Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

DĚTI A MLÁDEŽ

95 nej KJM AKTUALITY


PRO DĚTI a MLÁDEŽ

Program pro mládež

  • 27. 1. Herní odpoledne ve znamení deskovek / 14.30

15. 2. Dobrodružství opičky Rozárky – Pod hladinou / 10.30
Literární, výtvarná a pohybová dílna pro děti od 2 do 5 let


Z POBOČEK


KLUBOVÁ SETKÁNÍ

Klub maminek

Klub je otevřen pro všechny maminky s dětmi do 3 let, které jsou registrovanými čtenářkami knihovny.  Na jednotlivé programy je nutné se registrovat na e-mailu: klubmaminek@kjm.cz.

  • Těšíme se na vás v r. 2017.

Klub šikulek

Vyrob si každý měsíc něco pěkného pro radost! Klub je určen pro holky od 9 do 15 let. Přihlásit se můžeš na pobočce nebo na e-mail: osada@kjm.cz.

Klub deskových her – Fun2Play

Hry jsou zájemcům  k dispozici v místnosti pro mládež (3. NP). Taktéž si můžete některé z her půjčit domů nebo se zúčastnit herních setkán Fun2Play s Martinem a Tomášem.

Další kce pro děti v Ústřední knihovně i na pobočkách najdete v podrobném kalendáři.


PROJEKTY

Záložka do knihy spojuje školy hodnocení projektu

KJM ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave vyhlásily při příležitosti měsíce října jako Mezinárodního měsíce školních knihoven 2016 pro základní školy a osmiletá gymnázia 7. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme: více o projektu a jeho hodnocení.

Jižní Morava čte Legendy a mýty mého kraje

Literární soutěž pro děti a mládež od 6 do 18 let realizovaná na podporu budování vztahu dětí k místu, kde žijí a jejich seznámení s historií regionu. Projektu se zúčastnily tyto pobočky, Bohunice (Lány 3), Bystrc (Vondrákova 15), Černá Pole (nám. SNP 33), Černovice (Charbulova 38), Líšeň (Jírova 2) a Žebětín (Křivánkovo nám. 35). Více viz Slavnostní vyhlášení prvního ročníku.

Pohádkové IMPULSY – nové číslo

ImpulsyO Vánocích – a nejenom v této době – ožívají staré i nové pohádky přinášející radost dětem i dospělým. Pohádky, jejích pestrá zpracování i neméně různorodá autorská pojetí ožívají i na stránkách zimních IMPULSů. Proto se začtěte do posledního čísla r. 2016, jež lze nazvat vskutku pohádkovým (více viz editorial).

Besedy projektu Ruku v ruce ke stažení

Ruku v rucePokud ve své praxi pracujete s dětmi s různými druhy handicapů, jistě přivítáte náš čerstvě vydaný metodický materiál, který vzešel z činnosti projektu Ruku v ruce, jenž napomáhal odstraňovat bariéry mezi těmito dětmi a dětmi z majoritní společnosti prostřednictvím bloků tematických besed a integračních programů.

V metodickém materiálu najdete zpracovaná témata všech besed a realizovaných integračních programů. Budeme rádi, když nám k textům napíšete svůj komentář.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku