Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Den otevřených dveří na Vinohradech

Den otevřených dveří na Vinohradech

 

V loňském roce si KJM během covidových opatření připomínala 100 let od jejího založení spíše komorně, ale letos, v neděli 20. 11., již můžeme na naší pobočce společně oslavit 100 let od okamžiku, kdy KJM (konkrétně Ústřední knihovna a 14 poboček) pod vedením Jiřího Mahena čtenářům poprvé otevřela své brány.

Jak to tedy bude během neděle 20. 11. od 13:00 do 17:00 hod. na Vinohradech probíhat?

 • Výstava Všechno nejlepší, milá Mahenko!
  Nejen historická fakta, ale i zajímavosti ze života naší knihovny můžete zhlédnout ve výstavním prostoru v chodbě naproti knihovně. 
 • Vědomostní kvíz Mahenka slaví 100 let!
  Co víte o ní a o jejím slavném zakladateli? Na vylosované úspěšné řešitele budou na konci listopadu čekat krásné knižní i mahenovské ceny! 

 • Výroba knihovnického kufříku
  Výtvarná dílnička, při níž si děti složí a ozdobí knihovnický kufřík, ve kterém si odnesou i drobné upomínkové předměty.
 • Ukázka opravy knih
  Vrtá vám někdy hlavou, proč po čtenářích nechceme, aby vypadlé stránky z knih lepili sami doma izolepou, anebo je nebalili do průhledných obalů na sešity? Ukážeme vám proč ;)
 • Skládání velkoformátového KJM puzzle
  Říká se, že kdo si hraje, nezlobí – to v knihovně platí dvojnásob, a proto si malí i velcí hračičkové budou moci složit velké puzzle s motivem KJM.
 • Čtení pohádky pro nejmenší
  Je libo přečíst si v knihovně i nějakou pohádku? Jak by řeklo kouzelné sluchátko z pohádky o Machovi a Šebestové: „Ale prosím, no beze všeho!“.
 • S knihovnicemi vážně i nevážně o jejich profesi
  Během provozní doby mnohdy nemáme tolik prostoru zodpovědět vaše zvídavé dotazy týkající se zákulisí naší profese. Zajímá vás, jak se nakupují knihy do našeho fondu? Co na pobočce děláme ráno, předtím, než otevřeme? Anebo jak jsme se k této práci dostaly a proč ji máme tak rády? Nebo něco úplně jiného? Můžete už začít nad otázkami přemýšlet, na všechny vám rády odpovíme.

Datum

20.11.2022 13:00

Konec

20.11.2022 17:00

Místo konání

Vinohrady, Velkopavlovická 25
Velkopavlovická 25
628 00 Brno


Vytisknout stránku Vytisknout stránku