Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Cyklus přednášek a workshopů pro veřejnost

Všechny akce probíhají v rámci projektu Příběh v kreativních terapiích, který je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR z programu Knihovna 21. století.


Aktuální ročník 2017: Příběh v kreativních terapiích

12. 10. STROM ŠAMANŮ / 17.00

Muzikoterapeutický příběh s Lubomírem Holzerem
Příběh o zrození šamanů doprovázený zpěvem, zvuky a hudbou muzikoterapeutických nástrojů. Vhodné pro dospělé a starší děti.

16. 10. BIBLIOTERAPIE / 17.00

S Janem Křečkem a Marií Mokrou
Povídání o univerzálním terapeutickém potenciálu knih. Knihy mohou působit preventivně, diagnosticky či podpůrně a léčebně. Možná terapii četbou aplikujete a ani o tom nevíte.

20. 10. IMPROVIZACE V OSOBNÍM PŘÍBĚHU / 18.00

Dramaterapie s Josefem Zajíčkem
Techniky zrcadlení, improvizace a vnitřního dialogu v humorném uvolnění za doprovodu minimalistické hudby a Divadla „Útulek ztracených herců“.

7. 11. INDIÁNSKÁ POHÁDKA / 17.00

Muzikoterapie s Lenkou Hradeckou
Účastníci jsou do příběhu zapojeni tancem, hrou na nástroje, zpěvem a krátkou relaxací. Vhodné pro děti předškolního a mladšího školního věku v doprovodu rodičů či jako inspirativní ukázka pro pedagogy zajímající se o využití netradičních hudebních nástrojů.

9. 11. SKAZKOTERAPIE / 17.00

Workshop s Martinem Polínkem
Skazkoterapie je expresivní terapií, která nabízí pohádku jako prostor k zrcadlení našich vlastních příběhů a k poznání sebe samých.

13. 11. PŘÍBĚHY UVNITŘ NÁS / 17.00

Dramaterapie s Marií Pavlovskou
Vnoření se do tajů dramaterapie, dramiky a sociodramatu pomocí různých cvičení, her a dramatického projektování.

23. 11. PŘÍBĚH STARÉHO DUBU / 17.00

Muzikoterapie s Evou Motyčkovou
Krátký imaginativní příběh s jednoduchým dějem provázený muzikoterapeutickým zpěvem a hudbou. Vhodné pro děti předškolního věku v doprovodu rodičů.

28. 11. PÍSEŇ ZEMĚ / 17.00

Muzikoterapie s Veronikou Faltusovou
Interaktivní pohádkový příběh, který zavede děti do světa zvuků naší Země. Součástí je společná hra na nástroje, tanec a zpěv. Vhodné pro děti předškolního a mladšího školního věku v doprovodu rodičů.

4. 12. VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ / 17.00

Storytelling s Matějem Záhoříkem
Osobní příběh jednoho vypravěče. Vzpomínky z cest. Vzpomínky na dětství. Western. Kde je hranice mezi snem a realitou? A je vůbec třeba je rozeznávat?

11. 12. STRÁŽCE TAJEMSTVÍ / 17.00

Arteterapie s Ivanou Rumpelovou
Propojení vyprávění s tvořením a s prvky arteterapie. Slovy i tvořením obrazů si společně prožijeme pohádku o Moudré Vasilise a vytvoříme vlastního strážce našich tajemství. Vhodné pro děti od 6 le

14. 12. O MALÉ HVĚZDĚ / 17.00

Muzikoterapie s Evou Sádlíkovou
Vyprávění o Malé hvězdě a jejím putování vesmírem je doprovázeno hudebními nástroji s přirozeným laděním. Prožitkový program je tvořen aktivní i relaxační částí. Vhodné pro děti od 5 let v doprovodu rodičů.

18. 12. PUTOVÁNÍ ZA BETLÉMSKOU HVĚZDOU / 17.00

Muzikoterapie se Soňou Štoudkovou
Adventní příběh o putování malého chlapce za nadějí a láskou s doprovodem muzikoterapeutických nástrojů. Příběh je volně inspirován knihou Jindry Čapka „Děťátko se narodilo“. Vhodné pro děti od 5 let v doprovodu rodičů.


Archiv


Kontakt

Mgr. Soňa Štoudková, Ph.D.
Mgr. Hana Sakmarová

  • e-mail: muzikoterapie@kjm.cz
  • tel.: 542 532 170

Fotogalerie

Datum konání: 4.12.2017 

Datum konání: 29.11.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku