Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Literární lavičky Mahenka a Jiřinka

Literární lavičky Mahenku a Jiřinku najdete v centru Brna na dvou místech:

  • Mahenka: Jakubské náměstí dočasně přemístěna do průjezdu Ústřední knihovny (Kobližná 4)
  • Jiřinka: Moravské náměstí (před kinem Scala) – dočasně odstraněna

 

Nový design pochází z ateliéru Malujeme jinak . Ztvárňuje otevřenou knihu, z níž vystupují příběhy, zhmotňují se fantazie lze vidět cokoliv, co si člověk představí.

Další lavičky postupně instalujeme i v městských částech:


O knihovničkách

Literární lavičky našly svoji inspiraci v zahraničí v tzv. knihobudkách (česká provedení ). V KJM jsme myšlenku rozvinuli o unikátní mobiliář, který oživuje veřejný prostor, nabízí veřejnosti zajímavou knižní i hudební nabídku a zpříjemňuje pobyt ve městě. Výjimečnost knihovniček spočívá v možnosti jejich propojení s městskými lavičkami.

Knihy v lavičkách pravidelně doplňujeme ve spolupráci s RetroUse . Přístupny jsou nonstop a zdarma pro každého. Najdete v nich také hudební CD, mluvené slovo, DVD, notové záznamy, kvízy aj. Nechybí ani společná setkání u knihovniček či akce pořádané ve spolupráci s jinými subjekty. Do jejich podoby může zasáhnout každý kolemjdoucí. Vypůjčenou knihu může čtenář vrátit zpět, příp. ji nahradit svou vlastní. Vzhledem k vhodnému umístění a dostupnosti laviček jak v centru Brna, tak v jeho městských částech, je mohou využívat i lidé nacházející se v tíživé životní situaci či lidé ohrožení sociokulturním vyloučením.

Vzhled knihovniček navrhlo architektonické studio AEIOU , výroby se ujala společnost Dřevodílo Rousínov , design pochází z ateliéru Malujeme jinak .


Propagace a publicita

Kontakt

Mgr. Eva Vojtíšková

  • E-mail: projekty@kjm.cz
  • Tel.: 542 532 107

Fotogalerie

Datum konání: 4.4.2018 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku