Literární salón No. 22: MLAT 2024

Tato akce již proběhla Akce proběhla 22.10.2024 | 17:30
Lokalita: IN-centrum Kleinův palác, nám. Svobody 15
Akce KJM: Literární salón No. 22: MLAT 2024
Večer poezie s dvojicí debutantů, kteří vydali své první básnické knihy v brněnském nakladatelství Větrné mlýny. Autoři ve svých verších zachycují vnímání složitostí světa okem mladé generace. Generace za dramatických okolností proplouvající mezi Skyllou technologických proměn světa a Charybdou environmentálního žalu.

V pořadu se představí:

  • Olga Wawracz, která ve své sbírce Komunitní rozměr píše, že existuje naděje v ještě jednu možnou cestu.

  • Martin Dytko, jenž debut Epocha žárovky vnímá jako básnický film, jako spojování smyslů, protože svět jedno je.

  • Moderuje: Dominik Bárt

Mlat je edice básnických debutů mladých autorů. Výmlat a zpracování hrubého obilí cepy (než bude odesláno do Větrných mlýnů) provádí Dominik Bárt.

Olga Wawracz (*2004, Brno)
Žije v Brně a na FF MU studuje sociální pedagogiku a poradenství. Věnuje se publicistice a občanskému a environmentálnímu aktivismu. Je laureátkou literární soutěže Ortenova Kutná Hora 2022.

Martin Dytko (*1989, Ostrava)
Žije v Ostravě a vyučuje na základní umělecké škole. Po nedokončených studiích biologie a fyziky na Ostravské univerzitě studoval jazzovou kytaru u Jana Kyjovského. Je členem kapel Šamanovo zboží, Sothein a Octopus field. Skládá a provozuje scénickou hudbu.

Olga Wawracz
Foto © David Konečný

Martin Dytko
Foto © David Konečný

Sdílet na sociálních sítích