Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Píseň jako lék – Zuzana Vlčínská

Píseň jako lék – Zuzana Vlčínská

 

Aktuálně

Kapacita pořadu je již naplněna. Děkujeme za pochopení.


Lidé si odedávna zpívali, když cítili radost, smutek, opuštěnost, naději, sílu. Pomáhalo jim to nechat své prožitky prostoupit hlouběji do těla, spojit se s nimi a sdělit je světu. Když se zkušenost  týkala celé obce, lidé spolu zpívali a tančili, dělili se o radosti a sdíleli své bolesti. Naši předkové nám zanechali tisíce nádherných písní, jež nás mohou i dnes provázet na naší cestě. Osvojit si takovou píseň může být hluboce nabíjející návrat ke kořenům, moment spočinutí v sobě samém.

Nemusíte „umět“ zpívat, abyste mohli přijít ochutnat metodu, v níž lektorka spojuje muzikalitu, pohyb, imaginaci, hru a práci s hlasem a emocemi.

Více o hlasu

Hlasovým nástrojem je celá naše bytost: tělo, duše, emoce, pocity, obrazy a představy. Hlas, pokud zní, pomáhá všechny tyto systémy tělesné i duševní vzájemně vyladit a integrovat. Zpěvem můžeme efektivně a přitom bezpečně vyjádřit silné emoce. Tělový hmat aktivovaný zpěvem také pomáhá hlubšímu kontaktu zpěváka se sebou a zkvalitňuje jeho sebeuvědomění. Krásná melodie, jako aktuálně žitý záznam plynutí energie v těle, má léčivý účinek.

O lektorce

Mgr. Zuzana Vlčinská, muzikoložka, psychoterapeutka, lektorka České Orffovy společnosti. V průběhu více než dvacetileté práce se širokou zpěváckou veřejností i s „nezpěváky“ dospěla ke svébytné pedagogicko-terapeutické metodě, kterou nazvala „Prožitkové zpívání“. Ve svém přístupu spojuje muzikalitu, pohyb, imaginaci, hru a práci s hlasem a emocemi. Upravuje staré lidové písně ze slovanského okruhu s těžištěm v moravském folklóru, s nimiž zachází jako s aktuálním sdělením či situací. V individuálních sessích používá hlas jako nástroj integrace a píseň jako lék. V r. 2005 vydala zpěvník koled s CD Poslyšte s radostí, v r. 2015 Písně na cesty krajinami duše .


Přihlášení

Počet účastníků je omezen, rezervace na e-mail: muzikoterapie@kjm.cz, tel. 542 532 170. Kontaktní osoba: Soňa Štoudková

  • vstup volný

Akce je realizována v rámci projektu Expresivní terapie a prožitkové aktivity v knihovně II, který je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR z programu Knihovna 21. století.

  • Malý společenský sál / 5. NP

Datum

27.10.2016 17:00

Místo konání

ÚK Kobližná 4
Kobližná 4
601 50 Brno


Vytisknout stránku Vytisknout stránku