Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

Centrum dětského čtenářství logo

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).

Aktuality

10. 5. Kritické myšlení v knihovnách odborný seminář

Metody kritického myšlení jsou velmi užitečnými prostředky při práci s literárními texty. Na tomto semináři se jak teoreticky, tak zejména prakticky seznámíte s různými metodami a vyzkoušíte si je v praxi. Cílem je ukázat další možnosti, jak dětem zprostředkovat nejen umělecký zážitek z textu, ale také jeho obsahové kvality (více).

časopis ImpulsyNové číslo časopisu IMPULSY ICT v knihovnách

Oddělení dětských knihoven očima Jiřího Mahena i žhavá současnost zohledňující moderní komunikační technologie – to vše a mnohem více nabízí časopis IMPULSY v prvním čísle r. 2017 (více viz editorial Budoucnost v knihovnách).


Fotogalerie výběr

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.

Seminář pořádalo Centrum dětského čtenářství při KJM a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

Datum konání: 11.5.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku