Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O projektu

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2017 8. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů.

Aktuální ročník

Tajuplný svět knižních příběhů


Cíl česko-slovenského projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Knihy vyprávějí příběhy, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mohou využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo k poznávání života žáků ze Slovenské republiky a zároveň jako průřezové téma Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

Přihlašování je prodlouženo do 15. 10. 2017. Po tomto termínu již nebudou přihlášky přijímány. Závěrečné vyhodnocení projektu bude zveřejněno 30. 11. 2017.


Archiv

2016: Čtu, čteš, čteme

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku