Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | EnglishChrlice

Otevírací doba

 

Čt 13:00-18:00

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Chrlice, Chrlické nám. 2

 
Vedoucí:Marta Šmejkalová
Telefon545 558 142
E-mail:chrlice@kjm.cz

Aktuálně

Pobočka je od čtvrtka 3. června opět otevřena. Vzhledem k jejímu umístění v Centru sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením je nutné dodržovat hygienická opatření stanovená Centrem, zejm. prokázání bezinfekčnosti. Podrobné informace o podmínkách umožňujících vstup najdete zde: http://www.centrumchrlice.cz .

O knihovně

Knihovna patří mezi nejmenší pobočky, poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií. Pořádá kulturně-vzdělávací akce. V r. 2013 došlo k obnovení provozu pobočky. K opětovému otevření přispěla zejm. podpora Úřadu MČ Brno-Chrlice a vstřícnost Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením (Chrlické nám. 2), jež se stalo novým sídlem pobočky, se kterým velmi úzce spolupracuje. V r. 2014 získala ocenění Nejlepší knihovna Jihomoravského kraje pro okres Brno-město. Pobočka spolupracuje s místními MŠ, ZŠ a ŠD, pro které realizuje vzdělávací programy: nabídka pořadů. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě, umožňuje stahovat a půjčovat e-knihy a půjčuje audioknihy, pomůcky z Lekotéky a brýle.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Využívá výměnný fond, který nabízí novinkové tituly. Nákup výměnného fondu (lokace 80) je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v Jihomoravském kraji.

Pobočka byla nominována na ocenění Nejlepší knihovna Jihomoravského kraje roku 2014. Je umístěna v budově Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích.

Dopravní dostupnost: autobus č. 63, zastávka Chrlické náměstí


Odebírané časopisy:2
Knihovní fond:2457 sv. stálého fondu + 1000 sv. výměnného fondu

Automatizace:ano
Kopírování:ne
Internet:ano, 1 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Poznámka

  • pod MČ Brno-jih spadají pobočky Komárov, Horní Heršpice a Přízřenice
  • pod MČ Brno- sever spadají pobočky Soběšice, Černá Pole, Husovice a Lesná
  • pod MČ Brno-střed spadá Ústřední knihovna, In-centrum, Mahenův památník a pobočka Staré BrnoVytisknout stránku Vytisknout stránku