Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O pracovišti

Výpůjční hala se nachází v přízemí Ústřední knihovny (= prvním nadzemním podlaží). Je přímo spojena se Zákaznickým centrem a Knihovním klubem Café + taktéž v 1. NP.


Přehled míst

Výpůjční pult

Slouží pro evidenci vypůjčených dokumentů  (vracení a půjčování všech tištěných materiálů), v případě knih lze využít i možnost samoobslužné výpůjčky (viz níže), dále umožňuje výdej hesel do sítě Wi-Fi pro neregistrované čtenáře.

Samoobslužné půjčování a vracení

V hale se nacházejí dvě zařízení pro samoobslužné půjčování dokumentů – knih a časopisů. U hlavního vchodu do knihovny je také umístěn návratový box na knihy.

PC kiosek

Umožňuje přístup do on-line katalogů knihovny.

Box na knihy

Prostřednictvím boxu nás můžete knižně obdarovat a dát šanci odloženým knihám najít si další čtenáře...

Šatna

Každý registrovaný i neregistrovaný uživatel knihovny je povinen si v šatně odložit svrchní oděv a příruční zavazadlo.

Family Point

Rodičům s malými dětmi nabízí místo pro přebalení a nakrmení dětí. Informace pro rodiny lze získat např. v podobě bezplatného internetu či nabídky knihovního fondu, který obsahuje literaturu a časopisy věnované dětem a rodičům. Dále jsou zde umístěny hračky, TV obrazovka a PC kiosek s přístupem do on-line katalogů knihovny a internetu.

Koutek s nápojovým automatem

Zde je možné si zakoupit teplé nápoje a vychutnat si svůj šálek kávy v příjemném prostředí knihovny, např. při četbě oblíbené knihy.

Výtah

Moderní prosklený výtah vás zaveze do druhého nadzemního podlaží (2. NP), kde se nachází Knihovna pro dospělé a odd. Informačních služeb, dále do 3. NP, kde má své sídlo Knihovna pro děti a mládež, Hudební knihovna a Knihovna pro nevidomé a slabozraké. Rovněž zde najdete dětskou a hudební klubovnu, kde se pořádají nejrůznější akce nejen pro školy, ale i pro veřejnost. Ve třetím 3. NP lze pokračovat navazujícím výtahem do 5. NP, kde se nachází malý a velký společenský sál.


Fotogalerie

Vytisknout stránku Vytisknout stránku