Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).


Aktuality

Nové číslo časopisu IMPULSY Vyprávíme příběhy

ImpulsyČtenářská dovednost, jakkoliv zdánlivě jednoduchá, je hodnota, kterou je třeba rozvíjet a kultivovat... Jste stejného názoru? Pokud ano, rádi vám v novém čísle IMPULSŮ o tématu povíme víc. Začtěte se do příběhu videa Chvíli se zdržím, vyslechněte si vypravěče konference TEDx a odhalte tajemství storytellingu.

Centrum dětského čtenářství logo18. a 19. 10. Chceme dětem číst 9 aneb Literatura pro malé a ještě menší

Již 9. ročník semináře Chceme dětem číst se pro letošní rok zaměří na literaturu pro děti předškolního věku a mladšího školního věku. Budou představeny různé zajímavé publikace, přiblíženy možnosti práce s knihou s nejmenšími dětmi a mnohé další:

Čtenářský klub pro děti – nový volnočasový kroužek

Čtenářský klubOd září otevíráme nový volnočasový kroužek pro malé nadšené knihomoly ve věku od 8 do 12 let, V rámci kroužku budou děti pracovat s texty psanými i s mluveným slovem, získají povědomí o kvalitní literatuře, seznámí se s různými literárními žánry, budou plnit čtenářské aktivity, hrát různé hry, ale budou se také moct zúčastnit několika exkurzí, např. do ČT či nakladatelství Host aj.


Fotogalerie výběr

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.

Seminář pořádalo Centrum dětského čtenářství při KJM a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

Datum konání: 11.5.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku