Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Tematické kufříky

Půjčování kufříků

Registrovaní čtenáři si mohou půjčit kufříky obsahující knihy a ostatní dokumenty k vybranému tématu (hry a další související média). Kufříky jsou k dispozici v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc, dále na pobočce v Bystrci (Vondrákova 15), Husovicích (Musilova 2a), v Medlánkách (Kytnerova 1a) a Židenicích (Stará osada 15).
Využijte kufříky pro společné rodinné čtení, poznávání a zábavu!


Kufříky v Knihovně pro děti a mládež

ČasJak vypadá každý náš den? Kdy vstáváme, jíme, jdeme spát? Jak vypadá čas na ručičkových a digitálních hodinách. Vyzkoušíte si, jak změřit minutu, rychlost závodníka. Chybět nebudou také roční období a co je provází.
Otevřete kufřík a vydejte se propátrat, jak a čím se měří čas.

Prázdniny u mořeKdo by se netěšil na léto a prázdniny? A co třeba u moře? Tam se dá dělat věcí! Lovit ryby, hledat mušle a hvězdice, potápět se pod hladinu oceánů, potkat piráty, najít opuštěný ostrov.
Otevřete kufřík a prázdniny u moře můžete mít kdykoliv
.

Svět dětíKaždý byl někdy malý. Babička, děda, mamka, taťka...všichni si rádi hráli. Jaké byli jejich oblíbené hračky? Na co si nejradši hráli?
Otevřete kufřík a objevíte hry, které se hrají už spoustu let a pořád jsou oblíbené
.

VesmírTajemný svět nad námi. Noční obloha. Vesmír. Objevené i neobjevené planety, kde možná žijí bytosti podobné lidem. Ale možná taky ne. Vydejte se v raketě objevovat tajemství vesmíru.
Otevřete kufřík a odhalte některá tajemství vesmíru
.


 Kufříky na pobočce v Bystrci

Doprava

Cestujete rádi? Zajímavé informace o dopravních prostředcích a přísných  pravidlech, kterými se řídí. Humorné pohádky pro velké i malé kluky o nejrůznějších vozidlech.
Otevřete kufřík a vydejte se s námi na dobrodružnou cestu autem, motorkou, vlakem, lodí, letadlem nebo policejním autem.

Máme doma zvířátko

Máte rádi zvířátka? Chcete vědět, jak se starat o psa, kočku, želvu či koně? Můžete si přečíst pohádku, zahrát pexeso, puzzle i domino.
Otevřete kufřík a staňte se na chvíli chovatelem zvířat.

Pravěk

Chcete se seznámit s jednotlivými druhy dinosaurů? Zjistit, jak se jmenovali a v jakém období žili? Vydat se na výpravu za pravěkými lidmi? Můžete si zahrát prapexeso, pradomino nebo prapuzzle.
Otevřete kufřík a ocitněte se v pravěku.

Z pohádky do pohádkyKdo by neměl rád pohádky? Chcete se setkat s Popelkou, Sněhurkou, princeznou Jasněnkou či hrdiny z Čtyřlístku? Zahrát si pexeso, puzzle nebo Černého Petra?
Otevřete kufřík a ocitněte se v pohádkovém světě. 


Kufříky na pobočce v Husovicích

DopravaKoleje, silnice, voda, vzduch – všude můžete narazit na dopravní prostředky. A tyto dopravní prostředky se řídí přísnými dopravními pravidly.
Otevřete kufřík
a vydejte se s námi na bezpečnou cestu vlakem, policejním autem, na koni nebo letadlem
.

PovoláníČím chcete být? Co dělá maminka, tatínek, babička nebo dědeček? Každý má své povolání, ke kterému patří nářadí a nástroje. Poznáte, komu které patří?
Otevřete kufřík a nahlédněte do práce kuchaře, policisty, opraváře, doktorky, stavebního dělníka nebo hasiče.

StředověkDoba udatných mužů a žen, kteří žili na  hradech a jezdili hlavně na konci. Skutečná doba, ale také pohádkový svět, ve kterém za porážku draka získá krásný princ ruku princezny.
Otevřete kufřík a ocitnete se na středověkém hradě. 


Kufříky na pobočce v Medlánkách

Čteme siPrvní dobrodružství s písmenky. První slova. Dobrodružství plné her, skládaček, pexes, domina  a kvarteta o písmenkách. Dobrodružství na každé stránce knížky s prvním čtením.
Otevřete kufřík a přijměte pozvání k dobrodružství s písmenky.


Kufříky na pobočce v Židenicích

DetektivníTajný svět detektivů a špionů už nebude tajný. Budete moci nakouknout pod pokličku šifer, převleků, zatýkání zločinců a detektivního pátrání. A mimo to se taky dozvíte, co obnáší povolání „špiona“.
Otevřete kufřík
a staňte se na chvíli detektivem
.

PravěkVýprava do pradávného světa, ve kterém lidé bydleli v jeskyních a lovili mamuty. Vyzkoušíte si sestavit kostru praještěra, můžete si zahrát prapexeso nebo prapuzzle. Nebude chybět ani pohádka.
Otevřete kufřík a můžete mít pradávný svět doma.


Kufříky nebo batůžky?

batůžky fotoZ pobočky Na Křižovatce (Křížová 26) si můžete domů odnést v batůžku vše o Čtyřlístku, Zvířátkách, Dopravě, Detektivech, populární postavičce Hello Kitty či tašku Žijeme zdravě. Batůžky a tašky se půjčují na 28 dnů bez možnosti prodloužení. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku