Výpůjčky e-knih

Služba KJM: Výpůjčky e-knih

Krátce o službě

Pro naše čtenáře

Ve spolupráci s poskytovateli e-knih společnostmi Palmknihy a Flexibooks nabízíme čtenářům také možnost výpůjčky e-knih. E-knihy je možné číst pouze v aplikacích poskytovatelů. Počet současně půjčených knih je omezen na 3 výpůjčky od každého poskytovatele. Za výpůjčku e-knihy je účtován poplatek dle Ceníku.

Návod jak službu využít

Při půjčování je potřeba dodržet posloupnost několika kroků:

  1. Vytvořte si účet u společnosti Palmknihy nebo Flexibooks podle toho, o jaké tituly máte zájem. V účtu uveďte stejnou e-mailovou adresu, jakou máte ve čtenářském kontě. Nemáte-li ve čtenářském kontě e-mailovou adresu uvedenou, můžete si ji doplnit, nebo o doplnění požádat na kterémkoliv provoze.
  2. Stáhněte si aplikaci pro čtení vypůjčených e-knih. Aplikace společnosti Palmknihy je k dispozici pro Android (5.0 a vyšší verze) na Google Play, pro iOS na App Store. Aplikace společnosti Flexibooks pro Android (4.0 a vyšší verze) na Google Play, pro iOS na App Store. Aplikaci společnosti Flexibook lze instalovat i na notebook či PC s Windows.
  3. Přihlaste se do svého čtenářského konta a vyhledejte knihu, která vás zajímá. Je-li k dispozici v podobě e-knihy, zjistíte v liště pod popisem knihy. Doporučujeme vám využít také náhled e- knihy pro ověření, zda máte o výpůjčku skutečně zájem.
  4. Klikněte na text Půjčit si e-knihu, přečtěte si a potvrďte podmínky služby.
  5. Přihlaste se do aplikace společnosti Palmknihy nebo Flexibooks, kde se vám zobrazí vypůjčená e-kniha. V případě, že se vám kniha v aplikaci nezobrazí, doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Palmknihy nebo společnosti Flexibooks.

Výpůjční doba e-knih

Výpůjční doba e-knihy je 31 dnů a skončí automaticky. Výpůjčku nelze vrátit před termínem a nelze ji prodloužit.

Pobočky kde lze využít tuto službu