Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

O nás

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).


Aktuality

20. a 21. 6.  Volnočasové aktivity v knihovnách – seminář 

Seminář zaměřený na volnočasové aktivity a kroužky, jež knihovny pro své dětské čtenáře pořádají nejen v odpoledních hodinách. Seminář rovněž poukáže na možnosti a limity knihoven v této oblasti. Součástí semináře je několik praktických workshopů.

Časopis IMPULSY 

ImpulsyPrvní číslo tohoto roku se zabývá organizováním v knihovnách. Připadá vám řazení knih v knihovně přehledné? Najdete u nás snadno vše, co potřebujete? Sháníte třeba deskovou hru vycházející z literární předlohy? Více se dočtete v novém čísle. Přejeme vám příjemné čtení v roce s osmičkou na konci.

Publikujeme


Fotogalerie výběr

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.

Seminář pořádalo Centrum dětského čtenářství při KJM a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

Datum konání: 11.5.2016 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku