Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

V hlavní roli Mahen aneb Knihovna, jakou ji chcete mít!

Tvorba digitálního příběhu s MgA. Jitkou Oláh nás zavedla do 20. let minulého století, kdy se stal Jiří Mahen prvním knihovníkem, do současnosti, ale i do budoucnosti.

Jak bude knihovna vypadat v roce 2045?

Představme si, jaká knihovna bude, co nabídne svým novým moderním čtenářům... Podívejte se na tři unikátní filmy jako promo nové knihovny:

Nová knihovna

Autorský tým: Zuzana Slámová, Eliška Janáčková, Marie Školová

Naše knihovna

Autorský tým: Hanka Jeřábková, Martina Slepičková

Žijeme, čteme, prožíváme, tvoříme

Autorský tým: Eva Pallajová, Helena Selucká, Pavel Dulík

O lektorce

MgA. Jitka Oláh

Absolvovala divadelní dramaturgii u prof. Bořivoje Srby (JAMU, Brno, 2006), od 2007 pokračuje v doktorském studiu na oboru Divadlo a výchova (JAMU) se specializací na vyprávění, kterou chápe jako metodu vhodnou nejen do učitele dramatické výchovy. Od roku 2010 realizuje kurzy tvůrčího vyprávění, semináře zaměřené na využití vyprávění jako výukové metody (pro pedagogické pracovníky, knihovníky, lektory, studenty VŠ, dospělé). Absolvovala roční pracovní stáž (2009-2010) jako výzkumný pracovník na University of Glamorgan (The George Ewart Evans Centre for Storytelling). Věnuje se také vedení workshopů digitálního vyprávění, které nabízí ideální propojení mezi technikou a uměním vyprávět. Navíc pro absolvování takového workshopu nenít řeba být expertem na IT. V současnosti pracuje jako letktorka globálního rozvojového vzdělávání v neziskové organizaci v Brně. Věnuje se vyprávění i ve volném čase - to zejména v kavárnách a s lidmi, které baví se setkávat a sdílet příběhy.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku