Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

ODLOŽ si knihy

ODLOŽ si knihyVyberte si knihy – my je nachystáme

Služba ODLOŽ je určena zejména těm, kteří z časových či jiných důvodů nemohou v knihovně trávit čas vybíráním knih. Ač se zrovna nenacházíte v knihovně, tak si můžete z domu či na cestě přes on-line katalog knihovny objednat tituly z volných výběrů. (Pokud jste v knihovně, volně dostupné tituly neobjednávejte!) Služba je určena registrovaným čtenářům. Za každou objednanou knihu se platí 10 Kč.


Jak si knihy odložit?

Knihy lze vybírat prostřednictvím záznamů v IPACu - on-line katalogu knihovny

  • U titulů z volných výběrů zvolte možnost Vyžádat/Rezervovat.

 https://www.kjm.cz/data/fotogalerie_2018/ipac_odlo.jpg

  • Vyberete provoz, ze kterého chcete knihu odložit a knihu si vyžádáte.

https://www.kjm.cz/data/fotogalerie_2018/ipac_odlo2.jpg

V případě, že máte ve svém kontě uvedenou e-mailovou adresu, obdržíte nejpozději do tří hodin (v půjčovní době knihovny) informaci o tom, jsou-li vámi odložené knihy připraveny k vyzvednutí. Knihy budou pro vás přichystány u výpůjčního pultu (1. NP) do následujícího půjčovního dne. Pokud v této době zůstanou knihy nevyzvednuté, budou uvolněny jiným zájemcům. Objednávky realizované o víkendech, svátcích nebo v době mimořádného uzavření knihovny budou vyřízeny nejpozději nejbližší půjčovní den.


Podrobnosti k službě

  • Službu mohou využívat čtenáři s platným registračním poplatkem a vyrovnanými závazky vůči knihovně, nemající knihy v prodlení, ani žádné upomínky.
  • Prostřednictvím služby lze objednávat pouze knihy, které jsou dostupné na volných výběrech (= nejsou půjčené), jinak je třeba využít klasické rezervace.
  • Čtenářům, kteří si v průběhu půl roku nevyzvedli knihovní jednotky minimálně 10x, bude možnost služby ODLOŽ na tři měsíce zablokována.
  • Každý čtenář s uvedenou e-mailovou adresou bude o připravených knihách informován (e-mailovou adresu si může sám zadat do svého konta). Stejně tak bude informován, pokud knihu či knihy nebude možno nachystat (než byly vyhledány, půjčil si je v knihovně někdo jiný).
  • Knihovna nemůže zaručit, že si knihu před vyřízením objednávky nevypůjčí jiný čtenář.
Vytisknout stránku Vytisknout stránku