Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Zeptejte se

Captcha

Odpovědi

Otázka:

Dobry den, jsem v cizine a nemohu tedy osobne prijit do knihovnu a vypujcit si nejakou knihu. Chtela bych se tedy zeptat jestli je mozne aby knihu na moji karticku vyzvedl pritel a take me zajima, jestli plastikova karticka, kterou jsem si vyzvedla v knihovne na Koblizne mohu pouzivat ve vsech provozovnach. Dekuji mnohokrat. S pozdravem Katerina Kalvodova.

Odpověď:

Dobrý den,

vyzvednout knihy na Vaši kartičku přítel může, pokud se prokáže plnou mocí Vámi podepsanou. Registrační karta je totiž nepřenosná a k tomu, aby ji místo Vás používal někdo jiný, musí mít Vaši plnou moc. Formulář na stáhnutí a vytisknutí naleznete na tomto odkazu: http://www.kjm.cz/dokumenty .

A k Vašemu dalšímu dotazu: plastiková kartička je platná pro všechny automatizované provozy KJM (pokud tedy máte zaplacen registrační poplatek), tzn., že jejich služby můžete využívat. Seznam těchto provozů naleznete na http://www.kjm.cz/automatizovana-knihovni-sit.

Otázka:

Ač jsem se snažil,nepodařilo se mně dostat se na své konto abych zjistil kolik mám půjčených knih a kdy je musím vrátit Zkuste to se mnou "po lopatě" Díky

Odpověď:

Dobrý den,

pro otevření Vašeho čtenářského konta otevřete link "Vaše čtenářské konto" na pravé straně našich internetových stránek. Poté se Vám zobrazí kolonky pro vložení čísla Vašeho čtenářského průkazu a hesla (prvních šest číslich rodného čísla). V tuto chvíli byste měl mít otevřené čtenáské konto, kde vidíte jeho stav - soupis půjčených knih s termíny vrácení, možnost prodloužení apod.

Otázka:

PROČ JE TŘEBA ODKLÁDAT VĚCI V ŠATNĚ?

Odpověď:

Je to opatření z důvodu ochrany knihovního fondu, majetku knihovny i čtenářů a jejich pohodlí. Za věci odložené jinde než v šatně knihovna nezodpovídá.

Otázka:

JE VSTUP NA KULTURNÍ POŘADY KJM BEZPLATNÝ?

Odpověď:

Většinou ano, někdy je nutná předchozí rezervace. Na většině akcí se vstupné nevybírá, výjimky jsou vždy uvedeny v Bulletinu KJM, webových stránkách knihovny a informačních letácích.

Otázka:

JAKÉ JSOU PODMÍNKY PRO PŮJČOVÁNÍ DOKUMENTŮ PRO NEVIDOMÉ?

Odpověď:

Uživatelem Knihovny pro nevidomé a slabozraké se může stát pouze zdravotně postižená osoba, která se prokáže potvrzením očního lékaře či průkazem ZTP-P. Fond tvoří zvukové knihy na CD, MC, MP3 a knihy v Braillově písmu, periodika. Pro půjčování platí podmínky dané knihovním řádem: zvukové knihy na CD, MC, MP3, Flash-disk - 40 dnů, knihy v Braillově písmu - 30 dnů, periodika - 14 dní. Výpůjčky CD z hudební knihovny se řídí provozním řádem HK KJM.

Otázka:

JE MOŽNÉ V KJM KOPÍROVAT VLASTNÍ MATERIÁLY?

Odpověď:

Ne, kopíruje se výhradně z dokumentů KJM.

Otázka:

OD KTERÉHO ROKU JSOU V IC KJM SBÍRKY ZÁKONŮ V TIŠTĚNÉ PODOBĚ - LZE SI JE PŮJČIT DOMŮ ČI POŘÍDIT KOPIE ?

Odpověď:

V Informačním centru KJM jsou k dispozici Sbírky zákonů v tištěné formě od r. 1992. Nepůjčují se domů. Lze z nich pouze kopírovat. Za jednostrannou kopii zaplatíte částku 2 Kč.

Otázka:

LZE V IC KJM VYUŽÍVAT ZDARMA ASPI A KOLIK STOJÍ PŘÍPADNÝ TISK?

Odpověď:

Ano, v IC KJM je možné využívat zdarma ASPI (Automatizovaný Systém Právních Informací). Případný tisk je zpoplatněn částkou 2 Kč za jednostrannou kopii.

Otázka:

JE MOŽNÉ V KJM PRACOVAT VE WORDU NEBO EXCELU?

Odpověď:

Těchto programů mohou využívat pouze registrovaní čtenáři na počítačích ve studijní a hudební knihovně a v IN centru v Kleinově paláci.

Otázka:

LZE SE PŘIPOJIT V ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNĚ KJM K WI-FI?

Odpověď:

Ano – přípojky se nacházejí ve studijní knihovně a na ochozech.


« předešlá 1 2 3 4 5 6 7 další »

Vytisknout stránku Vytisknout stránku