Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Zeptejte se

Captcha

Odpovědi

Otázka:

JAK SI MOHU DOKUMENTY OBJEDNAT?

Odpověď:

Objednat lze knihu, která se nenachází ve volných výběrech, ale je umístěna ve skladech (sklad ústřední knihovny na Kobližné a centrální depozitář mimo budovu ústřední knihovny). Objednávat knihy lze pouze v knihovně přes on-line katalogy nebo prostřednictvím knihovníka na info-bodech. Pokud je kniha ve skladu v ÚK KJM na Kobližné, budete jí mít za 30 minut připravenou k vyzvednutí u výdeje na ochoze ve 2. NP; na knihu z centrálního depozitáře se čeká týden, vyzvednutí probíhá stejným způsobem. Pokud si knihy ze skladu chcete půjčit domů, je nutné je zaevidovat u hlavního pultu ve výpůjční hale, v opačném případě je musíte vrátit zpátky do skladu. Pokud je necháte v knihovně volně ležet, budou dál vedeny jako Vaše prezenční výpůjčky a od dalšího dne Vám začnou nabíhat sankční platby.

Otázka:

DOBRÝ DEN, MŮŽETE MI, PROSÍM, PORADIT, JAK SI MOHU V ON-LINE KATALOGU NAJÍT CD MLUVENÉHO SLOVA K DISPOZICI V KOHOUTOVICÍCH ? NEDAŘÍ SE MI SESTAVIT PŘÍSLUŠNÝ DOTAZ. STEJNĚ TAK I ZVUKOVÉ KNIHY V KOHOUTOVICÍCH APOD.

Odpověď:

Postup je jednoduchý: v kombinovaném dotazu si vymezíte dokumenty na AV média, vyberete příslušnou lokaci a jako klíčové slovo zadáte MLUVENÉ SLOVO.

Otázka:

MÁM DOTAZ OHLEDNĚ PRŮKAZKY. MLADŠÍ SESTRA (12 LET) BY SI CHTĚLA POŘÍDIT VLASTNÍ PRŮKAZKU A JÁ BYCH SI ZASE POTŘEBOVALA PŮJČOVAT KNIHY, KTERÉ JSOU ŘAZENY MEZI DOSPĚLEJŠÍ. NENÍ PRO NÁS ZBYTEČNÉ MÍT HNED DVĚ PRŮKAZKY ?

Odpověď:

Pokud Vám už bylo 15 let, můžete si půjčovat v oddělení pro dospělé čtenáře i v oddělení pro děti. Na čtenářský průkaz vystavený dítěti do 15 let se půjčují především knihovní jednotky určené čtenářům této věkové kategorie; výpůjčky z fondu oddělení pro dospělé povoluje knihovník.

Otázka:

KDYBY SI MOJE MÁMA ZAPLATILA REGISTRACI, MOHL BYCH JÍ PRO KNIHY DOCHÁZET JÁ A MOHL BYCH JI PŮJČIT JAKÝKOLIV TITUL, I KDYŽ MI JEŠTĚ NENÍ 15?

Odpověď:

Není to možné, protože plná moc se na nezletilé uživatele nevztahuje.

Otázka:

JSEM V CIZINE A NEMOHU TEDY OSOBNE PRIJIT DO KNIHOVNU A VYPUJCIT SI NEJAKOU KNIHU. CHTELA BYCH SE TEDY ZEPTAT JESTLI JE MOZNE ABY KNIHU NA MOJI KARTICKU VYZVEDL PRITEL?

Odpověď:

Vyzvednout knihy na Vaši kartičku přítel může, pokud se prokáže plnou mocí Vámi podepsanou. Registrační karta je totiž nepřenosná a k tomu, aby ji místo Vás používal někdo jiný, musí mít Vaši plnou moc. Formulář na stáhnutí a vytisknutí naleznete zde.

Otázka:

PLATÍ PRŮKAZKA PRO DOSPĚLÉ I V DĚTSKÉ KNIHOVNĚ ÚK A NA OSTATNÍCH PROVOZECH KJM?

Odpověď:

Průkazka pro dospělé je platná pro všechny provozy ústřední knihovny i další provozy v automatizované knihovní síti, tj. v provozech propojených on-line. Seznam těchto provozů naleznete zde. Pro půjčování na dosud neautomatizovaných  provozech KJM je nutné zaregistrovat se vždy na jednom konkrétním. V takovém případě čtenářský průkaz opravňuje k výpůjčkám pouze tam, kde byl vystaven, a je nepřenosný.

Otázka:

Co potřebuji k registraci do KJM?

Odpověď:

Čtenářský průkaz se vystavuje na základě vyplněné čtenářské přihlášky a doložení osobních údajů platnými osobními doklady (občanský průkaz, u právnických osob ještě písemné pověření) a doklady opravňujícími ke slevě - předkládají ti, kteří slevu uplatňují (držitelé průkazů ZTP, ZTP-P, studenti pouze denního studia, důchodci). Registrační poplatky - zde.

Otázka:

Kam mám nahlásit případnou ztrátu (odcizení) čtenářského průkazu?

Odpověď:

Osobně nebo přes internet v registraci, telefonicky na č. 542 532 150.

Otázka:

Mohu sdělit knihovně změnu osobních údajů přes internet?

Odpověď:

Změnu osobních údajů (jméno, bydliště...) je nutné nahlásit osobně a doložit je platným dokladem. Změnu e-mailové adresy a telefonu je možné provést přes své čtenářské konto na webové stránce KJM.

Otázka:

Je možné registrovat se jako nový čtenář v jekékoliv pobočce knihovny nebo pouze na Kobližné?

Odpověď:

Zaregistrovat se je možné v kterémkoli automatizovaném provozu KJM.


« předešlá 1 2 3 4 5 6 7 další »

Vytisknout stránku Vytisknout stránku