Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Naxos Music Library

Vzdálený přístup k databázi

Jako přístupové údaje použijte stejné údaje jako k přihlášení do on-line katalogu knihovny:

  • Uživatelské jméno: číslo čtenářského průkazu
  • Heslo: stejné jako do čtenářského konta  (prvních 6 čísel ve tvaru RRMMDD nebo jiné)

ELEKTRONICKÁ HUDEBNÍ KNIHOVNA

Naxos Music Library je databáze nahrávek především vážné a jazzové hudby, najdete v ní však také rock, pop či world music atd., dostupných on-line na internetu:

    • v současné době obsahuje více než 160 tisíc titulů (alb) a přes 2,5 milionu skladeb
    • databáze je určena pouze pro poslech nikoli pro stahování

O databázi

Databáze umožňuje jednoduché i pokročilé vyhledávání. Jednoduché vyhledávání podle klíčového slova je na každé stránce pod označením Keyword Search. Kromě slova z názvu titulu (skladby), jména skladatele nebo interpreta zajímavý výsledek přinese hledání po zadání např.: A to Z, Best of, Complete Edition (Special,) Complete Works, Discover, Explained, Film (Film Music), Great, Historical, Dokuments atd.

Při pokročilém vyhledávání lze činit dotaz na skladatele, interpreta, žánr, vydavatelství, hudební nástroj, období, ve kterém skladatel žil, zemi, ve které se skladatel narodil, žil nebo tvořil. Lze též učinit dotaz na určitá léta a zjistit, která díla byla v určité době vytvořena (poprvé uvedena). Dotaz může být zúžen např. na určitou zemi apod. Ve výsledku se objeví abecední soupis skladeb (řazeno abecedně podle skladatele) včetně odkazu na CD, příslušná skladba je na CD označena.

Funkce Text Search umožňuje vyhledání v textech bukletů podle klíčového slova. Může přivést uživatele k informacím, které by jinak pravděpodobně vůbec nenašel.


PŘÍSTUP

Připojit se k databázi můžete v Hudební knihovně KJM (Kobližná 4) ve 3. NP, kde najdete Hudební studio - koutek pro hudební badatele a tvůrce, kde se kromě přístupu k databázi nachází i notační program Sibelius určený ke komponování. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku