Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum Dětského Čtenářství

Centrum dětského čtenářství logo

Zveme vás

Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2016 již7. ročník mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, jenž je určen základním školám a osmiletým gymnáziím a jehož letošním tématem je Čtu, čteš, čteme:


Aktuality

Časopis IMPULSY: Inspirace, náměty a trendy dětského čtenářství

časopis ImpulsyCentrum dětského čtenářství (CDČ) vzniklo před více než deseti lety při Knihovně Jiřího Mahena v Brně jako součást Knihovny pro děti a mládež. Za dobu své činnosti se etablovalo na poli vzdělávacích a informačních aktivit knihoven, a to nejen v Jihomoravském kraji. Je však potřeba posunout se dál. Na základě toho se pracovníci CDČ shodli pokrýt chybějící místo na poli periodik zaměřujících se na literaturu pro děti a mládež a její aktuální trendy a novinky (o redakci).


Fotogalerie

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.

Seminář pořádalo Centrum dětského čtenářství při KJM a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

Datum konání: 11.5.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku