Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Knihovna pro bezbariérové Brno

Knihovna pro bezbariérové Brno

 

Jaké výzvy, překážky a výhody přináší život v městském prostředí ve vyšším věku? Na základě zahraničních zkušeností i vlastního výzkumu ve velkých městech ČR budou představena hlavní rizika, která proměňující se prostor větších měst přináší starším lidem, kteří v nich bydlí. Prostor bude věnován i klíčové koncepci Světové zdravotnické organizace, uplatnění jejích zásad v českém prostředí a současné rezervy v jejich naplňování.

Lucie Galčanová Batista je socioložka. Na Fakultě sociálních studií MU se v současnosti věnuje především sociální a kulturní gerontologii a urbánním studiím. Zajímají ji širší souvislosti proměn životního způsobu, bydlení a vztahů např. v kontextu klimatické krize.

Jedná se o online přednášku, která bude vysílána na tomto odkazu: https://youtu.be/zz3XKCn0PuI .  

Přednáška bude simultánně tlumočena do českého znakového jazyka a opatřena simultánním přepisem mluvené řeči. Na setkání bude opět participovat více organizací (KJM, Teiresiás, Unie neslyšících Brno..). Setkání se uskuteční mimo KJM, sledovat jej však můžete odkudkoli a prostřednictvím chatu bude možné klást i případné dotazy, a to psanou formou prostřednictvím chatu (po přihlášení přes Google).

Na https://www.kjm.cz/knihovna-pro-bezbarierove-brno naleznete podrobnější informace a také fotografie a výstupy z předchozích setkání.  

 

Datum

26.5.2020 15:00

Konec

26.5.2020 17:00

Místo konání


Vytisknout stránku Vytisknout stránku