Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Chrlice, Chrlické nám. 2


Pobočky

Chrlice

Otevírací doba

DOČASNĚ UZAVŘENO

Běžná otevírací doba

denhodiny
Čt 13:00-18:00

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Chrlice, Chrlické nám. 2

 
Vedoucí:Marta Šmejkalová
Telefon545 558 142
E-mail:chrlice@kjm.cz

Aktuálně

Od čtvrtku 15. 10. je pobočka do odvolání uzavřena důvodu uzavření Centra sociálních služeb, v jehož objektu se pobočka nachází. Všechny výpůjčky i čekající rezervace budou prodlouženy do opětovného otevření, děkujeme za pochopení.

O knihovně

Knihovna patří mezi nejmenší pobočky, poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií. Pořádá kulturně-vzdělávací akce. V r. 2013 došlo k obnovení provozu pobočky. K opětovému otevření přispěla zejm. podpora Úřadu MČ Brno-Chrlice a vstřícnost Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením (Chrlické nám. 2), jež se stalo novým sídlem pobočky, se kterým velmi úzce spolupracuje. V r. 2014 získala ocenění Nejlepší knihovna Jihomoravského kraje pro okres Brno-město. Pobočka spolupracuje s místními MŠ, ZŠ a ŠD, pro které realizuje vzdělávací programy: nabídka pořadů. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě, umožňuje stahovat a půjčovat e-knihy a půjčuje audioknihy.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Využívá výměnný fond, který nabízí novinkové tituly. Nákup výměnného fondu (lokace 80) je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v Jihomoravském kraji.

Pobočka byla nominována na ocenění Nejlepší knihovna Jihomoravského kraje roku 2014. Je umístěna v budově Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích.

Dopravní dostupnost: autobus č. 63, zastávka Chrlické náměstí


Odebírané časopisy:2
Knihovní fond:2 665 sv. stálého fondu + 676 sv. výměnného fondu

Automatizace:ano
Kopírování:ne
Internet:ano, 1 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Vytisknout stránku Vytisknout stránku