Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam her dle věku hráče

Registrovaným čtenářům je v Ústřední knihovně umožněno půjčování deskových her. Deskové hry si mohou zájemci půjčit v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc.

Využijte ke hraní místnosti pro mládež (3. NP). Prostor je otevřen každý všední den od 14.00 hod.


Seznam her

Od 8 let

Activity Junior
Oblíbená hra na představivost ve variantě pro děti od 8 let. Pomocí obrázků, popisu a pantomimy můžete zažít opravdu dobrodružné a veselé klání v týmech.

 • Kategorie: Společenské hry

Bang!

Pravá přestřelka z Divokého západu. Šerif honí bandity, bandité střílí po šerifovi. Šerifovi pomocníci brání šerifa a jsou připraveni pro něj položit život. Kulky sviští kolem uší a vy musíte zjistit, kdo je kdo. Kdo z hráčů je pomocník šerifa? Kdo je bezcitný bandita? A kdo je odpadlík, který to hraje na obě strany tak, aby se stal novým šerifem?

 • Kategorie: Karetní hry

Bílé historky

Bílé historky tě naplní děsem a naženou ti husí kůži. Setkáš se se zámeckými strašidly, upíry a tajuplnými úkazy. Budeš potřebovat odvahu a rozhodnost, ale i logické uvažování, neboť občas mívají strašidelné jevy zcela neškodné vysvětlení… Obrň se proti duchům noci a nezapomeň na česnek! Prozař temnotu a vylušti hádanku! Strašidelné úkazy odhalíš pomocí otázek a logického myšlení.

 • Kategorie: Karetní hry

Blafuj!
Myslíte si, že umíte dobře odhadnout, kdy vám soupeř lže? Úkolem hráčů je posílat protihráčům nechtěné karty a pokusit se je „oblafnout“. Prohrává hráč, který jako první nasbírá 4 karty stejného hmyzu. Všichni ostatní hráči vítězí.

 • Kategorie: Karetní hry

Bukanýři
Opravdová pirátská hra, kde se hráči stávají bukanýry na moři a snaží se získat, vlastně „ukrást“ co největší poklad. Nic není ale jednoduché a taktika je pro tuto hru velmi důležitá. Jednoduché a svižné.

 • Kategorie: Společenské hry

Dixit
Zajímavá karetní hra plná fantazie všech hráčů. Postupně se všichni stávají vypravěčem a vypráví příběh ke své kartě. A pak už je na ostatních, jestli dokáží mezi vyloženými kartami najít tu správnou. Ocenění Spiel des Jahres 2010.

 • Kategorie: Karetní hry

Dixit: Odyssey

Zajímavá karetní hra plná fantazie všech hráčů. Postupně se všichni stávají vypravěčem a vypráví příběh ke své kartě. A pak už je na ostatních, jestli dokáží mezi vyloženými kartami najít tu správnou. Třetí díl fenoménu Dixit, hratelný samostatně.

 • Kategorie: Karetní hry

Dračí srdce
Stolní desková hra, ve které se před vašima očima bude rozvíjet příběh z doby, kdy nad všemi národy měl ochrannou ruku Velký drak. Nic ale netrvá věčně a přišli další, kteří chtějí vládnout. Pomocí karet můžete ovlivnit příběh, který se před vámi rozvíjí.

 • Kategorie: Karetní hry

Duch!
Hra prověřuje rychlost reflexů. Na hrací ploše leží červené křeslo, zelená lahev, modrá knížka, šedá myš a bílý duch. Hráčův úkol spočívá v obracení karet, na kterých jsou namalované dvě věci v různých barvách. Často ale nekorespondují s barvou figurky. Hráč musí uchopit předmět, který na kartě není a jehož barva tam také není. Na některých kartičkách ale je správná kombinace, potom hráč musí chytit tu!

 • Kategorie: Postřehové hry

Duchová v koupelně
Pokračování populární hry Duch. Obsahuje pětici nových předmětů a s nimi související pravidla, která prověří postřeh hráčů. Hru lze hrát samostatně nebo kombinovat s původním Duchem.

 • Kategorie: Postřehové hry

Fantom
Spletí uliček starého města Prahy se proplétá tajemný Fantom a uniká pětici detektivů, kteří jdou po jeho stopách. Dokážete odhalit jeho další krok dříve, než jej sám udělá?

 • Kategorie: Společenské hry

Halali!
Hra plná zvířat a lovu. Jeden hráč hraje za myslivce a dřevorubce, druhý za lišky a medvědy. Cílem hry je ulovit nepřítele a neutrální účastníky lovné sezony. Všechny karty jsou rozloženy na herním plánu lícem dolů a postupným odkrýváním a posouváním těchto karet se hráči snaží ulovit co nejvíce různě bodovaných obyvatelů tohoto lesa. Pokud chtějí mít hráči stejné šance, je nejlepší odehrát dvě hry, pokaždé za jinou stranu a výsledky obou her sečíst.

 • Kategorie: Logické hry

Hanabi
Karetní hra, při které mají hráči za úkol předvést co největší ohňostroj. Nevidí přitom ale své karty a musí se spolehnout na nápovědy ostatních hráčů.

 • Kategorie: Karetní hry

Heckmeck z žížalek
Stolní hra, ne nepodobná dominu, s kostkami, na kterých se občas místo čísla objeví žížala. Každý hráč se stává ptáčkem a snaží se co nejvíce nasytit sám sebe. K tomu mu dopomohou právě kostky a správný úsudek.

 • Kategorie: Kostkové hry

Hvězdokupy
Každý hráč má karty se souhvězdími, které se potom snaží vytvořit umisťováním a přesunováním žetonů po hracím plánu. Hru je po nasvícení herních dílů hrát i potmě.

 • Kategorie: Společenské hry

Chňapni pejska!
Každý hráč si namátkově vybere kartu pejska a nechá si ji schovanou v ruce. Na stůl se vyskládají karty s různými pejsky, které se určitými detaily liší. Na povel začnou hráči všichni zároveň sbírat pejsky, kteří jsou podobní těm jejich. Vyhrává hráč s co největším počtem karet.

 • Kategorie: Karetní hry

Karibik
Objevte jako námořníci v 18. století Karibskou oblast a získejte co nejvíce pokladů, které převáží pirátské lodě z bohatých přístavů. Jestli bude poklad váš nebo ne, to závisí na vašem nadání pro taktiku a schopnosti zakrýt svůj záměr.

 • Kategorie: Strategické hry

Královské rošády
Hra, ve které se hráči snaží získat sady bodových karet s různými symboly. Hra se skládá ze 6 kol, ve kterých hráči bojují pomocí vlastní sady karet o bodový zisk a prestiž. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

 • Kategorie: Karetní hry

Křečkovaná
Hráči se snaží nasbírat co nejvíce karet stejných barev a včas si je schovat do své spižírny. Vyhrává hráč, který má nejvíce karet ve svých zásobách ve spižírně, ale zároveň nejméně karet v ruce.

 • Kategorie: Karetní hry

Malý princ: Udělej mi planetu!
Společenská hrana motivy knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho, která vyšla k jejímu 70. výročí. Hráči staví planety, na kterých se objevují jednotlivé věci z románu – bedýnky, beránci, hadi či sloni. Získávat body pak mohou za použití postav. Také ty odpovídají knižnímu Malému princi, potkáte tak krále, pijana či lampáře. Malý princ je velmi pěkná hra spíše rodinnějšího ražení, kterou si užijí fanoušci knihy, ale nejen oni… Na atmosféře přidá i použití původních ilustrací ze Saint-Exupéryho díla.

 • Kategorie: Karetní hry

Na drátě
Jednoduchá karetní hra, která ze všeho nejvíc procvičuje paměť. Cílem hráčů je sbírat karty s různobarevnými ptáčky a vytvářet z nich hejna. Každá karta je oboustranná a na každé straně je zobrazen jiný počet ptáčků nebo ptáčci v jiné barvě. Hráči kartičky otáčejí, snaží se zapamatovat, kde bylo kolik ptáčků v jaké barvě a díky tomu sbírat přesně ty ptáčky, které právě potřebují.

 • Kategorie: Karetní hry

Na palmě
Desková hra, ve které se snaží rajky každého hráče dosáhnout co nejlepších míst na palmě. Nejsnadnější to mají největší ptáci, ale malí se také nedají. Taky se však občas objeví tygr a ten přemůže i toho nejsilnějšího ptáka. Každá karta rajky má bodovou hodnotu. Hra končí po dvou kolech, vítězí hráč s více body.

