Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Sportovní pohádky aneb Tucet příběhů pro malé (ne!!!)sportovce - Filip Komourous

Autor: Pavlína Lišovská

Velmi neotřelé zpracování tématu sportu v nejrůznějších podobách připravil spisovatel Filip Komorous na stránkách své knihy Sportovních pohádek, již bohatě ilustrovala Hana Šimonová. V jednotlivých kapitolách zcela nenásilně přibližuje některé z našich významných českých sportovců, ať už se jedná o osobnosti z doby dávnějšíči ze současnosti. Pokud byste zatoužili vědět, proč se rozhodly sudičky, že holčička Martinka bude bruslit nejrychleji na celém světě, nebo co mají společného vodáci Lukáš, Vavřinec a Josef s vodníky, či případně který Jirka uměl „létat“ a pomáhal Ježíškovi svými skoky na lyžích se dostat o Vánocích ke všem dětem, určitě nepřehlédněte při nákupu knih tento titul.

Kniha vám může být užitečná jak na programech o významných českých osobnostech (možná tam najdete právě sportovce z vašeho regionu), tak rovněž při besedách o sportu, moderních pohádkách apod. Věřím, že si v ní každý najde své, nebo v ní minimálně najde krásné, pohádkově stylizované příběhy o těch, které jsme vídali či vídáme ve sportovních zprávách.

KOMOROUS, Filip. Sportovní pohádky aneb Tucet příběhů pro malé (ne!!!)sportovce .  První vydání. Praha: Guru Solutions, 2015. ISBN 978-80-260-8426-6.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku