Mezinárodní den dětí
v Knihovně Jiřího Mahena v Brně

Pohádková knihovna

1. červen 2024

Milé děti,
knihovna je kouzelné místo, o čemž se můžete na vlastní oči i uši přesvědčit první červnovou sobotu v Ústřední knihovně KJM na Kobližné 4 od 10:00 do 13:30 hod.
Abyste však mohly prozkoumat všechna její zákoutí, budete muset projít několika nástrahami: Zachránit knihy před rozbouřenou řekou Libro, nakrmit papírovými laskominami příšeru Bibliotéku nebo najít ztraceného kamaráda postavičce z pohádek.
Čeká vás také výtvarná a hudební dílna, vytvoříte si pohádkovou záložku do knížky a zahrajete si na exotické hudební nástroje, čímž uspokojíte ducha knihovny.

Vstup na všechny akce je volný, registrace není nutná.

Výtvarná dílna

  • Výroba záložek do knížky.
    VYBARVI SI SVOU ZÁLOŽKU DO KNÍŽKY 

  • Tvoříme rádi, protože se tím rozvíjí naše fantazie.
    SPOLEČNÝ OBRAZ 

Hudební dílna

  • Bubnování se Soňou: ROZEZVUČ BUBEN
    Knihovna má ráda zvuk hudebních nástrojů. Pomoz nám rozezvučet její stěny, protože i ty si rády povídají…

Doprovodný program

JŮLIE NA VÝLETĚ
Klauniáda pro nejmenší, která pobaví i dospěláky, v atriu Ústřední knihovny KJM od 10:00 do 10:45 hod.
Klaunka Aduši vypráví příhody své kamarádky slepice Jůlie, která se vydala na výlet do kouzelného lesa. Tam se může přihodit cokoliv. Potkává žonglující víly, modré ježky nebo čarujícího číšníka. Pomocí zpívání, kouzel, žonglování a klaunských čísel jsou děti interaktivně zapojovány do příběhu...

Hraje: Adéla Kratochvílová (a slepice Jůlie).
Délka představení: cca 40 min.

Divadlo KUFR ©

A můžete si také dále vybrat z bohaté nabídky pořadů a akcí pro děti napříč celou Knihovnou Jiřího Mahena v Brně; soutěže, kvízy, kreativní dílničky, pohádky, čtení či setkání, nejen na Mezinárodní den dětí, ale po celý měsíc červen.