 • Kategorie: Karetní hry

Niagara
Strhující rodinná desková hra s originálním herním systémem. Dobrodružství pro odvážlivé hledače drahokamů nedaleko Niagarských vodopádů. Cílem je sesbírat od každého kamene jeden druh (nebo určitou kombinaci kamenů) a nenechat se strhnout vodním živlem. Hra obdržela ocenění „Spiel des Jahres 2005“.

 • Kategorie: Společenské hry

Nox
Rychlá hra, ve které se hráči stávají zlomyslnými duchy, kteří trávní noc na tajuplném hradě a čas si krátí hraním hry „Nox“. Každý hráč se snaží překvapit a hlavně přelstít ostatní a zároveň získat správný druh karet s maximálním počtem bodů. Matematika a kombinatorika je nedílnou součástí této hry.

 • Kategorie: Karetní hry

Origin: Počátek lidstva
Ve hře si všichni hráči zahrají na první obyvatele světa. Budou se moci podílet na objevování světa. Budou se moci podílet na objevování a osídlování prvních území naší planety a pomohou také rozvoji lidstva. Cílem hráčů je získat co nejvíce bodů za splnění cílů, za lovecké žetony, žetony úžin a inovace. Prostě osídlování se vším všudy! Hra má variantu Origin: Junior pro hráče od 8 let a Origin pro hráče od 10 let.

 • Kategorie: Společenské hry

Patchwork

Nejen šikovné švadlenky mají nyní jedinečnou možnost vytvořit během chvilky ze zbytků látek a záplat tu nejkrásnější a nejhodnotnější přikrývku. Taková práce však vyžaduje kromě spousty píle a času především úsporné nakládání se zásobou knoflíků. Se svou přikrývkou dosáhne vítězství ten, kdo chytře zvolí nejlépe zkombinuje vybrané záplaty.

 • Kategorie: Logické hry

Pirátské kostky
Nejtypičtější pirátská hra – kostky. Na žádné plavbě či setkání pirátů nad lahví lahodného moku nesměly chybět. Cílem hry je hodit kostkami a získat tu nejlepší kombinaci… Body se sčítají za každý hod a vítězem se stává ten, kdo jako první dosáhne 6 000 bodů.

 • Kategorie: Kostkové hry

Port Royal
Napínavá karetní hra. V přístavu Port Royal je pořádně živo a vy doufáte, že se vám podaří obchod vašeho života. Neriskujte však příliš, nikdy nevíte, kde narazíte na piráty! Vydělané peníze musíte chytře investovat, abyste zajistili přízeň guvernéra a admirálů a najali do svých služeb další užitečné pomocníky. Jen tak bude váš vliv vzrůstat a vy si budete moci dovolit podniknout dobrodružné expedice, které vám přinesou bohatství a slávu.

 • Kategorie: Karetní hry

Poslední slovo
Poslední slovo je jednoduchá a rychlá komunikační hra s hezky ilustrovanými kartami. Začínající hráč vybere nějaký objekt na jedné z karet a pojmenuje jej. Všichni hráči se pak na obrázcích svých karet snaží co nejrychleji najít něco, co začíná posledním písmenem předchozího slova. Kdo se zbaví karet jako první, je vítěz. Rychlá hra, která rozvíjí slovní zásobu.

 • Kategorie: Karetní hry

River Dragons
Rodinná hra zasazená do atmosféry Orientu. Úkolem každého z hráčů je překonat záludnou Dračí Deltu pomocí pokládání můstků vedoucích z ostrůvku na ostrůvek a dostat se tak do cílové vesnice. Ten, kdo si nedá pozor, může spadnout do řeky a musí pak začít od začátku.

 • Kategorie: Společenské hry

Rush hour: Bláznivá křižovatka
Bláznivá křižovatka je dopravní hlavolam pro jednoho hráče. V různých zadáních se na hrací desce objevují auta v různých barvách, které se mnou pohybovat jen určitým směrem. Mezi nimi se snaží prosmýknout červené autíčko a dostat se z hrací desky ven. Hra obsahuje 40 zadání i s řešením.

 • Kategorie: Logické hry

Rybí trh
Desková hra, kdy se každý hráč stává prodejcem ryb na rybím trhu. Odhadnout, kdy koupit a kdy prodat a jak to zařídit, aby se ryby nezkazily, to může jen opravdový obchodník. Vyhrává ten nejbohatší obchodník.

