Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Bystrc, Vondrákova 15


Pobočky

Bystrc

Otevírací doba

denhodiny
Po  rekonstrukce
   
Út  
St  
   
Čt  

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Bystrc, Vondrákova 15

 
Vedoucí:Jaroslava Růžová
Telefon
E-mail:vondrakova@kjm.cz

 


Knihovna patří ke stěžejním pobočkám. Má samostatné dětské oddělení a hudební úsek spojený se studovnou a čítárnou. V dnešních prostorách se nachází od r. 1988. Půjčuje CD. Kontaktní místo Informačního střediska EUROPE DIRECT. V létě je možno využívat příjemného prostředí atria. Spolupracuje s místním klubem maminek a seniorů a s místními mateřskými a základními školami, pro které realizuje vzdělávací programy ( nabídka pořadů pro školní rok 2016/2017). Aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství,  díky čemuž se v posledních letech projevuje jejich nárůst, a pořádá řadu akcí pro veřejnost. Na začátku roku 2010 byl na pobočce vybudován Family Point s přebalovacím pultem a hracím koutkem pro rodiče s dětmi.

V r. 2012 jsme uskutečnili  reorganizaci  prostoru pro veřejnost, vzniklo samostatné dětské oddělení, které  lépe vyhovuje vysoké návštěvnosti dětských čtenářů a aktivitám pro ně. Pobočka je zapojena do projektu Lekotéka - hračky a pomůcky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, umožňuje půjčování tematických kufříků, je zde umístěn box na knihy a půjčuje deštníky. Ve spolupráci s MMB se pobočka připravuje na celkovou rekonstrukci. V r. 2016 proběhly projektové přípravy jak na stavební část rekonstrukce, tak na zcela nové vybavení pobočky, které s sebou přinese modernizovanou koncepci služeb veřejnosti

Zajišťuje přístup k internetu díky projektu Veřejný přístup občanů ve statutárním městě Brně k širokopásmovému internetu prostřednictvím veřejné knihovny, který realizovalo město Brno z finančních prostředků Společného regionálního operačního programu strukturálních fondů Evropské unie, z rozpočtu města Brna a státu. Její činnost je podporována MČ Brno-Bystrc.

Dopravní dostupnost:
trolejbus č. 30, zastávka Vondrákova
tramvaj č. 1, zastávka Podlesí, přestup na uvedený trolejbus


Odebírané časopisy:33
Knihovní fond:32 949 knihovních jednotek, z toho 3 812 CD

Automatizace:ano
Kopírování:A4 z fondu knihovny
Internet:ano, 4 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Vytisknout stránku Vytisknout stránku