Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

„Chvíli se zdržím“ – Čtenářská akademie KJM

„Chvíli se zdržím“ – Čtenářská akademie KJM

 

Pásmo přednášek, besed a zajímavostí spjatých s literaturou, knihami a fenoménem čtení

Dozvíte se mnohé o české čtenářské kultuře i o čtenářských životopisech, budete mít možnost poznat je v praxi i příležitost samostatné knižní kreativity. Seznámíte se s knihami, jež stojí za přečtení, a sami doporučíte své oblíbené čtivo. Máte-li k literatuře a ke čtení kladný vztah, pak je tato akademie určena právě vám.

Program

6. 11. Prezentace knihy Česká čtenářská republika / 17.30

Beseda s prof. PhDr. Jiřím Trávníčkem, M.A., působícím v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR, o jeho nejnovější publikaci. Kniha Česká čtenářská republika vychází z dlouhodobého výzkumu a shrnuje „čtenářské životopisy“ různých typů lidí a osobností. Chcete-li se dozvědět vše podstatné o současné české čtenářské kultuře, máte jedinečnou příležitost.

  • Velký společenský sál / 5. NP

Doporučujeme knižní speciality

Představení několika doporučeníhodných knih na určité téma a prostor pro společné povídání a vzájemné literární obohacení na jakékoliv téma. Z vybraných tematických příchutí nabízíme:

8. 11. Série detektivních thrillerů, které stojí za to číst / 18.00

21. 11. Výživné knihy od nevšedních autorek / 10.00

21. 11. Jak vyrobit knihu – workshop / 16.00

Vyrobte si zápisník, jehož obálku si ozdobíte podle svého vkusu. Použít můžete různé výtvarné techniky. Kromě nově získané dovednosti si odnésete i originální výtvor dle vašich potřeb a preferencí.

  • Velký společenský sál / 5. NP              

22. 11. U kulatého stolu / 17.30

Slepá mapaK pověstnému kulatému stolu zasednou známé osobnosti, aby společně s prof. PhDr. Jiřím Trávníčkem, M.A. rokovali o svých čtenářských začátcích, zkušenostech, oblíbených knihách i celkovém procesu čtení. Těšit se můžete na Alenu Mornštajnovou , Martina Stöhra či Petra Švancaru – během jednoho večera naživo poznáte hned několik čtenářských životopisů.

  • Velký společenský sál / 5. NP     

Realizováno v rámci projektu MK ČR Chytré město čte.


Více o spotu a projektu

Datum

6.11.2017 17:30

Konec

22.11.2017

Místo konání

ÚK Kobližná 4
Kobližná 4
601 50 Brno


Vytisknout stránku Vytisknout stránku