Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Zeptejte se

Captcha

Odpovědi

Otázka:

ZAUJALA MĚ AKCE JAPONSKA KULTURNI SPECIFIKA, KTERÁ SE BUDE KONAT 18.1. V KNIHOVNĚ NA KOBLIŽNÉ. NIKDY JSEM NA PODOBNÉ PŘEDNÁŠCE V KJM NEBYL. JE POTŘEBA REZERVOVAT MÍSTA NEBO PLATIT VSTUPNÉ?

Odpověď:

Vstup na kulturní pořady je bezplatný, není nutná ani předchozí rezervace. Případné výjimky jsou vždy uvedeny v Bulletinu KJM, na webových stránkách knihovny a v informačních letácích.

Otázka:

Je výborné, kolik poboček má knihovna Jiřího Mahena v Brně. Bylo by možné vracet vypůjčené knížky v kterékoliv pobočce?

Odpověď:

Bohužel, knihy lze vracet pouze v místě, kde jste si je vypůjčila.

Otázka:

Jaká je pokuta při ztracení průkazky?

Odpověď:

Poplatek za ztracený nebo zničený čtenářský průkaz (KŘ 2.3.4) je 30 Kč.

Otázka:

Za pozdější vrácení knih jsou pokuty. Jak se tyto pokuty počítají? Za den 2Kč? Děkuji Svobodová

Odpověď:

Za pozdní vrácení veškerých tištěných dokumentů(=knihy, časopisy, mapy, brožury, hudebniny) je účtován poplatek za pozdější vrácení takto:

za každý započatý týden a knihovní jednotku 10,- Kč, u kompaktních disků, MP3, e-čteček, deskových her, tematických kufříků účtujeme 20,- Kč za započatý den. Veškeré další informace o poplatcích najdete v ceníku a v knihovním řádu KJM.

Otázka:

Dobrý den vážení, z pozůstalosti po mamince máme řadu knih (nabízím jen klasickou literaturu) v dobrém stavu. Nechceme knihy odložit do sběrného dvora, a domníváme se, že by mohly ještě sloužit. Má KJM zájem o takové knihy?

Odpověď:

Děkujeme Vám za nabídku. V současnosti nemáme dostatek místa ve skladech a vzhledem k tomu, že se asi jedná o starší tituly, o které už čtenáři neprojevují zájem, tyto knihy většinou nepřijímáme. V podobných případech žádáme dárce, aby nám zaslali seznam nabízených knih (název, autor, rok vydání) a podle toho teprve vybereme tituly, o které bychom měli zájem. Pro dárce je časově náročné seznam vytvořit, proto je předem upozorňujeme, že si můžeme vybrat minimum titulů nebo také žádné.

Můžete se ještě zkusit obrátit na antikvariáty.

Otázka:

Budete v budoucnu otvírat knihovnu v městské části Brno-Medlánky? S pozdravem Michal Netolický

Odpověď:

Bohužel, ačkoliv bychom rádi otevřeli další pobočku v MČ Brno - Medlánky, prostorové ani finanční požadavky na její zřízení a provoz nám to neumožňují.

Otázka:

Vážení, mám novou plastikovou kartičku do knihovny. Zjistila jsem,že si mohu knihy půjčit i na jiných pobočkách které jsou napojeny na počítač. Musím je ale vrátit zase do té pobočky kde jsem si je vypůjčila nebo je mohu vrátit i na pobočce kterou mám ve svém bydlišti nejblíž. Děkuji Ryšková

Odpověď:

Knihu lze vrátit pouze v místě, kde jste si ji vypůjčila.

Otázka:

Dobrý den. Mám čtenářský průkaz do jedné z Vašich poboček v neautomatizované knihovní síťí. Bohužel ne všechny potřebné knižní tituly zde najdu. Je nějaká možnost dodat např. z Ústřední knihovny na Kobližné potřebné knížky k vypůjčení do knihovny, ve které jsem registrovaná? Předem děkuji

Odpověď:

Knihy si můžete objednat prostřednictvím osobní domluvy s knihovnicí na pobočce, kde jste registrovaná.

Otázka:

Dobrý den, do knihovny chodím docela často. Jsem studentka. Proto se chci zeptat, zda není možné změnit otvírací dobu a to ve všední den místo v 10:00hod. na 9:00. Mnohokráte jsem potřebovala nutně zajít do knihovny, bohužel kvůli pozdější otvírací době to nebylo možné. Znám již mnoho studentů a další návštěvníků knihovny, kteří by tuto změnu uvítali a musí čekat příliš dlouho, než se knihovny otevře. Dle mého názoru je stávající otevírací doba příliš pozdní. Byl to spíše názor, ale kvůli novým stránkách jsem nenašla žádný odkaz, jak Vám přípomínku sdělit. Děkuji za odpověď. Hodně lidí by uvítalo dřívější otevírací dobu. S pozdravem Luklová.

Odpověď:

Rádi bychom vyhověli těmto požadavkům, ovšem provozní, personální ani finanční možnosti nám to zatím nedovolují. Navíc v ranních hodinách je provoz vyhrazen školním kolektivům, exkurzím knihovny, instalaci výstav a dalším provozně-technickým záležitostem, které by mohly negativně narušit pohodlí našich čtenářů a návštěvníků.

Otázka:

je možné rezervovat si knihu:Tomáš Novák-Proč se mnou nemluvíš?Nikde nevidím kolonku "rezervace",pouze jsem četla,že je možné knihu rezervovat,bohužel neumím to.

Odpověď:

Dobrý den,

pokud je kniha ve všech exemplářích na daném provozu půjčena, je možné si ji zarezervovat. Pod tabulkou "Lokace exemplářů" je tlačítko "Rezervuj", na kterou kliknete a dále Vás to již postupně navede. Až bude kniha k dispozici, přijde Vám email s upozorněním, že si ji můžete vyzvednout. Tato služba stojí 10 Kč.

Ovšem pokud knihu je možné absenčně nebo prezenčně půjčit (je k dispozici), zarezervovat ji nelze.


« předešlá 1 2 3 4 5 6 7 další »

Vytisknout stránku Vytisknout stránku