Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

Centrum dětského čtenářství logo

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).

Aktuality

Čtenářský klub pro děti – nový volnočasový kroužek

Čtenářský klubOd září otevíráme nový volnočasový kroužek pro malé nadšené knihomoly ve věku od 8 do 12 let, V rámci kroužku budou děti pracovat s texty psanými i s mluveným slovem, získají povědomí o kvalitní literatuře, seznámí se s různými literárními žánry, budou plnit čtenářské aktivity, hrát různé hry, ale budou se také moct zúčastnit několika exkurzí, např. do ČT či nakladatelství Host aj. 

Záložka do knihy spojuje školy

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2017 8. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů (více):


Fotogalerie výběr

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.

Seminář pořádalo Centrum dětského čtenářství při KJM a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

Datum konání: 11.5.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku