Na světě jsou nové Impulsy

Milí příznivci časopisu Impulsy,

je tu adventní čas a s ním většinou přichází i ohlédnutí a hodnocení toho, co bylo. V posledním čísle jsme se vrátili do časů covidu a přímo u vás jsme v naší anketě zjišťovali, jaké jste v knihovnách v době pandemie zavedli služby a zda jste u nich zůstali i v současné době. S Vladanou Pillerovou jsme pak zabrousili k tématu práce na dálku v knihovnách. S pandemií covidu se následně pojila určitá témata, jež se dostala do popředí zájmu nejen škol, ale i rodičů, a to zejména – emoce, přátelství, nebo duševní zdraví – na tato témata se také zaměřila literární rubrika Doporučujeme, kterou tentokrát připravila Petra Poláčková. Na téma přátelství pak vzdělávací program pro děti Ploty mezi námi poskytla Petra Balcárková z Knihovny Postřelmov. U kávy jsme vyzpovídali Helenu Dlouhou, čerstvou držitelku ocenění MARK, která patří mezi knihovníky pracující s dětmi a mládeží. Článek O emocích s nejmenšími: Pár tipů na práci s knižními příběhy zpracovala Gabriela Svobodová. Na zobrazení emocí v literatuře pro děti a mládež se pak podíval Miroslav Jindra. Nechybí ani Literární kritika z pera Terezy Nakládalové, která se tentokrát zaměřila na knihu Počítám s tebou od Michaely Červenkové.

Věříme, že i poslední číslo přináší zajímavý vhled do problematiky dětského čtenářství a literatury pro děti a mládež a že pro vás bude přínosem!

Těšíme se na příští rok a všechny (nejen) knižní výzvy, které nás čekají, a budeme rádi, když zůstanete našimi příznivci i v novém roce 2024!

Za tým redakce Impulsů

Iveta Cehelská
šéfredaktorka