Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

95 NEJ Knihovny Jiřího Mahena v Brně 1921-2016

Odhalte současnou tvář naší knihovny prostřednictvím interaktivní výstavy realizované u příležitosti 95. výročí založení KJM.
K vidění bude až do 17. 3. 2017 v Urban centru (Mečová 5) včetně doprovodného programu .


Volná pracovní pozice

Jak podle vás vypadá běžný pracovní den knihovníka v Knihovně pro děti a mládež? Pokud vás láká na této pozici pracovat, zašlete zpracované téma společně s motivačním dopisem a životopisem do 3. 3. 2017 do výběrového řízení č. 2/2017 na adresu: Knihovna Jiřího Mahena v Brně, personální oddělení, Bc. Jitka Kotisová, Kobližná 4, 601 50 Brno, nebo na e-mail personalni@kjm.cz


Vyberte si audioknihu nebo DVD

Vyberte si ke zhlédnutí pěkný film či k poslechu poutavý audioknižní titul. Filmová DVD půjčujeme v Ústřední knihovně (Kobližná 4), audioknihy v Hudební knihovně a na vybraných pobočkách. Více viz seznamy audioknih a DVD.
Na filmový večer vás zveme 24. 2. 2017 v 18.00 hod. i do Ústřední knihovny na dokument z projektu Promítej i ty! Gayby Baby.


Půjčte si hru i hračku

Zpestřete si zimní období hraním deskových her. V nabídce Knihovny pro děti a mládež (Kobližná 4) jsou k dispozici hry karetní, kostkové, logické, společenské, strategické aj., které si lze půjčit i domů. Anebo u svého dítěte podpořte tvořivost či zručnost prostřednictvím hraček a didaktických pomůcek, které najdete v Ústřední knihovně, Mahenově památníku a již na 16 pobočkách.


Jan Skácel – 95. výročí narození

Za žádnou pravdu na světě. Ale jestli chceš, za malý pětník ticha... Přijďte se seznámit s životem a dílem tohot významného moravského básníka. Do 28. 2. 2017 lze v Ústřední knihovně (Kobližná 4) zhlédnout k tématu zaměřenou výstavu. Začtěte a zaposlouchejte se do Skácelovy poetiky prostřednictvím vybrané literatury. Máte rádi verše Jana Skácela? Hlasujte v anketě na webu.


TEEN – březnový program

Přijďe na březnové zábavné i vzdělávací pořady:
7. 3. Když svět zahalí tma – Dračí doupě / 15.30
16. 3. Učení oklikou – trénink mozku / 16.00
20. 3. Etuda pro tužku a papír – tvorba příběhů / 16.00
22. 3. Deskománie – hry i káva / 17.30


Vytisknout stránku Vytisknout stránku