Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

DĚTI A MLÁDEŽ

95 nej KJM AKTUALITY


PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Program pro mládež

  • 28. 6.  Knižní blogerství jako novodobý trend (Facebook ) / 17.00

11. 7. Recykliteratura  / 16.00
Hravě recyklovat literaturu zvládnou děti i dospělí!

29. 8. Workshop Heuréka / 16.00

Inspirativní setkání o vzdělávání a badatelská dílna pro děti

Z POBOČEK


KLUBOVÁ SETKÁNÍ

Klub maminek

Klub je otevřen pro všechny maminky s dětmi do 3 let, které jsou registrovanými čtenářkami knihovny.

Klub šikulek

Vyrob si každý měsíc něco pěkného pro radost! Klub je určen pro holky od 9 do 15 let. Přihlásit se můžeš na pobočce nebo na e-mail: osada@kjm.cz.

  • 1. 9. Klub šikulek – Stojánek na fotky z drátku a kamene / 15.00

Klub deskových her

Hry jsou zájemcům  k dispozici v místnosti pro mládež (3. NP). Taktéž si můžete některé z her půjčit domů a zúčastnit se pravidelných setkání s Jardou Zůdou (program).

Další kce pro děti v Ústřední knihovně i na pobočkách najdete v podrobném kalendáři.


PROJEKTY

Jarní IMPULSY

časopis ImpulsyPodívejte se na nové články o trendech dětského čtenářství časopisu IMPULSY. Nově nás sledujte na adrese impulsy.kjm.cz. Hned vás upozorňujeme na dvě nová čísla – první číslo r. 2016 je věnováno statistikám a oceněným knihám r. 2015, druhé číslo se zaměřuje na „malé a ještě menší v knihovnách“, tedy na děti do 3 let. Měla by se knihovna takto malým dětem věnovat? Hlasujte v anketě aktuálního čísla.

Půjčování hraček a pomůcek - Hudební knihovna

LekotékaNadále pokračujeme v půjčování hraček a pomůcek z projektu Lekotéka – hračky a pomůcky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Nově si můžete půjčit hračky a pomůcky v Ústřední knihovně, Mahenově památníku a již na 16 pobočkách.

Besedy projektu Ruku v ruce ke stažení

Ruku v rucePokud ve své praxi pracujete s dětmi s různými druhy handicapů, jistě přivítáte náš čerstvě vydaný metodický materiál, který vzešel z činnosti projektu Ruku v ruce, jenž napomáhal odstraňovat bariéry mezi těmito dětmi a dětmi z majoritní společnosti prostřednictvím bloků tematických besed a integračních programů.

V metodickém materiálu najdete zpracovaná témata všech besed a realizovaných integračních programů. Budeme rádi, když nám k textům napíšete svůj komentář.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku