Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Noc s Andersenem 2013

5. dubna 2013

divadlo dětí pro dospělé

Letošní pohádkové nocování se neslo v duchu příběhů z Čtyřlístku aneb Čtyřlístek pro štěstí

Během Noci s Andersenem byly děti rozděleny do čtyř skupinek, každou skupinku vždy vedla jedna postavička ze Čtyřlístku. Skupinky během večera pracovaly s jedním příběhem Čtyřlístku a na konci dne měly vybraným způsobem příběh, se kterým po celou dobu pracovaly, ztvárnit:

Noc s Andersenem - den první

Skupinka pod vedením Myšpulína sehrála dramatizaci příběhu Svatojánská noc, při které se otvírají skály, jež vydávají své poklady. Fifinčina skupina výtvarně ztvárnila část komiksu Štěstí v neštěstí. Pinďa s dětmi vymyslel a natrénoval písničku, ve který použily motivy z příběhu Když zvony odletí, na motivy podkladu písničky Dělání, dělání a za hudebního doprovodu pana Slámy, který vystoupení doprovázel na klávesy. Skupinka s Bobíkem se pokusila namalovat postavičky ze Čtyřlístku a také složila básničku o průběhu celého nocování

Důležité bylo, že večer děti neprezentovaly svoje výkony jen před sebou samými, ale zejména před paní ředitelkou, která vystupovala též v roli Andersenovy praprapravnučky, přičemž Hans Christian Andersen byl také přítomen. Oba potom děti odměnili potleskem a drobnými dárky.

Závěrečné divadelní vystoupení všech dětí

V sobotu ráno, když si rodiče přišli svoje děti vyzvednout, probíhalo opětovné předvádění scénky, básničky, písničky a obrázků, děti byly znovu odměněny - od knihovny dostaly drobné dárky a od rodičů zasloužený potlesk.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku