Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

95. výročí založení knihovny

95. výročí facebook V letošním roce KJM slaví 95. výročí založení. Byly to pěkné roky? Těší se z přítomnosti, láká ji budoucnost? Hledání odpovědí připomíná „nekonečný příběh“, sledujte proto s námi ty NEJ události z jejího života:
29. 8. Představujeme vám Schrattenbachův palác – Ústřední knihovna / 17.00


MAHENIKS – komiks v Mahence

MaheniksPřijďte na komiksový den plný přednášek, workshopů, ale i larpu a cosplaye. Maheniks vypukne ve čtvrtek 25. 8. 2016 v Ústřední knihovně (Kobližná 4) od 10.00 hod. Bude tu pro vás ryky, Tomáš Kučerovský, Petr Kopl, Tomáš Prokůpek a další (podrobný program). 


Letní půjčovní doba

Vážení čtenáři,
upozorňujeme na letní půjčovní dobu jednotlivých provozů platnou od 1. 7. do 31. 8. 2016. Běžná půjčovní doba bude obnovena 1. 9. 2016.
Děkujeme za pochopení.

Expresivní terapie v září

expresivní terapieZveme vás na poprázdninová setkání s expresivními terapiemi Ústřední knihovny. Nově je nutné si na pořady zakoupit vstupenky, které budou k dispozici od 1. 9. 2016 v Zákaznickém centru Ústřední knihovny (Kobližná 4). Přehled pořadů:


Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2016 již 7. ročník mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, jenž je určen základním školám a osmiletým gymnáziím a jehož letošním tématem je Čtu, čteš, čteme:


Nové číslo IMPULSŮ – Teenageři v knihovnách

ImpulsyTřetí číslo časopisu IMPULSY se zaměřuje na mládež v knihovnách a otevírá novou rubriku rozhovorů Impulsy u kávy. Začtěte se do zdařilých příkladů práce s touto věkovou skupinou, přijměte pozvání ke kávě s účastníky a porotci knihovnické přehlídky OKNA, zkrátka se osvěžte vším, co vám vydané číslo nabízí.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku