ty, které spadnou, se stávají trestnými body. Vyhrává hráč, který má na konci hry nejméně trestných bodů, nejméně opic.

 • Kategorie: Postřehové hry

Pexetrio: Státy a jejich symboly; Z pohádky do pohádky; Znáš lidská povolání?
Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. K půjčení jsou tři samostatné díly této hry, a to na téma státy a státní symboly, pohádky a povolání.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Princ a drak: Cestou necestou
Hra pro jednoho, ve které je podle zadání potřeba sestavit cestu vždy od jednoho konkrétního obrázku ke druhému pomocí čtverečků s cestami. Podmínkou je, že se musí vždy umístit všechny čtverečky. Sešit s úkoly je rozdělen dle úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení. Hra rozvíjí logické myšlení.

 • Kategorie: Logické hry

Raz dva
Dětská výuková hra zaměřená na procvičování jednoduchého sčítání a odčítání. Úkolem hráčů házet kostkami, spočítat si, o kolik políček mají postoupit a takto projít celou krokodýlí stezkou na herním plánu, kde jsou ve speciálních polích skryté různé zkratky.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Rhino Hero
Vtipná dovednostní hra, ve které hráči staví z karet mrakodrap. Jejich úkolem je přikládat papírové stěny a stropy, po kterých šplhá hrdina – nosorožec. A hráči se snaží postavit mrakodrap tak, aby nosorožcovu váhu budova unesla.

 • Kategorie: Karetní hry

Toník Louže
Desková hra vypráví o netradičních žabích závodech po listech leknínu. Pohyb z jednoho na druhý je možné jen tehdy, pokud se Vám podaří najít správné oko barevné žabky. Pro vítěze je připravena zajímavá odměna – úžasné sluneční brýle.

 • Kategorie: Společenské hry

V kapse! Dinosauři

Rychlá hra na procvičení paměti, kdy si všichni hráči ve stejný okamžik prohlíží rozdílnou kartu. Poté každý z hráčů pošle kartu sousedovi nalevo, který hráči přečte otázku č. 1, a takto se postupuje u každého z hráčů.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Z pohádky do pohádky

Vydejte se světem pohádek najít zlatý poklad. Pohádková trasa vyobrazená na hracím plánu je plná odboček s nejrůznějšími nástrahami, ale není se čeho bát, v pohádkách vždy zvítězí dobro nad zlem. Hrou si děti cvičí pozornost a soustředění. Kartonové figurky je možné využít také k vyprávění pohádek. Díky tomu se u dětí přirozeně podpoří vyjadřovací schopnosti a fantazie.

 • Kategorie: Společenské hry

Zamotej se!: Junior
Skvělá aktivní hra pro malé i velké sportovce. Dva hráči jsou proti sobě a jeden je rozhodčí. To vše vám k zahrání této hry bude stačit. Pomocí dvou „káčí“ zjistíte, kam umístit své nohy a ruce. Vyhrává ohebnější, silnější a chytřejší hráč.

 • Kategorie: Pohybové hry

Želví závody
Desková hra, ve které představuje každý hráč jednu barevnou želvu (tajný los) a snaží se s ní dostat, co nejdřív, k salátu. Hráči pomocí karet hrají se želvami různých barev. Želvy se na políčkách nevyhazují, ale lezou si na záda. V tom případě vede ta nejspodnější. Hra končí, když se na políčko salátu dostane první želva.

 • Kategorie: Společenské hry

Od 6 let

Auto blok
Hlavolamová hra pro 1 hráče z řady SMART games. Všem jednotkám! "Podezřelý jede v kradeném červeném sportovním autě. Míří na východ, směrem k centru města. Odmítá zastavit a může být ozbrojen. Obkličte ho a zablokujte všechny únikové cesty!" Ve hře Auto Blok se stáváte velitelem dramatického policejního zásahu. Vaším úkolem je zkoordinovat jednotky v policejních vozech tak, aby obklíčily prchajícího zločince, zablokovaly všechny únikové trasy a zločince zatkly. V 60 rébusech této hry mohou děti i dospělí zažít opravdovou policejní honičku.

 • Kategorie: logické hry

Banana Matcho
Banana Matcho je zábavná kostková hra, kterou si můžete zpříjemnit každou párty. Je výborná i pro hraní s dětmi. Vítězem se stává nejrychlejší hráč, kterému ale zároveň přeje štěstí. Cílem hry je dostat se na základě kostkových duelů co nejrychleji na vrchol stromu a získat koš s ovocem.

 • Kategorie: kostkové hry

Biatlonmánie

Hra, která Vám umožní vyzkoušet si biatlon se vším, co k němu patří. Zažijete náročná stoupání, rychlé sjezdy, napětí na střelnici i nervydrásající cílovou rovinku na trati světové úrovně v Novém Městě na Moravě.

 • Kategorie: Společenské hry

Cink!
Zkuste si představit, že před Vámi leží obrovská mísa ovocného salátu. Pomocí karet můžete vytvořit velmi pestrý salát, ale body získá jen ten, kdo první uvidí 5 odkrytých stejných druhů ovoce a jako první zazvoní na zvoneček.

 • Kategorie: Karetní hry

Cortex
Postřehová hra, u níž se mění pravidla podle karty, která se zrovna otočí. Jednou hledají hráči na obrázku shodný pár, jindy cestu vedoucí z bludiště nebo nejvíce stejných symbolů. Stejně jako u ostatní postřehových her i tady jde o rychlost.

 • Kategorie: Postřehové hry

Dinosauři: Tajemné ostrovy
Hlavolamová hra pro jednoho hráče. V této hře je potřeba oddělit býložravce od masožravců pomocí částí ostrovů. Hra obsahuje 80 zadání.

 • Kategorie: Logické hry

Hurá zmrzlina!
Dětská hra pro šikovné ruce a bystré hlavy. Hráči musí co nejrychleji přeskládat barevné kopečky a kornouty podle kartiček zadání, ale nic nesmí spadnout! Kdo bude nejrychlejší? Hra prověří pozornost, zručnost a rychlé uvažování.

 • Kategorie: Postřehové hry

Kouzelné čtení – Albi tužka: Atlas světa

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se zábavnou a poutavou formou dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací. Je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Leo musí ke kadeřníkovi
Rodinná kooperativní hra, ve které se hráči snaží dostat ke kadeřníkovi, než mu Bonobův salón zavřou. Lev Leo se totiž rád zapovídá, třeba se lvicí Elzou, nebo jinými zvířecími kamarády. Abyste zvítězili, budete potřebovat dobrou paměť, dokonalou spolupráci a bezvadné plánování.

 • Kategorie: Společenské hry

Lichožrouti: Lichopolo

Lichožrouti mají jedno základní pravidlo: „Nikdy nevezmeš celý pár“. Poměř si svůj postřeh nejen s nimi, ale i se svými soupeři a neber pár, vytvářej co nejrychleji ponožková LICHOPOLA.

 • Kategorie: Společenské hry

Osadníci z Katanu junior
Dětská verze populární hry. Všichni hráči se stávají dobyvateli nového území, na kterém se snaží co nejrychleji, postavit svých sedm doupat. Komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává. A k takové stavbě samozřejmě musíte přivést svou pirátskou loď, zásoby a obchodovat – na trhu i mezi sebou.

 • Kategorie: Strategické hry

Pátý přes devátý
Veselá rodinná party hra, ve které se budete snažit propojovat věci, které zdánlivě nemají nic společného. Co má společného vlk a narozeninový dort? Nebo mince a basketbalový míč? Právě na to budete muset přijít a co nejrychleji se zbavit karet.

 • Kategorie: Společenské hry

Příběh z kostek

Jedinečná hra, která rozvíjí představivost a kreativitu dětí i dospělých. 9 Kostek, 54 obrázků, 10 miliónů kombinací, nekonečné pohádky... Hoďte kostkami a vyprávějte pohádku. Buď jen tak vyprávějte, nebo soutěžte o nejzajímavější příběh. Prostě hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. Příliš nepřemýšlejte. Prostě se podívejte na obrázky a příběh se sám začne rozvíjet.

 • Kategorie: Kostkové hry

Squeeky
Desková hra, která představuje stůl, na kterém leží velký kus sýru. Každý hráč má figurky ve tvaru myší a pomocí hodů kostkami se snaží dostat až k sýru. Není to však tak jednoduché, na každém políčku může stát jen jedna myš. Navíc má každá myška na břichu bodovou hodnotu. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů.

 • Kategorie: Společenské hry

Švábí salát
Úkolem hráče je co nejrychleji vytvořit pestrý salát. Střídavě otáčí své kartičky zeleniny, rychle vynáší karty a také je v rychlosti správně pojmenovává. Pokud se mu to nedaří nebo dlouho přemýšlí, získává celou hromádku karet, která v mezičase vzniká uprostřed. Pravidla ale můžou být i taková, že hráč někdy musí lhát a říct jinou zeleninu, která na kartě není. Součástí hry jsou i švábí karty…

 • Kategorie: Karetní hry

Tři oříšky pro veverku

Pomozte veverkám s přípravou zásob na zimu – dokážete pohybovat veverkami tak, aby všechny oříšky skryly do podzemních spižíren? Posouvací hlavolam, ve kterém vám 60 zadání pořádně otestuje mozkové závity.

 • Kategorie: Logické hry

Tučňáci na ledu
Hra pro jednoho hráče. Pomocí ker ledu a postaviček tučňáků budete mít za úkol poskládat navržené situace v připravené brožurce. 4 úrovně obtížnosti.

 • Kategorie: Logické hry

Ty krávo!
Hra, ve které se každý hráč snaží posbírat většinu karet statkářského dvora. Hráči si musejí zapamatovat, co se na sedmi různých místech právě nachází. Předměty na těchto místech se neustále mění. Hráč, kterému se podaří nazvat předměty co nejrychleji, má dobré šance na výhru.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 7 let

Cardline: Svět zvířat
Funguje na stejném principu jako populární hra Timeline. Hráči mají kartičky se zvířaty a snaží se odhadnout, kolik měří, váží, nebo kolika se dožijí let. Zvířata postupně tvoří řadu poskládanou podle některého z těchto údajů a přidat další kartu je čím dál víc těžší.

 • Kategorie: Vědomostní

Cestujeme po hradech a zámcích
Cestujeme po hradech a zámcích hráče provede po krásách českých zámků a hradů. Vydají se na výlet pěšky, na motorce nebo v autě, dozví se leccos z historie a dostanou i několik tipů na skutečné výlety. Cesta ale vždycky něco stojí. Hráči si tak musí hlídat své výdaje, občas můžou i nějaké peníze vydělat.

 • Kategorie: Společenské hry

Jungle Speed
Hra, která rozvíjí pozornost a přesnost. Hráči mají před sebou každý svou hromádku karet, postupně je otáčí a hledají dvě karty, které jsou stejné. Ti, kteří otočí shodné karty, se snaží co nejdříve získat totem, který leží na stole. Kdo jej dřív uchopí, na krátkou dobu se stane vítězem a předá své otočené karty méně úspěšnému protihráči. Opravdové vítězství je to však až ve chvíli, kdy se některý z hráčů zbaví všech svých karet.

 • Kategorie: Karetní hry

Labyrinth
Hráči mají za úkol najít v labyrintu cestu k obrázku z karet. Ale aby to nebylo tak jednoduché, zdi a cestičky se pořád přemisťují, protože hráči mají k dispozici jednu volnou kartičku, kterou si labyrint upravují podle své potřeby.

 • Kategorie: Strategické hry

Medvěd Wrr

Karetní hra vycházející z dětské knihy „Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít“. Vžijte se do kůže medvěda Wrr a zabraňte proradným pirátům uskutečnit jejich velkolepý plán na ovládnutí knižního světa! Prozkoumejte nekonečný vesmír, Divoký západ či rozbouřené moře a zkompletujte knihařský stroj dříve, než se to podaří kapitánu Crabsonovi.

 • Kategorie: Karetní hry

Minecraft: únikovka

Když se s kamarády připojíte ke svému oblíbenému serveru, zjistíte, že hrajete Nemilosrdnou hru. Všude se to jen hemží moby! Vyřešte záhady a odhalte viníka, co má všechno na svědomí. Máte na to 45 minut, ani o minutu navíc!

