Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | EnglishČernovice

Otevírací doba

 

Po

10:00-12:00
13:00-18:00

St

10:00-12:00
13:00-18:00


Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Černovice, Charbulova 38

 
Vedoucí:Marta Šmejkalová
Telefon548 538 275
E-mail:cernovice@kjm.cz

O knihovně

Knihovna patří mezi menší pobočky, poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií. Široké veřejnosti nabízí kvalitní knižní fond (beletrie a naučná literatura pro děti, mládež a dospělé čtenáře),  ale také CD s mluveným slovem, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, deštníky a brýle. Nejmenší návštěvníky uvítá hrací koutek pro děti. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě či umožňuje stahovat a půjčovat e-knihy.

Pobočka spolupracuje se ZŠ Kneslova, Řehořova a místními MŠ. Pořádá kulturně-vzdělávací akce a výstavy pro veřejnost, pro základní školy realizuje vzdělávací programy: nabídka pořadů. Aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství. Pořádá pravidelné odpolední čtení pro nejmenší čtenáře ve věku od 3 do 7 let.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Využívá výměnný fond, který nabízí novinkové tituly. Nákup výměnného fondu (lokace 80) je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v Jihomoravském kraji.

V r. 2012 knihovna přesídlila z Domu sociálních služeb (Charbulova č. 84) do vhodně zrekonstruovaných prostor bývalého bytového odboru MČ-Černovice na ul. Charbulova č. 38.

Dopravní dostupnost: autobus č. 47, 49, zastávka Jiránkova


Odebírané časopisy:4
Knihovní fond:2957 sv. stálého fondu + 4000 sv. výměnného fondu

Automatizace:ano
Kopírování:ne
Internet:ano, 2 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Poznámka

  • pod MČ Brno-jih spadají pobočky Komárov, Horní Heršpice a Přízřenice
  • pod MČ Brno- sever spadají pobočky Soběšice, Černá Pole, Husovice a Lesná
  • pod MČ Brno-střed spadá Ústřední knihovna, In-centrum, Mahenův památník a pobočka Staré BrnoVytisknout stránku Vytisknout stránku