Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

KDKNoc s Andersenem

Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Městská knihovna Hodonín

  • Babička šamanem (2015)

Dvě zdánlivě neslučitelná témata – Babička B. Němcové a Mayská legenda – se ke spokojenosti všech spáčů potkala a prolnula v rámci 14. Noci s Andersenem v hodonínské knihovně. 32 dětí v převlecích za babičku pátralo po Mayské legendě, kterou nakonec v podobě autorské povídky vyslechlo před usnutím. Zjišťování informací o Mayích a luštění křížovky v Tajemné bibliotéce, prolézání Jeskyní pastí, zkouška chutí a vůni v Sále smyslů, bubnování mayskému božstvu, výroba indiánských masek a stezka odvahy  aktivity, za které děti sbíraly fragmenty mayského kalendáře, indicie a další informace, které jim vyjevily téma půlnoční Mayské legendy. Důležité informace děti získaly od moudré stařeny (prolnutí témat), kterou musely v rámci programu nalézt. 

Biskupské gymnázium Brno

  • 2015

V průběhu večera studenti obou prim gymnázia (42 studentů) hráli divadlo na téma pohádky, bojovou hru a také tvořili vlastní básničky na různé motivy. Akce se konala 20. 3. z důvodu oslav ke Dni učitelů. 


Městská knihovná Židlochovice

  • 2015

Nocování probělo  27.  3.  2015 v nových prostorách Městské knihovny Židlochovice. Sešlo se zde 22 dětí, pro které byl přichystán zajímavý program – hledání šestého smyslu. Prověřovali jsme jejich smysly zrak, sluch, hmat, čich a chuť. Po splnění úkolů a malé svačince luštili nocležníci zašifrovanou zprávu, kde je ukrytý Andersenův poklad plný sladkostí. Následovalo skládání listů starých knih, ze kterých vytvořili zajímavé dekorace, kterými jsme si vyzdobili knihovnu. Před spaním jsme četli společnou ukázku z knihy od Sandry Vebrové  Ducháčkovic rodina. Potom se uložili do spacáků po celé knihovně. Ráno po snídani dostali na památku pamětní pohlednice a průkazy a spokojeni odcházeli domů.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku