Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Dny polské kultury

 

O Festivalu

www.dpk-brno.czV termínu od 31. 3. do 10. 4. 2014 proběhne v Brně již 4. ročník festivalu DNY POLSKÉ KULTURY V BRNĚ . Připraveny jsou nejen zajímavé výstavy, besedy, koncert, ale i ochutnávka tradiční polské kuchyně (více o projektu).


Program KJM

Ústřední knihovna, Kobližná 4

  • literatura

7. 4. Scénické čtení LiStOVáNí: Jerzy Kosiński: Byl jsem při tom / 19.00 hod.

Vstupenky v ceně 50 Kč si můžete zakoupit od 10. 3. 2014 v Ústřední knihovně, Kobližná 4 (odd. registrace).

Pozor! Dne 7. 4. 2104 můžete v Ústřední knihovně navštívit ještě jedno představení z cyklu LiStOVáNí, a to od 20.30 hod. FAKTOR MERDE - LiStOVáNí se Stephenem Clarkem a Lukášem Hejlíkem.

  • výstavy

1. 4.  30. 4. Stanislaw Barańczak

Polský básník, literární kritik a překladatel, jeden z představitelů generace „Nowa fala“ (Nová vlna), zvané také Generacja 68 (Generace 68). Realizováno v rámci česko-polského partnerství KJM s knihovnou Knihovnou Raczyńskich v Poznani.

1. 4.  30. 4. Poznaň v představách Ryszarda Horowitze

Ryszard Horowitz (nar. 1939 v Krakově) je polský fotograf působící ve Spojených státech, jeden ze spoluzakladatelů amerického sdružení reklamních fotografů APA. Zajímal se mimo jiné o avantgardní jazz a fotografoval takové hudební legendy jako například Dave Brubecka, Louise Armstronga či Arethu Franklin. 

1. 4.  30. 4. Krakov očima POLONUSU

Výběr fotografií, které vznikly během návštěvy členů Polského klubu POLONUS z Brna v Krakově.

  • besedy

IN-centrum, Kleinův palác, nám. Svobody 15

2. 4. MgA. Jan Dalecký: Polský jazz / 18.00 hod.

V Polsku projevují hudebníci o jazz dlouhodobě intenzivní zájem. Nasvědčují tomu časopisy i hudební festivaly, a krom toho také vynikající umělci, které ve svém pořadu představí jazzový houslista MgA. Jan Dalecký. Realizováno v rámci JAZZFEST BRNO 2014 .

3. 4. Maciej Ruczaj: Na východ od Západu, na západ od Východu aneb Proč je Polsko jiné? / 18.30 hod.

Proč je – navzdory zeměpisné a jazykové blízkosti – polská společnost a veřejný život natolik odlišný od českého? Kolik je pravdy na nejsilněji zažitých stereotypech, které podmiňují české vnímání Polska jako země monolitně katolické, konzervativní a trpící vypjatým nacionalismem?

Datum

31.3.2014

Konec

10.4.2014

Místo konání


Vytisknout stránku Vytisknout stránku