Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Taneční a pohybová terapie s Kateřinou H. Hanzlíkovou

Taneční a pohybová terapie patří mezi neverbální, podpůrné a kreativní terapie. Pracuje s emocemi, které jsou vyjádřeny za pomoci tvůrčí činnosti v pohybu a mohou napomáhat při procesu změny. Hlavním prvkem, se kterým taneční a pohybová terapie pracuje, je metafora, skrze kterou můžeme nahlížet na své emoce. Samostatná tvorba a spontaneita jsou dalšími důležitými a ozdravnými prvky v tomto druhu terapie. Pomocí taneční a pohybové terapie můžeme lépe poznat a pochopit sami sebe. Tvůrčí činnost pomáhá překračovat naše hranice, spontánně se projevovat, a podpořit tak naši sebedůvěru a prohloubit poznání sebe sama. Při taneční a pohybové terapii se tanec neposuzuje z estetického hlediska, ale důraz je kladený především na prožitek z tance.


O lektorce

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.Externí lektorkou taneční a pohybové terapie je Kateřina H. Hanzlíková. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku Taneční a pohybové terapie v Praze, dále absolvovala obor Taneční a pohybová terapie na PedF Univerzity Palackého v Olomouci. Působí jako lektorka, terapeutka, choreografka i tanečnice v různých institucích v Brně. Vyučuje současný tanec a kontaktní improvizaci pro dospělé a vede taneční hodiny pro děti.

Od roku 2010 vede integrovanou taneční skupinu Proty boty . V roce 2010 založila občanské sdružení Bezmezí , které se zabývá integrací zdravotně znevýhodněných lidí do společnosti prostřednictvím zážitkových seminářů.


Fotogalerie

Vytisknout stránku Vytisknout stránku