Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

95. výročí založení knihovny

95. výročí facebook V letošním roce KJM slaví 95. výročí založení. Byly to pěkné roky? Těší se z přítomnosti, láká ji budoucnost? Hledání odpovědí připomíná „nekonečný příběh“, sledujte proto s námi ty NEJ události z jejího života:
19. 7. Seznamte se s Kleinovým palácem – IN-centrum / 17.00
25. 7. Představujeme vám Schrattenbachův palác – Ústřední knihovna / 17.00


Mimořádné uzavření knihovny a letní půjčování

Z důvodu státních svátků budou ve dnech 5. a 6. 7. 2016  uzavřeny všechny provozy knihovny. Dále vás upozorňujeme na letní půjčovní dobu jednotlivých provozů platnou od 1. 7. do 31. 8. 2016. Běžná půjčovní doba bude obnovena 1. 9. 2016. Děkujeme za pochopení.


Záměr pronájmu Knihovní klub

Záměr pronájmu Statutární město Brno, Magistrát města Brna, Odbor Kultury, zveřejňuje v souladu s ust. § 39 odst. 1 zák. č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, záměr pronajmout prostory sloužící podnikání v objektu Schrattenbachova paláce v Brně na adrese Kobližná 4. Lhůta pro podání nabídek: do 8. 7. 2016.


Nové číslo IMPULSŮ – Teenageři v knihovnách

ImpulsyTřetí číslo časopisu IMPULSY se zaměřuje na mládež v knihovnách a otevírá novou rubriku rozhovorů Impulsy u kávy. Začtěte se do zdařilých příkladů práce s touto věkovou skupinou, přijměte pozvání ke kávě s účastníky a porotci knihovnické přehlídky OKNA, zkrátka se osvěžte vším, co vám právě vydané číslo nabízí.


Herní léto v TEEN

TEENDeskovky, karetní hry, fotbálek, Twister či Xbox. To vše tu v TEEN máme a čeká tu přes prázdniny na tebe. Každý týden v jedno odpoledne se bude pouze pařit, takže jestli nemáš žádné plány na prázdniny, dojdi. Klidně i pokaždé. Těšíme se na tebe v Ústřední knihovně (Kobližná 4) vždy od 14.00 do 18.00 hod. (více).


Asijská kultura – letní přednášky

Asijská kulturaI během prázdnin lze v Ústřední knihovně (Kobližná 4) navštěvovat přednášky z cyklu o asijaké kultuře. Ve středu 13. 7. 2016 v 17.30 hod. se můžete z úst Kristýny Mikésková seznámit s Východní mentalitou v umění očima Zápaďana a následně ve středu 3. 8. 2016 v 17.30 hod. s nepřeberným množstvím malých příjemných překvapení, která doprovázejí návštěvníky Japonska...


Prázdniny na pobočkách

od 1. 7. Mikuláš v létě aneb Prázdniny začínají Bohunice
od 4. 7. Velká prázdninová zábava pro malé i velké  Bystrc
od 4. 7. Prázdniny s knížkou  Černá Pole
od 4.7. Adolf Born: výstava knih Židenice


Hudební a filmové pozvánky

7. 7. Filmové odpoledne: Můj svět je disco – Ústřední knihovna / 15.00
3. 8. Muzikoterapeutická relaxace v plenéru – Maloměřice / 17.00
4. 8. Arteterapie v zahradě Maloměřice / 17.00
18. 8. Filmový večer: Kola versus auta – Ústřední knihovna / 18.00


Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme

Záložka do knihy spojujeKnihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2016 již 7. ročník mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, jenž je určen základním školám a osmiletým gymnáziím a jehož letošním tématem je Čtu, čteš, čteme :


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku