Michal Konečný: Apollo a Marsyas

Tato akce již proběhla Akce proběhla 19.03.2024 | 17:00
Lokalita: Ústřední knihovna 5.NP velký sál
Akce KJM: Michal Konečný: Apollo a Marsyas
Legendární knihu Příběh umění vydal historik umění Ernst Hans Gombrich jaksi mimochodem, a už vůbec netušil, že si staví nesmrtelný pomník v psaní o umění a název se stane nesmrtelným etalonem pro další počiny tohoto typu. Co za úspěchem knihy stálo? Schopnost psát jasně a srozumitelně, osobní až intimní jazyk vyprávění a vypuštění nadměrného balastu kunsthistorického pojmového aparátu.

A Morava se nyní v knize Apollo a Marsyas dočkala téhož!
Michal Konečný spojil v knize své hluboké znalosti moravského uměleckého materiálu s lehkým a čtivým, avšak autorsky osobitým literárním stylem, a vznikla kniha mistrovsky sestaveného příběhu umění na Moravě.

Přijďte na setkání s výrazným řečníkem, který dokáže o umění a literatuře netoliko poutavě psát, ale i vyprávět!

Michal Konečný (*1982, Brno)
Český historik umění, památkář a pedagog. Absolvoval Historii a Dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Pracuje v Národním památkovém ústavu, v současné době je kurátorem sbírkových fondů moravských hradů a zámků. Učí na Fakultě architektury a fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně.
Je spoluautorem průvodců po Brně – Brno nacistické, Brno stalinistické, Brno účtující, Brno okupované. Autor a spoluautor řady publikací o aristokratických sídlech, ale i dvou pohádek pro děti či povídky „Jeden den Eduarda Pospíšila“ v knize Krvavý Bronx (Druhé město, 2020).

Apollo a Marsyas – Příběh umění na Moravě
(Host, 2022)

Michal Konečný
Foto © Katarína Brummerová

Sdílet na sociálních sítích