Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Zeptejte se

Captcha

Odpovědi

Otázka:

ZPROSTŘEDKOVÁVÁ KNIHOVNA I PRODEJ E-KNIH (POUZE DOKUMENTU) DO ČTEČKY, KTERÉ UŽIVATELÉ UŽ SAMI VLASTNÍ?

Odpověď:

Ne.

Otázka:

PŮJČÍM-LI SI ČTEČKU DOMŮ, MOHU SI DO NÍ NAHRÁVAT VLASTNÍ OBSAH?

Odpověď:

Ano, doma můžete do čtečky stahovat vlastní obsah. Po vrácení čtečky její obsah vymažeme a nahrajeme původní nabídku e-knih.

Otázka:

LZE SI NECHAT NA VLASTNÍ ČTEČKU ELEKTRONICKÝCH KNIH V KNIHOVNĚ NAHRÁT OBSAH ELEKTRONICKÉ KNIHY?

Odpověď:

Ne, to není možné. Půjčujeme pouze čtečky, které obsahují e-knihy, ovšem ty do osobních čteček nenahráváme.

Otázka:

JAK MÁTE OŠETŘENY VÝPŮJČKU A PŘÍPADNÉ POŠKOZENÍ ČI ZTRÁTU ČTEČKY?

Odpověď:

Čtečky půjčujeme na smlouvu, která můžete nalézt zde, u absenční výpůjčky je nastavena vratná kauce 1000,- (u prezenční 500,-). Z této kauce se v případě poškození či ztráty některých součástí ke čtečce přiložených (USB kabel, USB adaptér apod.) daná škoda uhradí. V případě nenávratného poškození čtečky či její ztráty je čtenář povinen uhradit škodu v plné výši pořizovací  ceny čtečky.

Otázka:

JSOU VEDENY VE VAŠÍ KNIHOVNĚ REZERVACE NA VÝPŮJČKU ELEKTRONICKÝCH ČTEČEK? POKUD ANO, JAKÁ JE PRŮMĚRNÁ ČEKACÍ DOBA?

Odpověď:

Pokud je čtečka půjčená, můžete si ji zarezervovat v on-line katalogu. Po jejím vrácení je čtenář upozorněn e-mailem. Čtenář  má čtečku v knihovně  připravenou k vypůjčení po dobu 3 dnů.

Otázka:

MOHU CHODIT DO KNIHOVNY SI ČÍST? MUSÍM K TOMU MÍT ČTENÁŘSKÝ PRŮKAZ?

Odpověď:

Uživatelem jednotlivých provozů se může stát každá osoba bez věkového omezení dodržující knihovní řád. Každý návštěvník si rovněž může prezenčně půjčovat knihy a časopisy z volného výběru, může využívat prezenčních služeb knihovny, tzn. informačních a kopírovacích služeb, a má přístup k elektronickému katalogu.

Otázka:

JE MOŽNO SI U VÁS VYPŮJČIT DOMŮ ZVUKOVOU KNIHU A NA JAK DLOUHO? JAKÝ JE POPLATEK ZA PŮJČENÍ?

Odpověď:

Uživatelem Knihovny pro nevidomé a slabozraké se může stát pouze zdravotně postižená osoba, která se prokáže potvrzením očního lékaře či průkazem ZTP-P. Fond tvoří zvukové knihy na CD, MC, MP3 a knihy v Braillově písmu, periodika. Pro půjčování platí podmínky dané knihovním řádem: zvukové knihy na CD, MC, MP3, Flash-disk - 40 dnů, knihy v Braillově písmu - 30 dnů, periodika - 14 dní. Výpůjčky CD z hudební knihovny se řídí provozním řádem HK KJM.

Otázka:

Z POZŮSTALOSTI PO MAMINCE MÁME ŘADU KNIH (NABÍZÍM JEN KLASICKOU LITERATURU) V DOBRÉM STAVU. NECHCEME KNIHY ODLOŽIT DO SBĚRNÉHO DVORA, A DOMNÍVÁME SE, ŽE BY MOHLY JEŠTĚ SLOUŽIT. MÁ KJM ZÁJEM O TAKOVÉ KNIHY?

Odpověď:

Děkujeme Vám za nabídku. V současnosti nemáme dostatek místa ve skladech a vzhledem k tomu, že se asi jedná o starší tituly, o které už čtenáři neprojevují zájem, tyto knihy většinou nepřijímáme. V podobných případech žádáme dárce, aby nám nejdříve zaslali seznam nabízených knih (název, autor, rok vydání), z něhož si  vybereme tituly, o které máme zájem. Můžete se ještě zkusit obrátit na antikvariáty.

Otázka:

ZAJÍMALO BY MĚ, KDYŽ VYJDE NOVÁ KNIHA, PO JAKÉ DOBĚ JI MÁTE V KNIHOVNĚ ČI JESTLI JI JDE PŘEDEM REZERVOVAT? KONKRÉTNĚ MI JDE O TITUL VÁHÁNÍ OD MAGGIE STIEFVATEROVÉ.

Odpověď:

Pokud se knihu rozhodneme koupit, bývá to většinou hned po jejím vyjití, samotné zpracování trvá od dvou do čtyř týdnů. Rezervace je možná, až když se titul objeví v on-line katalogu.

Otázka:

NEMOHU SE PŘIHLÁSIT NA SVÉ ČTENÁŘSKÉ KONTO, HLÁSÍ MI TO, ŽE ZADANÉ ÚDAJE NESOUHLASÍ S ŽÁDNÝM ZÁZNAMEM V DATABÁZI ČTENÁŘŮ. PŘITOM ZADÁVÁM VŠE TAK, JAK JSEM ZADÁVALA DŘÍV.

Odpověď:

Příčinou může být skutečnost, že už vám propadla registrace.


« předešlá 1 2 3 4 5 6 7 další »

Vytisknout stránku Vytisknout stránku