 • Kategorie: Strategické hry

Řím
Hra pro dva hráče, která vás přenese do světa legionářů v Římě, do neklidu a neustálých bojů o moc. Vaším úkolem je co nejlépe si vyložit karty a získat rozhodující počet bodů.

 • Kategorie: Karetní hry

Sabotér

V pátrání po zlatě se dostanete do zlatokopnického dolu. Náhle se vám zlomí krumpáč nebo zhasne lampa. Sabotér udeřil! Ale kdo z okolních hráčů je Sabotér? Podaří se vám zlato nalézt a nebo temné aktivity dovedou Sabotéra k cíli dřív? Hráč, kterému se podaří nasbírat nejvíce kousků zlata, vyhrává.

 • Kategorie: Strategické hry

Safari Bar
Hráči mají k dispozici dvanáctku zvířat, které se snaží protlačit do baru na velkolepý večírek. Každé ze zvířat má specifické schopnosti, například skunk dokáže svým smradem vyhnat další zvířata, hroch si prošlape cestu a pán tvorstva se dostane vždy na začátek řady. Ve hře jde především o to, zahrát správné zvíře ve správnou chvíli a dostat jich do baru co nejvíce. Soupeřivá hra pro děti i dospělé.

 • Kategorie: Karetní hry

Samurajský meč
V zemi vycházejícího slunce chrání meče samurajů svého vládce Šóguna, jemuž se ninjové všemi způsoby snaží rozvrátit impérium a svrhnout jej. Kdo zvítězí v tuhém boji, kde se občas zaleskne katana a není jasné, kdo je na čí straně? Odhadněte své protihráče a vydejte se do boje. Hra vychází z herního principu světově proslulé karetní hry Bang!.

 • Kategorie: karetní hry

Slovní jízda
Hra je určená k rozvoji slovní zásoby. V časovém limitu určeném přesýpacími hodinami musí hráči vymyslet slova na dané téma. Aby to ale nebylo tak jednoduché, slova musí mít co nejvíce souhlásek. Podle těchto vymyšlených slov potom hráči posouvají na hrací desce písmena. Vyhrává hráč/tým, který jako první nasbírá osm písmen.

 • Kategorie: Společenské hry

Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Summoner Wars je vzrušující karetní hra znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde budete vystupovat v rolích mýtických Vyvolavačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele. Kromě bojových jednotek budete mít k dispozici i kamenné zdi, které budou vaše jednotky chránit v boji a také budou sloužit jako magické portály k povolávání nových jednotek na bojiště. Shromážděte mocné vojsko a vrhněte ho proti protivníkovi, sesílejte mocná kouzla a zničte všechny, kdo se vám opováží protivit!

 • Kategorie: karetní hra

Takenoko
Desková hra o tom, co může způsobit jeden „diplomatický dárek“. Japonský císař získává od svého protějšku dar – pandu, čínské posvátné zvíře. A tak jako v životě, když dostanete zvířátko, musí se i jeho poddaní naučit, jak se o něj postarat. A tak se opakuje koloběh: obdělávat, pěstovat, sklidit, nakrmit…a do toho začne občas sucho nebo přijdou jiné pohromy. Hra získala ocenění Hra roku 2012 ve Francii.

 • Kategorie: Společenské hry

Telepatie: Mysli na to, na co myslím já!
Hráči se rozdělí do skupin po dvou. Každá dvojice si vezme kartu, a k danému slovu nebo obrázku z karty napíše v časovém limitu asociace, které ho napadnout. Napsaná slova nesmí nikdo vidět, porovnávají se až po vypršení času. Za každé shodné slovo získá tým bod a posune se na herním plánu.

 • Kategorie: Společenské hry

Timeline: Česko

Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky znázorňující česká výročí, významné dny a důležité události v naší historii a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné obrázky. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Timeline – hudba a film
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky znázorňující slavná filmová a hudební díla a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné obrázky. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Timeline – vynálezy
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky vynálezů a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné vynálezy. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všechny svých karet.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Trans Europa
Desková hra, ve které hráči staví železniční síť po Evropě a spojují svých vybraných 5 měst. Ten, komu se to prvnímu podaří, končí kolo. Ostatní hráči ztrácejí body. Vyhrává ten, kdo má při ukončení hry nejvyšší počet bodů.

 • Kategorie: Strategické hry

Ubongo

Každý hráč dostane hrací kartu a 12 barevných dílků. Jeden z hráčů hodí kostkou a otočí přesýpací hodiny. Symbol na kostce určuje, které dílky se smějí používat. Nyní se každý hráč pokusí co nejrychleji vyplnit prázdná pole své karty určenými barevnými dílky. Komu se to podaří, zvolá „Ubongo“ a vezme si drahokamy. Dokud běží čas, ostatní hráči stále hrají. Vítězem je ten, kdo má na konci hry drahokamy nejvyšší hodnoty. A to není vždy ten nejrychlejší.

 • Kategorie: Logické hry

V kostce - Česká republika
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé tematické věci/stavby/osobnosti apod., které jsou typické a významné pro Českou republiku. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

V kostce! Pohádky
Rychlá hra pro děti i rodiče, kdy si procvičí paměť a znalosti pohádek. Krabice obsahuje 71 karet s obrázky z českých a světových pohádek i známých příběhů. Na druhé straně je vždy několik otázek ke hře. Dále obsahuje kartu s pravidly hry, přesýpací hodiny a hrací kostku.

 • Kategorie: Karetní hry

V kostce! Zvířata

V kostce! Zvířata je rychlá hra pro děti i rodiče, kdy si procvičí paměť a znalosti zvířat. Krabice obsahuje karty s obrázky známých i méně rozšířených zvířat a s informacemi a zajímavostmi o nich. Na druhé straně je vždy několik otázek vztahujících se k danému tématu. Úkolem hráče je zapamatovat si co nejvíce věcí a informací z první strany, aby byl schopen správně odpovědět na otázky.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Velbloudí dostihy
V této hře se vžijete do role egyptských boháčů účastnících se velbloudích dostihů. Máte možnost vydělat si spoustu peněz, stačí si vsadit na správného velblouda. To ale nebude tak jednoduché, jak se zdá, protože velbloudi se každou chvíli předhánějí.

 • Kategorie: Strategické hry

Vládce Tokia
Desková karetní hra, která připomíná slavné hororové japonské filmy. Každý z hráčů se stává jedním z monster, které se snaží ovládnout Tokio a přežít útoky svých monster-protihráčů. Ocenění Golden Geek Award – Nejlepší party hra, Nejlepší rodinná hra a Nejlepší hra pro děti.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 9 let

Pictomania
Každý z hráčů si vytáhne kartu, na které je napsáno, co bude malovat.  Všichni hráči potom kreslí zároveň a při tom se snaží uhádnout, co malují ostatní.

 • Kategorie: Společenské hry

Ušáci a paroháči
Netradiční karetní dobrodružství. Hráči si ve hře vystřídají postupně dvě role: zvířátek v lese a vypravěče. Vypravěč sedí naproti hráčům a postupně jim odkrývá příběh, který se zrovna v lese odehrává. Ostatní hráči představují zvířata – losy a zajíce, se snaží na odkryté kartičky co nejlépe reagovat – zvednout ouško, správně rozestoupit paroží losa…prostě být tím správným zvířetem, které ukazuje kartička. Hra, při které jistě zažijete spoustu legrace, ať jste zvíře nebo vypravěč. Hra nabízí základní a pokročilou verzi hry.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 10 let

6 bere!
Karetní hra pro příznivce karetních logických válek. Úkolem každého hráče je uhrát nulový počet trestných bodů a rozvrhnout si všechna kola tak, aby žádnou trestnou kartu nezískal. Jak? Stačí dobře počítat a doufat, že protihráči nemají nižší kartu. Je to typická party hra s rychlým spádem.

 • Kategorie: Karetní hry

7 divů světa: Duel
Každý hráč má k dispozici 4 divy, které může dostavět. Zároveň jsou ve hře 3 způsoby, jak vyhrát. Můžete hru ukončit okamžitým vojenským vítězstvím, ziskem 6 stejných vědeckých symbolů nebo klasicky na body.

 • Kategorie: Karetní hry

Citadela + Citadela Temná země (rozšíření hry)
Karetní hra, ve které v každém kole hraje hráč roli jiné postavy žijící ve středověkém městě. Svou roli se snaží maximálně utajit. Cílem je vybudovat si své město s co největším počtem staveb vysoké hodnoty.

 • Kategorie: Karetní hry

Česko junior: otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám. Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách a díky správným odpovědím se dostat do cíle hry. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Galaxy Trucker
Vesmírné dobrodružství plné nečekaných zvratů. Hra se skládá z několika fází. Nejdříve si každý hráč pomocí stavebních dílů postaví vlastní vesmírnou loď a pak už jej čeká neobyčejné a nečekané vesmírné dobrodružství, ve kterém může získat nebo i ztrácet zboží i posádku, utržit zásah lodi či bojovat s expanzí mimozemšťanů.

 • Kategorie: Strategické hry

Klany
Desková hra, která je variací na známou hru Dáma, přináší nový pohled, jak se dá hýbat s kameny (vesnicemi) na hrací desce. Do poslední chvíle nevíte, jestli vyhráváte vy nebo soupeř. Hra byla nominována na „Spiel des Jahres“ v roce 2003).

 • Kategorie: Strategické hry

Krycí jména: obrázky
Nová, samostatně hratelná verze hry Krycí jména. Hraje se velmi podobně, jen na kartičkách na stole nenajdete slova, ale obrázky. V této verzi je tak většinou snadnější napovídat a propojovat jednotlivé karty asociacemi. Deduktivní asociační hra, ve které hráči hledají podle asociací skryté agenty pod jejich krycími jmény. Na stole se rozloží 25 krycích jmen a hraje se na týmy. Hlavní špion dává svému týmu jednoslovnou nápovědu. Agenti z jeho týmu se pak mezi krycími jmény snaží najít taková, která se nějak vztahují k nápovědě. Pokud ale odhalí civilistu nebo nepřátelského agenta, tah pro ně končí a hraje druhý tým. Krycí jména je skvělá a rychlá party hra, která pobaví zkušené i příležitostné hráče.

 • Kategorie: Společenské hry

Mamma mia!
Stáváme se kuchaři v italské pizzerii, máme k dispozici omezené přísady na pizzu a musíme vyřídit objednávky. Kdo vyřídí více objednávek na pizzy "Bombastica", "Minimale", "Monotoni", stává se nejlepším kuchařem, majitelem pizzerie a v neposlední řadě také vítězem hry. Mamma Mia má velice zajímavý a netradiční herní mechanizmus.

 • Kategorie: karetní hra

Munchkin

Sestup do podzemí. Zabij každého, koho potkáš. Probodni zezadu svého parťáka a vezmi si jeho výbavu. Posbírej poklady a uteč. Cílem hry je projít se svoji postavou přes 10 herních úrovní a dosáhnout té nejvyšší. Úrovně hráči získávají zabíjením nestvůr v podzemí, prodáváním svého vybavení nebo získáním bonusových karet. V průběhu hry si cestu k poslední úrovni znepříjemňují i hráči mezi sebou, například sesíláním různých kleteb.

 • Kategorie: Karetní hry

Osadníci z Katanu
Staňte se odvážnými mořeplavci, kteří zakotví u neznámého ostrova Katan. Založte své vlastní kmeny a vesnice a začněte s ostatními spoluhráči rozvíjet výměnný obchod, abyste přežili. Ti nejlepší a nejúspěšnější mají možnost stát se vládci Katanu.

 • Kategorie: Strategické hry

Pandemic: Dokážete zachránit lidstvo?

Lidstvu hrozí globální katastrofa – útočí na něj čtyři smrtelné choroby! Vy jako členové profesionálního mezinárodního týmu máte za úkol udržet šíření chorob pod kontrolou a co nejrychleji vyvinout účinné léky. Budete cestovat po celém světě, ošetřovat nakažené pacienty a hledat zdroje pro vývoj potřebných léků. Musíte spolupracovat jako sehraný tým – Pandemic je kooperativní hra, ve které buď všichni společně vyhrajete, nebo společně prohrajete. Čas neúprosně běží, infekce se šíří, vypuknutí pandemie hrozí každým okamžikem více a více. Dokážete včas vyvinout lék proti každé ze čtyř smrtelných nákaz? Osud lidstva je ve vašich rukou!

 • Kategorie: Strategické hry

Salamanca
Desková hra, ve které hráči budují selské dvory, hrad a kláštery a sbírají dublony. Kromě toho mohou vstupovat do služeb ostatních statkářů jako správcové a pobírat královský honorář. Lákavé plány ovšem často zkříží spoluhráči a různé přírodní katastrofy.

