Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Café Mahen v provozu

Už jste navštívili Café Mahen, ochutnali výbornou kávu nebo si zde dali něco dobrého? Pokud ne, srdečně vás do nově otevřené kavárny v prostorách Ústřední knihovny (Kobližná 4) zveme k návštěvě. Přijďte do kavárny v centru Brna, kde se požitek z kávy snoubí s vůní knih... Pro čtenáře KJM je nabídka zvýhodněna .


Festival Den poezie – Žádný člověk není ostrov

Volám tě vroucně skrze mříže... Při příležitosti Mezinárodního dne vězněných spisovatelů vzpomeneme 15. 11. 2016 na básníka, jehož texty, ač psány za mřížemi, jsou protkány jmény, které jako nitky spojují autora s vnějším světem: od 17.00 hod. Ostrovy Ivana M. Jirouse v Ústřední knihovně (Kobližná 4), následuje program v bývalé káznici (Bratislavská 68). Více viz hlavní a doprovodný program festivalu.


Anopress – rychlý přístup do českých médií

http://www.kjm.cz/databaze-kjmVyužijte rychlý a přehledný přístup do obsahu českých médií. V Informačních službách Ústřední knihovny se připojte do databáze Anopress a získejte přehled o všem, co vás zajímá. Mezi nejnovějšími tituly najdete Ženu a život, Dům a zahradu, Cosmopolitan aj. Česká a světová periodika prohlížejte pomocí PressReaderu.


Čteme a posloucháme v říjnu

http://www.kjm.cz/udalost/epresivnipodzim2016Knižní a hudební novinky – beletrie a naučná literatura, CD, DVD, e-knihy aj.
(e)Kniha týdne – knihy, e-knihy a audioknihy pro fajnšmekry
Velký knižní říjen – měsíc jako stvořený pro současnou tvorbu českých autorů
LITERÁRNÍ ROZHLED(na) – píšící zvěrolékař J. Herriot a humorista P. G. Wodehouse

Patříte mezi náruživé čtenáře podzimu? Dejte nám vědět v anketě.


Z pořadů na pobočkách

27. 10. Umělci Národního divadla v Praze se vztahem k Brnu  Bohumila Spisarová / Bystrc / 17.00
1. 11. Duchaření dílna pro děti / Vinohrady / 13.00
1. 11. Příběhy starého Brna – Učitelé píší pro děti / Bohunice / 18.00


Knihovní řád KJM – aktualizace

Upozorňujeme vás na nový Knihovní řád platný od 1. 9. 2016, jehož plné znění najdete v části Knihovní řád a ceník služeb. Za zmínku stojí zejm. nová možnost půlroční registrace (185 dnů) v automatizované síti provozů KJM (výše registračního poplatku viz Ceník), nutnost účasti zákonného zástupce při první registraci v knihovně u dětí do 15 let, navýšení cen upomínek od 1. 10. 2016 aj. (více).


Vytisknout stránku Vytisknout stránku