Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Celorepublikové kampaně

Březen  měsíc čtenářů

V centru zájmu je čtenář a čtení, tedy ne kniha (předmět) ani knihovna (instituce), ale každý čtenář, aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. 

Noc s Andersenem

Akce vznikla v Knihovně Bedřich Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti v roce 2003. Od roku 2004 se KJM účastní tohoto projektu, kdy děti u příležitosti výročí narození Hanse Christiana Andersena (2. 4. 1805 - 4. 8. 1875) stráví pohádkovou noc v knihovně.

Brněnská muzejní noc

Je součástí festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory MK ČR. Festival muzejních nocí navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 připadá na 18. května. KJM se do projektu zapojila v roce 2006 a od té doby je pravidelným partnerem této populární akce. 

Knížka pro prvňáčka

Projekt chce podchytit zájem nejmenších žáků o četbu tím, že jim dospělí, kteří jim četbu ve výuce zprostředkuj, tzn. učitelé a knihovníci dají najevo, že úspěšným zvládnutím čtení dosáhli něčeho opravdu mimořádného, za co si zaslouží uznání i odměnu nejen ve formě jedničky na vysvědčení.

Týden knihoven  

Sekce veřejných knihoven SKIP vyhlašuje každoročně celostátní akci Týden knihoven, jejímž cílem je podpora knih a čtenářství a nabídka atraktivního využití volného času.

Den pro dětskou knihu

Akce připadá vždy na sobotu před první adventní nedělí. V předvánočním čase je to již tradiční akce, která chce pomoci rodičům, ale i dětem vybrat si správný dárek pod stromeček a ukázat, že čtení sluší každému.

Safer internet – Bezpečný internet dětem

Safer Internet Day je každoročně organizován mezinárodní sítí INSAFE počátkem února. Jeho cílem je propagovat po celém světě bezpečnější a zodpovědnější užívání online technologií a mobilních telefonů, a to zejména dětmi a mládeží.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku