Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Dobrodružství Billa Madlafouska (zajímavá audiokniha v nabídce)

Autor: Kamil Fajmon

Pravdomil – to je opravdu trest takhle se jmenovat! Zvlášť, když jste devítiletým žákem základní školy. No, jen si to představte: někam vejdete a chtějí po vás, abyste se s tímhle jménem uvedli... Pokaždé je to stejné – údiv a následný výbuch smíchu. Není tedy divu, že Pravdomil Madlafousek chce od ostatních, aby mu říkali Bill.

Bill žil se svými rodiči v Praze. Když se jim narodila sestřička Božetěcha – chudák holka, taky ji to potrefilo, přestěhovala se celá rodina ze stověžaté matičky do malého městečka Nové Strašecí. Hned první den v nové škole si náš hlavní hrdina našel nové kamarády – všežravého Bůčka, prakem střílející Madlu a málomluvného génia Bednu, kteří ho přibrali do party. Od toho památného dne pak spolu zažili řadu neuvěřitelných a veselých příhod.

Kniha Davida Laňky Dobrodružství Billa Madlafouska vyšla poprvé v roce 2010 v nakladatelství Čas. V únoru 2014 měla na stanicích Českého rozhlasu premiéru stejnojmenná četba na pokračování v režii Natálie Deákové. Letos ji na dvou CD vydal Radioservis .

Billem Madlafouskem se stal Oldřich Kaiser, který se dokázal celou svou duší vtělit do malého kluka. Bill se díky němu ve vyprávění dětsky trhaně vyjadřuje a s roztomilou naivitou přemýšlí o věcech, kterým nerozumí. Stejně jsou na tom i další členové party a jejich spolužáci. Mezi Kaiserovy speciality patří mistrovské měnění hlasů. I zde se dobře osvědčilo.

Máte-li rádi Steklačova Boříka, Deník malého poseroutky, Mikulášovy patálie nebo třeba Děti z Bullerbynu, pak je Laňkův Madlafousek určen přímo pro vás. A kdoví, třeba Radioservis vydá i další Billova dobrodružství – na rozhlasových vlnách na nás totiž jedno čeká už letos v dubnu.

Kamil Fajmon. Recenze je krácená. Celou recenzi můžete přečíst v audioknižním průvodci naposlech.cz .

 


Zdroj

FAJMON, Kamil. Pražák v Novém Strašecí. In: Naposlech.cz [online]. 2015 [cit. 2015-04-22]. Dostupné z: <http://naposlech.cz/audiokniha/recenze/dobrodruzstvi-billa-madlafouska >.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku