Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Strážce tajemství – arteterapie s Ivanou Rumpelovou

Strážce tajemství – arteterapie s Ivanou Rumpelovou

 

Propojení vyprávění s tvořením a s prvky arteterapie

Cítíte se někdy sami? Nevíte si rady? Připadáte si, že vám nikdo nenaslouchá? Budeme si vyprávět vánoční příběh o dívce, která na tom byla podobně. Proto si vyrobila anděla – rádce a ochránce. Anděl jí pomáhá v obtížných situacích a ona postupně zjišťuje, že má kolem sebe přátele, kterým může důvěřovat. Slovy i tvořením obrazů si společně prožijeme tento vánoční příběh. Vytvoříte si vlastního anděla – moudrého kamaráda a strážce vašich přání a tajemství.

  • vhodné pro děti od 6 let

Mgr. Ivana Rumpelová, Ph.D.

Vizuální umění a výtvarnou pedagogiku studovala na univerzitách v Olomouci, Brně, Paříži a v Amiens (Francie). Absolvovala dvouleté studium arteterapie a artefiletiky (garant Miroslav Huptych) a část (1 rok) z pětiletého psychoterapeutického výcviku zaměřeného na arteterapii (garant Helena Strnadelová). Byla členkou Francouzské federace arteterapeutů a České arteterapeutické asociace. Lektoruje výtvarné dílny pro děti i dospělé, workshopy na nejrůznějších akcích a festivalech. Sama nebo společně s jinými lektory se podílí na projektech LiterARTura (propojení výtvarného umění a literatury), Pohádky a příběhy (vyprávění v propojení s prvky muziko a arteterapie, spolupráce s Petrou Hrnčířovou), Cave Art (výtvarné dílny v rámci festivalů Didgeridoo v jeskyni), Umění a mediace (Josefovské symposium), Self Art Therapy (Týden výtvarné kultury Brno). Působí jako výtvarná pedagožka, spolupracuje s brněnskou Kafarou a je hlavní lektorkou ateliéru Létající šnek a Centra Ulita Vyškov.

"Výtvarné tvoření v kombinaci s vyprávěním příběhů, hudbou, tancem, divadlem... nám pomáhá nahlížet na téma, situaci, problém v nové rovině. Promlouvá k nám jazykem symbolů, barev, úryvků textů. Pomáhá v sebezkoumání, v sebeobjevování a k sebevyjádření. Je vhodné také pro ty, kteří tzv. neumí kreslit nebo se "bojí" tvořit. Výtvarná hra je pro nás příjemná a jednoduchá. Během ní totiž to, co nedokážeme vyslovit, vyjádříme pomocí metafory a symbolů. Napomáhá k rozvíjení tvořivosti, která bývá v životě tím nejdůležitějším klíčem k řešení složitých situací. Proto jsou arteterapeutické techniky tak oblíbené nejen u dětí, které si rády kreslí, malují, modelují nebo v koláži skládají své bohaté vnitřní světy. Proto tak rádi v Centru Ulita s Ateliérem Létající šnek pořádáme výtvarné dílny a kurzy s prvky arteterapie pro děti a dospělé, rodiny, školky i školy..."


Možnosti PŘIHLÁŠENÍ 

Vstup volný! Počet účastníků je omezen, v případě zájmu je nutná rezervace na e-mail: muzikoterapie@kjm.cz, příp. tel. 542 532 170.

Kontaktní osoba: Soňa Štoudková

  • Hudební klubovna / 3. NP

Datum

11.12.2017 17:00

Místo konání


Vytisknout stránku Vytisknout stránku