Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Soupisy památek – stále živé téma dějin umění?

Soupisy památek – stále živé téma dějin umění?

 

20. 9. 2021 vychází v nakladatelství Academia třetí svazek edice Umělecké památky Moravy a Slezska. Ten zahrnuje 270 lokalit spadajících pod písmena O a P včetně památkově bohatých měst Olomouce, Opavy, Ostravy, Přerova a Prostějova.

Olomouc – Zdíkův palác

Koncepčně 3. díl navazuje na dva svazky vydané v roce 1994 a 1997 a je také součástí několikasvazkové, již dokončené, řady Umělecké památky Čech a Umělecké památky Prahy. Příprava těchto rozsáhlých publikací dlouhodobě patří k základním výzkumným záměrům Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, který má v Brně detašované pracoviště – oddělení topografie.
Výstava formou panelů s texty, fotografiemi, plány a kreslenou dokumentací prezentuje nejzajímavější poznatky získané při přípravě 3. svazku UPMS. Ohlíží se se za tradicí topografického bádání, představuje dnešní možnosti využití soupisové práce i projekty plánované oddělením topografie ÚDU AV ČR do budoucna.

(ochoz ve 2. NP)

Přerov

Vernisáž výstavy  bude v pondělí 3. 10. 2022 v 17:00 hod. pojata jako přednáška o výzkumné činnosti Ústavu dějin umění Akademie věd ČR.

Datum

3.10.2022

Konec

31.10.2022

Místo konání

ÚK Kobližná 4
Kobližná 4
601 50 Brno


Vytisknout stránku Vytisknout stránku