 • Kategorie: Logické hry

Monster Park

Rodinná hra Monster Park je určena hlavně pro nebojácné milovníky zábavních parků. Pořizujte si do svého parku různé příšery a zároveň se snažte vyhovět požadavkům návštěvníků. Kdo to dokáže nejlépe, získá nejvíce bodů a vyhraje! Stávají se z vás manažeři nově vznikajících parků příšer. Snažíte se kupovat karty prapodivných tvorů obývajících různá prostředí a vylepšujete svůj park tak, abyste splnili co nejvíce požadavků náročných návštěvníků. To však vyžaduje rozumné hospodaření s rozpočtem. Zábavná dynamická hra s jedinečným grafickým ztvárněním učí děti strategicky myslet, odhadovat riziko, plánovat i operativně měnit cíle.

 • Kategorie: Strategické hry

Noe
Zábavná hra, ve které se z každého hráče stává biblický hrdina Noe, který musí zachránit zvířata před potopou světa. To nebylo vůbec jednoduché, při naloďování je třeba brát v potaz váhu zvířat, od jednoho druhu musí být pár a podobně.

 • Kategorie: Karetní hry

Poklady Karibiku

Parta přátel objeví při potápění v Karibiku vrak staré pirátské lodi a rozhodnou se ji prozkoumat. V nedaleké podmořské jeskyni najdou blýskavou minci a začnou soutěžit, kdo najde víc pokladů. Netuší však, že na ně čeká také hrůzostrašný žralok.

 • Kategorie: Logické hry

Rej čarodějnic
Desková hra, kdy hráči mají 3 figurky (čarodějnice) a závodí s ostatními, kdo bude první na cílovém políčku. Do hry však vstupují ještě znamení každého klanu čarodějnic, která hráčům mohou pomoci, ale i uškodit.

 • Kategorie: Společenské hry

Safari: Schovej a najdi
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet slonů, lvů, zeber, nosorožců a antilop. V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Skákej!

Pomůžete zajíčkům dostat se do bezpečí? Využijte ostatní zajíčky, muchomůrky a dokonce i pohybující se lišky. Skákejte a skákejte, dokud se všichni zajíčci neschovají do nor.

 • Kategorie: Logické hry

Super farmář
Každý hráč se stane farmářem, který se zabývá chovem domácích zvířat, které postupně přibývat, ale i ubývají, protože se kolem stáda plíží vlk a liška. Vyhrává hráč, který jako první nasbírá aspoň jedno zvíře od každého druhu.

 • Kategorie: Strategické hry

Super farmář: Ranč

Ranč je pokračováním Super farmáře. Ranč je nabídka pro pokročilé hráče, poskytuje totiž více rozhodovacích možností. Ranč si mohou zahrát nejen všichni milovníci Super farmáře, ale i ti, které jeho objevení teprve čeká.

 • Kategorie: Strategické hry

Šalingrad
Šalingrad je desková hra o Brně a pro Brno, tedy vlastně pro Brňáky. Cílem hry je odhalit pohyb tajemného Barona a dostihnout jej. Jenže zpočátku se Baron pohybuje tajně, jen občas se někde objeví, a tak nezbývá, než dávat stále pozor a vybrat si tu správnou městskou dopravu.

 • Kategorie: Společenské hry

Ubongo: na cesty
Cestovní varianta populární hry. Všichni hráči hrají zároveň a snaží se najít správnou kombinaci tvarů tak, aby byl co nejrychleji pokryt obrazec na kartě. Vítězí hráč, který má na konci hry před sebou nejvíce splněných karet.

 • Kategorie: Strategické hry

Vesmír
Hra Vesmír patří do série Mysli a spojuj! Zavede nás daleko ke hvězdám mezi planety sluneční soustavy. Hráči přiřazují k zobrazeným částem vesmíru karty vesmírných charakteristik. Vyhrává ten, kdo první odehraje své karty.

 • Kategorie: Karetní hry
Vytisknout stránku Vytisknout stránku