 • Kategorie: Strategické hry

Santy Anno
Hráči se ocitnou v roli opilého piráta, který ráno hledá svoji loď. Orientují se podle karet na stole, které přikazují nebo zakazují jít na nějakou loď. Až všichni hráči zjistí, která loď by mohla být opravdu ta jejich, označí si ji svoji značkou. Po označení všech lodí probíhá vyhodnocení.

 • Kategorie: Společenské hry

Skull

Skull je hra pro lidi s pevnými nervy. Blafování a pokerové postupy jsou tu běžné a emoce stoupají. Zahrávejte své žetony, tvrdě licitujte a bojujte o vítězství.

 • Kategorie: Karetní hry

Spící královny
Palačinková královna s jedenácti nejbližšími přítelkyněmi z královských rodin byla prokleta spícím kouzlem. Hráči musí použít strategii, myšlení a také trochu štěstí, aby královny probudili. Kdo vzbudí nejvíce královen, vyhrává!

 • Kategorie: Karetní hry

Vzhůru do podzemí
Jednoduchá fantasy hra, ve které hráči musí pokoušet své štěstí. Při každém tahu se mohou rozhodnou, jestli dají do podzemí novou příšeru, okradou hrdinu o některý předmět nebo jestli zůstanou v kole. Hráč, který v kole zůstane jako poslední, se musí s hrdinou vydat do podzemí pro nehynoucí slávu nebo naopak potupnou smrt.

 • Kategorie: Strategické hry

Wizard
Úkolem každého hráče je odhadnout, kolik v daném kole získá štychů. Předpovědi se zaznamenávají a podle toho, zda hráč odhadl správně nebo ne, si přičte či odečte určitý počet bodů. V prvním kole hráč hraje pouze s jednou kartou, ve hře je tedy jeden štych. V každém dalším kole se přidává jedna karta na hráče a takto postupně dál, dokud v posledním kole nejsou rozdány všechny karty. Štych získá ten, kdo vynese nejvyšší kartu. Přebíjení probíhá způsobem běžným pro štychové hry, navíc jsou ve hře postavy blázna/šaška a čaroděje, které hru ozvláštňují a nezanedbatelně ovlivňují výsledek kola.

 • Kategorie: Karetní hry

Zeměplocha
Desková hra na motivy knih Terryho Pratchetta se odehrává v nejzajímavějším městě na celé Zeměpološe: Ankh-Morpork. Tam právě došlo ke zmizení patriceje města a lidé volají po novém vládci. Je však těžké vybrat, kdo nejlépe splní podmínky stát se novým pánem města. Každý hráč má tajně přidělenou roli a snaží se plnit co nejlépe úkoly, které jsou před něj předloženy. Je nutné sledovat, co který hráč při hře dělá, abyste vítězství někomu nedarovali.

 • Kategorie: Společenské hry

Od 12 let

Černé historky 2
Karetní a detektivní hra s tématem zločinů a mysteriózních úmrtí. Jeden z hráčů zná celý příběh zločinu a ostatním řekne jednu větu, která slouží jako vodítko. Další hráči potom musí pomocí otázek, na které smí hráč, který zná příběh, odpovídat jen ano a ne, rozmotat celý případ.

 • Kategorie: Karetní hry

Dobyvatelé vesmíru
Karetní hra, ve které se hráči stávají dobyvateli vesmíru. Hra se skládá z několika kol (obvykle 7-11) a každé kolo je podle volby karet hráčů jiné. Během kola může dojít ke 4 z možných událostí: průzkum, rozvoj, osídlování, spotřeba nebo produkce. Minimálně jedna fáze je vždy vynechána. Vítězem hry se stává hráč, který má na konci hry nejvíce vítězných bodů.

 • Kategorie: Karetní hra

Jižní Morava: Otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena všem, kteří chtějí objevovat a poznávat Jižní Moravu. Cílem hry je správně zodpovědět správně na 4 různé otázky. Otázky jsou rozděleny do čtyř okruhů: historie, různé, náš kraj a kultura.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Krycí jména
Deduktivní asociační hra, ve které hráči hledají podle asociací skryté agenty pod jejich krycími jmény. Na stole se rozloží 25 krycích jmen a hraje se na týmy. Hlavní špion dává svému týmu jednoslovnou nápovědu. Agenti z jeho týmu se pak mezi krycími jmény snaží najít taková, která se nějak vztahují k nápovědě. Pokud ale odhalí civilistu nebo nepřátelského agenta, tah pro ně končí a hraje druhý tým. Krycí jména je skvělá a rychlá party hra, která pobaví zkušené i příležitostné hráče.

 • Kategorie: Společenské hry

Přines si svou knihu

Z vaší staré oblíbené knížky se teď stane vaše oblíbená hra! Zvolte kartu zadání a pak rychle listujte, abyste vyhověli zadání (a sudímu!) co nejvtipnějším příspěvkem. Najdete „směsný titulek z bulvárních novin“ v nejnovějším bestselleru? A co „radu na rande“ ve své ohmatané kuchařce? Protože můžete použít jakoukoli knížku, můžete hrát s jakoukoli skupinou a najít neomezený potenciál zábavy na každé stránce! Kde objevíte „název nejlepší nové párty hry“? Zjistíte sami, když zavelíte: „Přines si svou knihu“!

 • Kategorie: Společenské hry

Risk: Rovnováha sil
Hra pro pokročilé stratégy a vůdce. Každý hráčů se může připojit k některému ze světových vojevůdců a vyzvat protihráče k boji o strategické území. Možnost zvolit si 2 varianty hry, buď základní výcvik, nebo velitelství.

 • Kategorie: Strategické hry

Tik…tak…bum!
Hra je podobná hře „slovní fotbal“. Zapne se bomba a v nastaveném čase (který dopředu nikdo nezná) se otáčejí karty se slabikami. Aby se hráč zbavil bomby, stačí mu říct slovo, které obsahuje otočenou slabiku (v těžší variantě musí být slabika na konkrétním místě podle hodu kostkou). Ten, kdo nestihne a bomba mu vybuchne, získává kartu jako trestný bod. Vítězem je hráč s nejnižším počtem trestných karet. Hra získala ocenění Hra roku 1998 v Cannes a ocenění Hra roku The Daily Telegraph.

 • Kategorie: Karetní hry

Únikovka: Za oponou

Únikovka je karetní variací na populární únikové hry, při nichž se skupina přátel nechá zamknout do místnosti plné rébusů a snaží se z ní v časovém limitu uniknout pryč. Hráči společně procházejí balíčkem karet, čímž se jim odhalují nová pravidla a nové rébusy. Některé karty představují hlavolamy, jiné nápovědy a další předměty, které se budou později hodit. Anonymní obálka ve vaší schránce obsahuje volné vstupenky na beznadějně vyprodanou poslední kouzelnickou show velkého iluzionisty Lance Oldmana. Show se bude konat dnes večer v New Yorku. Už se nemůžete dočkat: před vámi se rýsuje zábavný a pohodový večer… ale pokud si začnete s magií, musíte se připravit na cokoliv! Zaujmete svá místa v hledišti, a jakmile začnete přicházet na kloub některým kouzelnickým trikům, show nabere nečekané obrátky!

 • Kategorie: Logické hry

Únikovka: Zkáza Londýna

Únikovka je karetní variací na populární únikové hry, při nichž se skupina přátel nechá zamknout do místnosti plné rébusů a snaží se z ní v časovém limitu uniknout pryč. Hráči společně procházejí balíčkem karet, čímž se jim odhalují nová pravidla a nové rébusy. Některé karty představují hlavolamy, jiné nápovědy a další předměty, které se budou později hodit. Jako nejlepší tajní agenti byste byli osloveni Scotland Yardem, abyste zneškodnili čtyři bomby, které byly kdesi v Londýně umístěny již v roce 1860 jako tajná zbraň poslední záchrany. Ačkoliv jsou tak staré, byly aktivovány. Čas běží a v případě úspěchu se vám dostane pochvaly od samotné královny. Cesta však nebude jednoduchá a budete muset prokázat svůj důvtip.

 • Kategorie: Logické hry

Vědomostní pexeso – Osobnosti 20. století
Klasické pexeso, jen hráči místo dvou shodných obrázků hledají dvě informace, které k sobě patří. Pro zjednodušení a kontrolu správnosti obsahují shodné karty číslo.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Od 13 let

Tash-Kalar: Aréna legend
Tash-Kalar je jméno prastarého magického bojového umění i nejstarší a nejslavnější arény, která dala názvu umění pojmenování. Ve hře se hráči stávají magickými bytostmi, za které v aréně bojují. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Hra má však několik variant, můžete hrát jako jednotlivci nebo jako týmy.

 • Kategorie: Strategické hry
Vytisknout stránku Vytisknout stránku