Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

DĚTI A MLÁDEŽ

95 nej KJM AKTUALITY


PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Program pro mládež

  • 7. 12. Fun2Play – herní pecky s Martinem a Tomášem / 17.30

7. 12. Dobrodružství opičky Rozárky – O malém cestovateli / 10.30
Literární, výtvarná a pohybová dílna pro děti od 2 do 5 let – program pro slyšící i neslyšící

8. 12. Pátrací hra PAX / 14.00
Herní odpoledne na motivy fantasy knih PAX pro děti starší 7 let

8. 12. Mluv se mnou o střední / 10.00
Přijď si o tvém budoucím studiu popovídat se staršími kamarády

23. 12. Paní Zima / 10.30
Vánoční program s překvapením


Z POBOČEK


KLUBOVÁ SETKÁNÍ

Klub maminek

Klub je otevřen pro všechny maminky s dětmi do 3 let, které jsou registrovanými čtenářkami knihovny.  Na jednotlivé programy je nutné se registrovat na e-mailu: klubmaminek@kjm.cz.

  • 14. 12. Klub maminek bubnohrátky aneb Nalaďme se na příjemnou notu / 10.30

Klub šikulek

Vyrob si každý měsíc něco pěkného pro radost! Klub je určen pro holky od 9 do 15 let. Přihlásit se můžeš na pobočce nebo na e-mail: osada@kjm.cz.

Klub deskových her

Hry jsou zájemcům  k dispozici v místnosti pro mládež (3. NP). Taktéž si můžete některé z her půjčit domů a zúčastnit se pravidelných setkání s Jardou Zůdou (program).

Další kce pro děti v Ústřední knihovně i na pobočkách najdete v podrobném kalendáři.


PROJEKTY

Záložka do knihy spojuje školy hodnocení projektu

KJM ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave vyhlásily při příležitosti měsíce října jako Mezinárodního měsíce školních knihoven 2016 pro základní školy a osmiletá gymnázia 7. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme: více o projektu a jeho hodnocení.

Aktuální IMPULSY – Terapie v knihovnách

ImpulsyZnáte nabídku terapeutických pořadů Hudební knihovny KJM? Více se o nich dozvíte v novém čísle IMPULSŮ v rubrice Inspirujeme se. V aktuálním čísle dále najdete příspěvky o biblioterapii (léčbě knihou), články zaměřené na handicapy v literatuře aj. (viz editorial). Kterou z terapií byste rádi praktikovali ve vaší knihovně? Hlasujte v anketě časopisu.


Půjčování hraček a pomůcek - Hudební knihovna

LekotékaNadále pokračujeme v půjčování hraček a pomůcek z projektu Lekotéka – hračky a pomůcky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Nově si můžete půjčit hračky a pomůcky v Ústřední knihovně, Mahenově památníku a již na 16 pobočkách.

Besedy projektu Ruku v ruce ke stažení

Ruku v rucePokud ve své praxi pracujete s dětmi s různými druhy handicapů, jistě přivítáte náš čerstvě vydaný metodický materiál, který vzešel z činnosti projektu Ruku v ruce, jenž napomáhal odstraňovat bariéry mezi těmito dětmi a dětmi z majoritní společnosti prostřednictvím bloků tematických besed a integračních programů.

V metodickém materiálu najdete zpracovaná témata všech besed a realizovaných integračních programů. Budeme rádi, když nám k textům napíšete svůj komentář.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku