Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Medlánky, Kytnerova 1a


Pobočky

Medlánky

Otevírací doba

 

Po 10:00-12:00
13:00-18:00
St 10:00-12:00
13:00-18:00
10:00-15:00

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Medlánky, Kytnerova 1a

 
Vedoucí:Šárka Ondrušková
Telefon778 466 979
E-mail:medlanky@kjm.cz

O knihovně

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2086/big/DSC_0081.jpgSídlo pobočky se nachází v objektu Společenského centra Sýpka na ulici Kytnerova 1a. Pobočka vznikla za podpory MČ Brno-Medlánky (realizace stavebních úprav) s finančním příspěvkem statutárního města Brna (vybavení prostor, nákup fondu a automatizace provozu).

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2079/big/P1380477.jpgKnihovna poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií, nechybí ani spolupráce s místními spolky, MŠ a ZŠ pro které realizuje vzdělávací programy: nabídka pořadů. Široké veřejnosti nabízí bohatý knižní fond (beletrie a naučná literatura pro děti, mládež a dospělé čtenáře), prostřednictvím on-line katalogu mají uživatelé přístup k článkům v elektronické podobě nebo si mohou stáhnout či půjčit e-knihy. Na pobočce se půjčují i CD s mluveným slovem, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, čtečky e-knih, deskové hry , tematické kufříky, deštníky a brýle. Nechybí ani pestrá nabídka kulturních a vzdělávacích pořadů a akce na podporu dětského čtenářství (autorská čtení, workshopy, soutěže, trénink paměti pro děti aj.).

Pobočka je vybavena moderními technologiemi, umístěn je zde návratový box na knihy. Rodiny s malými dětmi ocení kontaktní místo Family Point s přebalovacím pultem a prostorem pro společnou hru, poznávání a zábavu a oddělený dětský koutek. Samozřejmostí je přístup k internetu pro veřejnost, zájemci o vzdělávání využijí studijní místa.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Pobočka využívá výměnný fond s novinkovými tituly. Nákup výměnného fondu (lokace 80) je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v Jihomoravském kraji.

Dopravní dostupnost: autobus č. 65 a 71, zastávka Medlánky


Odebírané časopisy:5
Knihovní fond:5948 sv. stálého fondu + 800 sv. výměnného fondu

Automatizace:ano
Kopírování:ne
Internet:ano, 1 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Vytisknout stránku Vytisknout stránku