Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Knihovna pro město II – Vzdělávání na míru

O projektu

Cílem projektu, jež navazuje na projekt Knihovna pro město – rozšíření a zlepšení  služeb veřejnosti, je vytvořit interaktivní koncept vzdělávání, který bude postaven na moderním prostředí i nástrojích. Ty budou moci klienti využívat k individuálnímu neformálnímu vzdělávání a rozvíjení vlastní osobnosti čtenáři a návštěvníci Ústřední knihovny (Kobližná 4).

Projekt si klade za cíl podporovat schopnost kritického myšlení, utváření vlastních názorů a postojů, rozvíjet občanskou gramotnost a podporovat kompetence potřebné pro vzdělané lidi a společnost. Prostřednictvím vytváření přívětivého a bezpečného prostředí adresněji uzpůsobeného pro jednotlivé cílové skupiny nabídneme nové formy a nástroje k individuálnímu i společnému vzdělávání včetně osob se specifickými potřebami. Realizací prvního projektu byly vytvořeny nové prostorové kapacity pro kulturní a vzdělávací programy. Navazující projekt zaměřený na možnost realizace vlastního vzdělávacího konceptu prostřednictvím moderních technologií a inovativních výukových metod tento záměr plněji rozvine.


Propagace a publicita

 

Projekt je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Investiční akce „Knihovna pro město II – vzdělávání na míru“  byla zařazena do schváleného rozpočtu města Brna s celkovými  rozpočtovými  náklady 9,6 mil. Kč a předpokládanou dotací ve výši cca 8,1 mil. Kč. 


Fotogalerie

 Interaktivní koncept vzdělávání pro širokou veřejnost – prezentace nových technologií a mobiliáře:

Datum konání: 13.10.2015 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku