Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Literární večer – Michal Tallo

Literární večer – Michal Tallo

 

Literární večer se slovenským básníkem Michalem Tallem, který představí svou novou sbírku básní a ve druhé části programu brněnskému publiku přiblíží nesmírně živé a v Česku prakticky neznámé aktuální dění na slovenské literární scéně. Návštěvníci tak budou mít nevšední příležitost setkat se s osobou aktivně tvarující kulturní život na Slovensku.

Michal Tallo, básník s citem pro magii reality, o sobě říká: „Jsem apokalyptický romantik", zároveň se však charakterizuje jako bytostný optimista, jehož básně, plné emocí, lze navzdory temným polohám číst i jako široce chápanou milostnou poezii.

„O apokalypse píšem odjakživa: obe moje doteraz vydané knihy končia básnickým obrazom apokalypsy, tretia sa po apokalypse odohráva dokonca celá. Napriek tomu som skôr apokalyptický romantik.“ (Tvar 11/2020)


Narozený v roce 1993, představitel mladší až střední generace slovenských básníků. Knižně debutoval sbírkou Antimita (2016, Drewo a srd), v roce 2018 mu ve stejném nakladatelství vyšla druha básnická kniha Δ (Delta ). Jeho zatím poslední sbírku Kniha tmy vydalo v roce 2022 nakladatelství Literárna bašta. Organizačně se podílel na několika filmových a literárních festivalech, je koordinátorem soutěže Básne SK/CZ, spoluzakladatelem mezinárodního literárního festivalu Novotvar. V nakladatelství BRAK vede básnickou řadu Lentikular, člen redakčního okruhu časopisu Vlna.

(Malý společenský sál, 5. NP)

 

Datum

24.5.2022 17:00

Místo konání

ÚK Kobližná 4
Kobližná 4
601 50 Brno


Vytisknout stránku Vytisknout stránku